FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Sparta Copenhagen games
 
Navn År Klasse Senior Øvelse PR Afbud/Ret
  
Anna Brandt Schultz 2009 P 8-9  40 m 7.93 tilmeldt efter frist  
Anna Brandt Schultz 2009 P 8-9  400 m 1.22.81 tilmeldt efter frist  
Anna Brandt Schultz 2009 P 8-9  længdespring 2.93 tilmeldt efter frist  
Anna Brandt Schultz 2009 P 8-9  boldkast 14.56 tilmeldt efter frist  
Anna Johansson 2007 P 10-11  1000 m 4.12  
Anna Johansson 2007 P 10-11  længdespring 3.27  
Anna Johansson 2007 P 10-11  kuglestød 4.20  
Cecilie Møller-Jensen 2001 P 16-17  400 m 00:59  
Emil kundal 2008 D 10-11  1000 m 3.55.00  
Emil Kundal 2008 D 10-11  længdespring 3.45  
emilie sundbo 2005 P 12-13  1000 m  tilmeldt efter frist  
emilie sundbo 2005 P 12-13  200 m  tilmeldt efter frist  
Emma Brandt Schultz 2009 P 8-9  40 m 7.92 tilmeldt efter frist  
Emma Brandt Schultz 2009 P 8-9  400 m 1.29.24 tilmeldt efter frist  
Emma Brandt Schultz 2009 P 8-9  længdespring 2.53 tilmeldt efter frist  
Emma Brandt Schultz 2009 P 8-9  boldkast 11.56 tilmeldt efter frist  
Erik Wriedt Jakobsen 2014 D 6-7  40 m   
Erik Wriedt Jakobsen 2014 D 6-7  længdespring   
Freja Isabel Knudsen 2007 P 10-11  60 m 8.67  
Freja Isabel Knudsen 2007 P 10-11  længdespring 4.72  
Freja Isabel Knudsen 2007 P 10-11  kuglestød   
Henrik Berg 1963 MS MS 100 m 13.35  
Hugo Sølgaard 2013 D 6-7  40 m   
Hugo Sølgaard 2013 D 6-7  længdespring   
Hugo Sølgaard 2013 D 6-7  boldkast   
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13  spydkast   
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13  hammerkast   
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13  kuglestød   
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13  spydkast   
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13  hammerkast   
Ida Caroline Mørck 2006 P 12-13  kuglestød   
Joel Ibler Lillesø 2003 MS MS 1500 m 4.24.31  
Joel ibler Lillesø 2003 D 14-15  800 m 2.16.92  
Lia Palmberg Nordhald 2003 P 14-15  højdespring 1.54  
Lia Palmberg Nordhald 2003 P 14-15  80 m hæk 14.14  
Liva Johansson 2009 P 8-9  højdespring   
Liva Johansson 2009 P 8-9  kuglestød 3.05  
Mille Zentner Svenson 2006 P 12-13  80 m 12.09  
Mille Zentner Svenson 2006 P 12-13  600 m 2.09.07  
Mille Zentner Svenson 2006 P 12-13  200 m 32.37 afbud  
Mille Zentner Svenson 2006 P 12-13  1000 m 3.55.23 afbud  
Mille Zentner Svenson 2006 P 12-13  kuglestød 8.22 afbud  
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11  60 m 8.75 10år  
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11  længdespring 4.30 10år  
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11  400 m 1.12 11år  
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11  højdespring 1.30 11år  
Oliver mikkelsen 2008 D 10-11  kuglestød 8.64 11år  
Reinholdt Emil Brandt Schultz 2013 D 6-7  40 m 8.88 tilmeldt efter frist  
Reinholdt Emil Brandt Schultz 2013 D 6-7  længdespring 2.09 tilmeldt efter frist  
Reinholdt Emil Brandt Schultz 2013 D 6-7  boldkast 13.08 tilmeldt efter frist  
Sophia Bosack 2006 P 12-13  80 m 12.26  
Sophia Bosack 2006 D 12-13  200 m 32.30  
Sophia Bosack 2006 P 12-13  længdespring 3.70  
Sophia Bosack 2006 P 12-13  60 m hæk 12.98  
Sophia Bosack 2006 P 12-13  600 m 2.10.45  
Thor Knudsen 2007 D 10-11  60 m 8.65  
Thor Knudsen 2007 D 10-11  længdespring 4.63  
Thor Knudsen 2007 D 10-11  kuglestød   
Thor Wriedt Jakobsen 2011 D 6-7  40 m   
Thor Wriedt Jakobsen 2011 D 6-7  længdespring   
Vilhelm Kaplers 2011 D 6-7  40 m 8,73 tilmeldt efter frist  
Vilhelm Kaplers 2011 D 6-7  boldkast 9,22 tilmeldt efter frist  
Vilhelm Kaplers 2011 D 6-7  længdespring 2,49 tilmeldt efter frist  
Antal: 60 
Tilmelding   
Vis indbydelsen   
Hent som fil   
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
16-17/24/2DM-inde (Senior)
23-24/210/2DMU Inde i Skive 23-24 Feb 2019
1/31/3Uge 10=BACs uge til at tjene på ...
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
3/31/3Genbrugsloppen Tømmedag 3. marts
4/32/3Tømmedag på loppen 4. marts
6/34/3Genbrugsloppen, tømmedag 6. marts
7/35/3Genbrugsloppen, tømmedag, 7. marts
8/36/3Genbrugsloppen, tømmedag og opst...
9/37/3SALGSDAG på genbrugsloppen
9/33/3DM Cross / Cross Nationals, Roskilde
9/31/3Kronborg 3
14/312/3Indkaldelse til Generalforsamling...
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
26/322/3Foredrag om kost i forbindelse me...
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
10/2 Bube fortsætter med at brilliere på...
27/1 4. runde af Cross Nationals
23/1 Resutater fra Øst danske mesterskabe...
31/12 Dansk Ungdomsrekord v Änglamark Nyt...
18/12 Carsten Rytter og Mia Mørck får pri...
Medlemmerne