FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Pokal og diplomfest for alle tirsdags hold i ungdomsafdelingen
 
Navn Antal Skriv hold og om du kan medbringe kage Afbud/Ret
  
Alfred Laumann B2 - vi medbringer kage tilmeldt efter frist  
Amalie Thrane B3  
Anna Johansson   
Anne Line Mørck, træner/formand Leder, ej bage  
Anton Kyst B2-1  
Anton Østdal Mellem/lang  
August Steenbeck B 2.2  
Benjamin og Julius Klein B3  
Carsten Rytter Mellem/Lang  
Cecilie og Jakob Møller   
Charlotte Bøttcher - Træner   
Emil Kundal B2-1  
emilie sundbo B2  
Filippa Dons B3  
Frederikke Rosby Adser B2-2  
Henrik Hansen B2-1  
Hilmar Kvist B3 træner  
Ida Caroline Mørck B2-2  
Ingrid Olivarius Vølund B2-1  
Jacob Weel Rosbo Mellem/lang og træner rettet efter frist  
Joel Ibler Lillesø Mellem/lang  
Josefine Bach Jensen Bang B3 Hilmar/Lars  
Josefine Bach Jensen Bang B3 Hilmar/Lars  
Klaus Jaqué Mellem/lang  
Lars Bach Jensen B3 Hilmar/Lars  
Laura Halberg Nome B2-2  
Laura Kundal B2-1  
Laurits Pantmann Mellem/lang  
Madeleine Martedal Rohlff B2-2  
Magnus Dons B2-1  
Martine Bac 3, årgang 2005  
Morten Müllertz Træner  
Oliver Mikkelsen B2-1  
Oskar Westerlin B2-2  
Philip Grundt Hansen Mellem/lang ungdom  
Sarah Engsig-Karup   
Selma B2-1  
Sofia Olesen Mellem/lang  
Sophia Bosack B2-2  
Sophie Alsing B2-2  
Thomas Malis B 2-2 afbud  
Thomas Malis B 2-2 - medbringer kage  
Thorbjørn B2-1 træner  
Tino Træner  
Tobias Lerche Hold B2  
Toke Gam Gotthardsen Træner  
Antal: 45 
Tilmelding   
Vis indbydelsen   
Hent som fil   
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
26-27/115/1Pallas Spelen for 14+
26/126/1Cross nationals Frederecia
2/225/1Kronborg Games 2
3/225/1Hvidovre inde 3
16-17/24/2DM-inde (Senior)
23-24/210/2DMU Inde i Skive 23-24 Feb 2019
1/31/3Uge 10=BACs uge til at tjene på ...
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
3/31/3Genbrugsloppen Tømmedag 3. marts
4/32/3Tømmedag på loppen 4. marts
6/34/3Genbrugsloppen, tømmedag 6. marts
7/35/3Genbrugsloppen, tømmedag, 7. marts
8/36/3Genbrugsloppen, tømmedag og opst...
9/37/3SALGSDAG på genbrugsloppen
9/33/3DM Cross / Cross Nationals, Roskilde
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
31/12 Dansk Ungdomsrekord v Änglamark Nyt...
18/12 Carsten Rytter og Mia Mørck får pri...
10/12 Anton nr. 54 til EM
28/11 Anton Østdal udtaget til EM Cross p...
14/11 Anton Østdal nr. 10 til Nordiske Mes...
Medlemmerne