FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Østdanske mesterskaber ude for ungdom
 
Navn År Klasse Øvelse PR Kan hjælpe med... Afbud/Ret
  
Amalie Thrane 2003 P 14-15 200 m 27.50   
Amalie Thrane 2003 P 14-15 længdespring 5.18   
Cecilie Møller-Jensen 2001 P 16-17 400 m 59 sek   
Cecilie Møller-Jensen 2001 P 16-17 800 m 2:15   
Filippa Dons 2004 P 14-15 100 m 14.62   
Filippa Dons 2004 P 14-15 200 m    
Filippa Dons 2004 P 14-15 længdespring 3.93   
Freja Isabel Knudsen 2007 P 10-11 60 m 8.76   
Freja Isabel Knudsen 2007 P 10-11 længdespring 4.72   
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13 længdespring    
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13 4 x 80 m    
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13 kuglestød    
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13 hammerkast    
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13 diskoskast    
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13 spydkast    
Ida Hother le Fevre  P 14-15 hammerkast 26,18 m  tilmeldt efter frist  
Ida Hother le Fevre  P 14-15 kuglestød 9,58 m  tilmeldt efter frist  
Ida Hother le Fevre  P 14-15 diskoskast   tilmeldt efter frist  
Ida Hother le Fevre  P 14-15 80 m 9,04 s  tilmeldt efter frist  
Ida Hother le Fevre  P 14-15 200 m 28,89 s  tilmeldt efter frist  
Ingrid Olivarius Vølund 2007 P 10-11 1000 m 3.46   
Ingrid Olivarius Vølund 2007 D 10-11 60 m hæk    
Joel Ibler Lillesø 2003 D 14-15 2000 m forhindring    
Joel Ibler Lillesø 2003 D 14-15 3000 m 9.23.07   
Julius Klein 2004 D 14-15 spydkast 25,19  tilmeldt efter frist  
Julius Klein 2004 D 14-15 diskoskast 20,40  tilmeldt efter frist  
Julius Klein 2004 D 14-15 hammerkast 17,47  tilmeldt efter frist  
Lia Palmberg Nordhald 2003 P 14-15 højdespring 1.56   
Lia Palmberg Nordhald 2003 P 14-15 længdespring 4.99   
Magnus Dons 2008 D 10-11 60 m    
Magnus Dons 2008 D 10-11 400 m    
Magnus Dons 2008 D 10-11 længdespring    
Magnus Dons 2008 D 10-11 4 x 60 m    
Martine Rørbøl Markussen 2005 P 12-13 diskoskast 18,68  tilmeldt efter frist  
Mia Helene Mørck 1999 P 18-19 400 m 56,49   
Mille Zentner Svenson 2006 P 12-13 200 m 32.37   
Mille Zentner Svenson 2006 P 12-13 600 m 2.09.07   
Mille Zentner Svenson 2006 P 12-13 80 m 12.36   
Mille Zentner Svenson 2006 P 12-13 højdespring 1.15   
Mille Zentner Svenson 2006 P 12-13 4 x 80 m    
Mille zentner svenson 2006 P 12-13 1000 m 3.55  tilmeldt efter frist  
Mille zentner Svenson 2006 P 12-13 kuglestød 8.22  tilmeldt efter frist  
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11 60 m 8,95  rettet efter frist  
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11 400 m 1,12   
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11 kuglestød 8,64   
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11 højdespring 1,26   
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11 60 m hæk 11,34   
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11 længdespring 4,28  rettet efter frist  
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11 boldkast 42,56   
Sarah Engsig-Karup 2006 D 12-13 80 m 11:10  tilmeldt efter frist  
Sarah Engsig-Karup 2006 D 12-13 200 m   tilmeldt efter frist  
Sarah Engsig-Karup 2006 D 12-13 højdespring 1:30  tilmeldt efter frist  
Sarah Engsig-Karup 2006 D 12-13 længdespring 4:21  tilmeldt efter frist  
Sophia Bosack 2006 P 12-13 80 m 12.48   
Sophia Bosack 2006 P 12-13 1000 m 4.16.69   
Sophia Bosack 2006 P 12-13 4 x 80 m    
Thor Knudsen 2007 D 10-11 60 m 8.78   
Thor Knudsen 2007 D 10-11 længdespring 4.55   
Tine Østergaard 2000 P 18-19 800 m 2.20.55   
Tine Østergaard 2000 P 18-19 400 m 1.02.37   
Antal: 60 
Tilmelding   
Vis indbydelsen   
Hent som fil   
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
26-27/115/1Pallas Spelen for 14+
26/126/1Cross nationals Frederecia
2/225/1Kronborg Games 2
3/225/1Hvidovre inde 3
16-17/24/2DM-inde (Senior)
23-24/210/2DMU Inde i Skive 23-24 Feb 2019
1/31/3Uge 10=BACs uge til at tjene på ...
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
3/31/3Genbrugsloppen Tømmedag 3. marts
4/32/3Tømmedag på loppen 4. marts
6/34/3Genbrugsloppen, tømmedag 6. marts
7/35/3Genbrugsloppen, tømmedag, 7. marts
8/36/3Genbrugsloppen, tømmedag og opst...
9/37/3SALGSDAG på genbrugsloppen
9/33/3DM Cross / Cross Nationals, Roskilde
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
31/12 Dansk Ungdomsrekord v Änglamark Nyt...
18/12 Carsten Rytter og Mia Mørck får pri...
10/12 Anton nr. 54 til EM
28/11 Anton Østdal udtaget til EM Cross p...
14/11 Anton Østdal nr. 10 til Nordiske Mes...
Medlemmerne