PROGRAM
Østdanske Mesterskaber i Cross for Ungdom
den 6. nov 2011 ved Bøndernes Hegn
Arrangør: Bagsværd Atletik Club
  DRENGE 10-11 ÅR - 2 KM CROSSSØN KL. 13.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1220   Theodor Gilhøj -2000Bagsværd Atletik Club
2252   Christian Hnida Skoven -2001Frederiksberg IF
3347   August Sørensen -2001Viking Atletik
4293   Louis Cantby -2001Korsør Atletik & Motion
5249   Aske Snel Jespersen -2000Frederiksberg IF
6274   Peter V. Jørgensen -2000Greve Atletik
7288   Jonas Danker Linnemann -2000Hvidovre Atletik&Motion
8312   Christoffer Bernsen -2000Sparta Atletik & Motion
9301   Andreas Christoffersen -2001Sparta Atletik & Motion
10310   Christian Munch Skylv -2001Sparta Atletik & Motion
11203   Emil Enevoldsen -2000Amager Atletik Club
12204   Mathias Pedersen -2001Amager Atletik Club
13325   Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta Atletik & Motion
14339   Peter Moll Berg -2000Sparta Atletik & Motion
15343   Sofus Emil Klem Fich -2001Sparta Atletik & Motion
16200   Alexander Bisgaard -2000Amager Atletik Club
17357   Vincent Plas -2001Sparta Atletik & Motion
18256   Gustav Juul Knudsen -2000Frederiksberg IF
19222   Jacob Weel Rosbo -2000Bagsværd Atletik Club
20297   Sebastian Nielsen -2000Slagelse Atletik DELTA
21315   Conrad Lind -2001Sparta Atletik & Motion
22317   Emil Frænde -2000Sparta Atletik & Motion
23280   Mads Buchreitz -2001Helsingør IF
24215   Malthe Røder -2001Bagsværd Atletik Club
25350   Fredrik Juul Christensen -2000Viking Atletik
26352   Magnus Krogh Hansen -2001Viking Atletik
27250 Afbud Aske Snel -2000Frederiksberg IF
  PIGER 10-11 ÅR - 2 KM CROSSSØN KL. 13.20  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1302   Anna Mark Helwigh -2000Sparta Atletik & Motion
2248   Anna Felicia Iuul -2001Frederiksberg IF
3206   Rebekka Andersen -2001Amager Atletik Club
4330   Lærke Lund -2001Sparta Atletik & Motion
5349   Christina Frederiksen -2000Viking Atletik
6346   Victoria Dommer -2001Sparta Atletik & Motion
7341   Selma Staun Jensen -2000Sparta Atletik & Motion
8351   Laura Kjøller Jensen -2000Viking Atletik
9303   Anna Sofie Frænde -2001Sparta Atletik & Motion
10257   Laura Nørrung Poulsen -2000Frederiksberg IF
11322   Ingrid Eckardt -2001Sparta Atletik & Motion
12309   Cecilie Boesdal -2001Sparta Atletik & Motion
13234   Sofie Christensen -2000Ballerup Atletik Klub
14353   Mathilde Landin Jensen -2001Viking Atletik
15321   Hannah Illum Petersen -2000Sparta Atletik & Motion
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 13.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1354   Sebastian Bærnthsen -1998Viking Atletik
2313   Christopher Kongshaug -1999Sparta Atletik & Motion
3202   Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club
4235   Theodor Larsen -1999Ballerup Atletik Klub
5267   Henning Elmer -1999Greve Atletik
6272   Oliver Chabert -1999Greve Atletik
7320   Gustav Lundholm Nielsen -1998Sparta Atletik & Motion
8316   Daniel Mejlvang -1998Sparta Atletik & Motion
9268   Kasper Hansen -1998Greve Atletik
10201   Buster Antvorskov -1998Amager Atletik Club
11209   Victor Thomsen -1999Amager Atletik Club
12299   Alexander Sørensen -1999Sparta Atletik & Motion
13266   Christoffer H. Wiingaard -1999Greve Atletik
14358   Malte Boss -1999Viking Atletik
15232   Mathias Matz -1998Ballerup Atletik Klub
16337   Niels Elmhøj Hansen -1998Sparta Atletik & Motion
17255   Emil Damgård -1999Frederiksberg IF
18226   Christian Dirksen -1999Ballerup Atletik Klub
19208   Troels Nilsson -1998Amager Atletik Club
20217   Rasmus Rieck Jørgensen -1999Bagsværd Atletik Club
21273   Peter Andersson -1999Greve Atletik
22329   Louis S. Henriksen -1999Sparta Atletik & Motion
23258   Kasper Weise Havshøi -1999Fremad Holbæk
24286   Emil Hur Larsen -1998Hvidovre Atletik&Motion
25227   Frederik Pfeiffer -1998Ballerup Atletik Klub
  PIGER 12-13 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 14.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1261   Thea Jensen -1999Glostrup IC
2278   Amalie Wulff -1999Greve Atletik
3355   Leonora Hede -1998Vordingborg AC
4305   Asta Kielgast -1999Sparta Atletik & Motion
5306   Astrid Bager -1999Sparta Atletik & Motion
6270   Mette Bjørnsson -1998Greve Atletik
7264   Anne Søgaard -1998Greve Atletik
8292   Liv Cantby -1999Korsør Atletik & Motion
9334   Matilde Maria Christensen -1999Sparta Atletik & Motion
10228   Josephine Müller -1998Ballerup Atletik Klub
11271   Michela Topp -1999Greve Atletik
12253   Clara Kall -1999Frederiksberg IF
13224   Mia Helene Mørck -1999Bagsværd Atletik Club
14263   Anna Ø. Lange -1999Greve Atletik
15236   Alba Hintz -1998Blovstrød Løverne
16291   Kristin Blach Petersen -1998Korsør Atletik & Motion
17348   Camilla Frederiksen -1999Viking Atletik
18275   Tara Abrahamsson -1998Greve Atletik
19324   Johanna Munch Skylv -1999Sparta Atletik & Motion
20294   Mia Godfredsen -1998Korsør Atletik & Motion
21260   Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC
22335   Nataljá Norius-Petersen -1998Sparta Atletik & Motion
23296   Sofie Møller Carlsen -1998Korsør Atletik & Motion
24332 Afbud Maria H.B. Andersen -1998Sparta Atletik & Motion
25276 Afbud   
26304 Afbud Anne Sofie Kirkegaard -1998Sparta Atletik & Motion
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 14.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1295   Rasmus Kristensen -1997Korsør Atletik & Motion
2214   Jørgen Baun Høst -1996Bagsværd Atletik Club
3284   Casper Nis-Hansen -1996Herlufsholm Atletik
4331   Magnus Ulnits -1997Sparta Atletik & Motion
5290   Kevin Sørensen -1996Korsør Atletik & Motion
6231   Lukas Jensen -1997Ballerup Atletik Klub
7223   Joachim Weel Rosbo -1997Bagsværd Atletik Club
8319   Gustav Krøll -1996Sparta Atletik & Motion
9207   Thor Skifte -1997Amager Atletik Club
10265   Asger Østerby -1997Greve Atletik
11254   Claus Ejlsted -1996Frederiksberg IF
12262   Alexander Jakobsen -1996Greve Atletik
13323   Joakim Engelbrecht -1996Sparta Atletik & Motion
14225   Søren Jøhnk -1997Bagsværd Atletik Club
15238   Jonas Gram Nielsen -1997Blovstrød Løverne
16269   Kenneth Pedersen -1997Greve Atletik
17298   Albert Kuhlmann -1997Sparta Atletik & Motion
18318 Afbud Frederik Hoff -1996Sparta Atletik & Motion
19327 Afbud Kibo Kjær Andersen -1997Sparta Atletik & Motion
20244 Afbud Viktor Hastrup -1996Blovstrød Løverne
  DRENGE 16-17 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 14.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1279   Anton Harrsen -1995Helsingør IF
2237   Christoffer Vienberg -1994Blovstrød Løverne
3338   Oliver Plambeck -1995Sparta Atletik & Motion
4281   Mads Skaaning -1995Helsingør IF
5314   Christopher Nørgaard -1995Sparta Atletik & Motion
6311   Christian Snitkjær -1995Sparta Atletik & Motion
7340   Rasmus Hjort Christensen -1995Sparta Atletik & Motion
8246   Jonas Gram Nielsen D15 -1997Blovstrød Løverne
9328   Louis Krogsbøll -1995Sparta Atletik & Motion
10285   Simon Ingemann Hansen -1995Herlufsholm Atletik
11282   Magnus Østergaard -1994Helsingør IF
12247 Afbud Viktor Hastrup D15 -1996Blovstrød Løverne
  DRENGE 18-19 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 14.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1241   Martin Permin -1993Blovstrød Løverne
2356   Christoffer Tarras Madsen -1992Ballerup Atletik Klub
3230   Kristoffer Friis -1992Ballerup Atletik Klub
4229   Klaus Præst Jaqué -1992Ballerup Atletik Klub
5289   Daniel Crone Jensen -1993Korsør Atletik & Motion
6240   Marius Thrane Ødum -1992Blovstrød Løverne
7242   Nicholas Busk -1993Blovstrød Løverne
8277   Thomas Sølvmose -1993Greve Atletik
9233   Sebastian Holleuffer -1993Ballerup Atletik Klub
  PIGER 14-15 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 15.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1219   Sofie Brohus -1997Bagsværd Atletik Club
2326   Josephine Thestrup -1996Sparta Atletik & Motion
3283   Nikoline Lund Jensen -1996Helsingør IF
4308   Augusta Korsgaard -1997Sparta Atletik & Motion
5259   Annika Thustrup -1997Glostrup IC
6212   Ida Vigsø Kristensen -1997Bagsværd Atletik Club
7251   Charlotte Reignier -1996Frederiksberg IF
8218   Sara Schou Kristensen -1997Bagsværd Atletik Club
9307   Astrid Røigaard -1997Sparta Atletik & Motion
10345   Ulrikke Nyvold -1997Sparta Atletik & Motion
11205   Michelle Bisgaard -1997Amager Atletik Club
12342 Afbud Sofie Helwigh -1996Sparta Atletik & Motion
  PIGER 16-17 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 15.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1245   Alba Hintz P13 -1998Blovstrød Løverne
2336   Nathalie Hulten -1994Sparta Atletik & Motion
3287   Emma Wagner -1994Hvidovre Atletik&Motion
4300   Amanda Gammelby -1995Sparta Atletik & Motion
5213   Josefine Rytter -1994Bagsværd Atletik Club
6239   Josefine Buchwald -1994Blovstrød Løverne
7221   Trine Sørensen -1995Bagsværd Atletik Club
8216   Nadia Christian -1995Bagsværd Atletik Club
9211   Emilie Fraisse -1994Bagsværd Atletik Club
10344   Sophie Frederiksen -1994Sparta Atletik & Motion
11243   Sofie Vejlby Kass Hansen -1995Blovstrød Løverne
  PIGER 18-19 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 15.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1333   Marie Vilmann -1993Sparta Atletik & Motion
2210   Amanda Grønning -1993Bagsværd Atletik Club


Genereret af MARS version 2.0.0.337 fredag den 4. november 2011 klokken 19:42