PROGRAM
Østdanske Mesterskaber i Cross for Ungdom
den 6. nov 2011 ved Bøndernes Hegn
Arrangør: Bagsværd Atletik Club
  DRENGE 10-11 ÅR - 2 KM CROSSSØN KL. 13.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1317   Emil Frænde -2000Sparta Atletik & Motion
2203   Emil Enevoldsen -2000Amager Atletik Club
3249   Aske Jespersen -2000Frederiksberg IF
4204   Mathias Pedersen -2001Amager Atletik Club
5347   August Sørensen -2001Viking Atletik
6200   Alexander Bisgaard -2000Amager Atletik Club
7256   Gustav Juul Knudsen -2000Frederiksberg IF
8252   Christian Hnida Skoven -2001Frederiksberg IF
9301   Andreas Christoffersen -2001Sparta Atletik & Motion
10250   Aske Snel -2000Frederiksberg IF
11220   Theodor Gilhøj -2000Bagsværd Atletik Club
12297   Sebastian Nielsen -2000Slagelse Atletik DELTA
13315   Conrad Lind -2001Sparta Atletik & Motion
14343   Sofus Emil Klem Fich -2001Sparta Atletik & Motion
15350   Fredrik Juul Christensen -2000Viking Atletik
16288   Jonas Danker Linnemann -2000Hvidovre Atletik&Motion
17280   Mads Buchreitz -2001Helsingør IF
18312   Christoffer Bernsen -2000Sparta Atletik & Motion
19222   Jacob Weel Rosbo -2000Bagsværd Atletik Club
20293   Louis Cantby -2001Korsør Atletik & Motion
21310   Christian Munch Skylv -2001Sparta Atletik & Motion
22215   Malthe Røder -2001Bagsværd Atletik Club
23352   Magnus Krogh Hansen -2001Viking Atletik
24339   Peter Moll Berg -2000Sparta Atletik & Motion
25325   Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta Atletik & Motion
26274   Peter V. Jørgensen -2000Greve Atletik
  PIGER 10-11 ÅR - 2 KM CROSSSØN KL. 13.20  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1248   Anna Felicia Iuul -2001Frederiksberg IF
2302   Anna Mark Helwigh -2000Sparta Atletik & Motion
3330   Lærke Lund -2001Sparta Atletik & Motion
4206   Rebekka Andersen -2001Amager Atletik Club
5349   Christina Frederiksen -2000Viking Atletik
6234   Sofie Christensen -2000Ballerup Atletik Klub
7322   Ingrid Eckardt -2001Sparta Atletik & Motion
8321   Hannah Illum Petersen -2000Sparta Atletik & Motion
9351   Laura Kjøller Jensen -2000Viking Atletik
10303   Anna Sofie Frænde -2001Sparta Atletik & Motion
11346   Victoria Dommer -2001Sparta Atletik & Motion
12341   Selma Staun Jensen -2000Sparta Atletik & Motion
13257   Laura Nørrung Poulsen -2000Frederiksberg IF
14353   Mathilde Landin Jensen -2001Viking Atletik
15309   Cecilie Boesdal -2001Sparta Atletik & Motion
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 13.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1337   Niels Elmhøj Hansen -1998Sparta Atletik & Motion
2209   Victor Thomsen -1999Amager Atletik Club
3266   Christoffer H. Wiingaard -1999Greve Atletik
4217   Rasmus Rieck Jørgensen -1999Bagsværd Atletik Club
5268   Kasper Hansen -1998Greve Atletik
6267   Henning Elmer -1999Greve Atletik
7320   Gustav Lundholm Nielsen -1998Sparta Atletik & Motion
8226   Christian Dirksen -1999Ballerup Atletik Klub
9313   Christopher Kongshaug -1999Sparta Atletik & Motion
10208   Troels Nilsson -1998Amager Atletik Club
11255   Emil Damgår -1999Frederiksberg IF
12354   Sebastian Bærnthsen -1998Viking Atletik
13201   Buster Antvorskov -1998Amager Atletik Club
14299   Alexander Sørensen -1999Sparta Atletik & Motion
15286   Emil Hur Larsen -1998Hvidovre Atletik&Motion
16227   Frederik Pfeiffer -1998Ballerup Atletik Klub
17232   Mathias Matz -1998Ballerup Atletik Klub
18272   Oliver Chabert -1999Greve Atletik
19235   Theodor Larsen -1999Ballerup Atletik Klub
20273   Peter Andersson -1999Greve Atletik
21316   Daniel Mejlvang -1998Sparta Atletik & Motion
22329   Louis S. Henriksen -1999Sparta Atletik & Motion
23202   Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club
24258   Kasper Weise Havshøi -1999Fremad Holbæk
  PIGER 12-13 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 14.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1261   Thea Jensen -1999Glostrup IC
2264   Anne Søgaard -1998Greve Atletik
3271   Michela Topp -1999Greve Atletik
4296   Sofie Møller Carlsen -1998Korsør Atletik & Motion
5305   Asta Kielgast -1999Sparta Atletik & Motion
6278   Amalie Wulff -1999Greve Atletik
7292   Liv Cantby -1999Korsør Atletik & Motion
8294   Mia Godfredsen -1998Korsør Atletik & Motion
9263   Anna Ø. Lange -1999Greve Atletik
10260   Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC
11228   Josephine Müller -1998Ballerup Atletik Klub
12236   Alba Hintz -1998Blovstrød Løverne
13224   Mia Helene Mørck -1999Bagsværd Atletik Club
14291   Kristin Blach Petersen -1998Korsør Atletik & Motion
15332   Maria H.B. Andersen -1998Sparta Atletik & Motion
16304   Anne Sofie Kirkegaard -1998Sparta Atletik & Motion
17348   Camilla Frederiksen -1999Viking Atletik
18335   Nataljá Norius-Petersen -1998Sparta Atletik & Motion
19355   Leonora Hede -1998Vordingborg AC
20275   Tara Abrahamsson -1998Greve Atletik
21270   Mette Bjørnsson -1998Greve Atletik
22324   Johanna Munch Skylv -1999Sparta Atletik & Motion
23306   Astrid Bager -1999Sparta Atletik & Motion
24334   Matilde Maria Christensen -1999Sparta Atletik & Motion
25253   Clara Kall -1999Frederiksberg IF
26276 Afbud   
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 14.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1262   Alexander Jakobsen -1996Greve Atletik
2327   Kibo Kjær Andersen -1997Sparta Atletik & Motion
3318   Frederik Hoff -1996Sparta Atletik & Motion
4265   Asger Østerby -1997Greve Atletik
5295   Rasmus Kristensen -1997Korsør Atletik & Motion
6207   Thor Skifte -1997Amager Atletik Club
7298   Albert Kuhlmann -1997Sparta Atletik & Motion
8238   Jonas Gram Nielsen -1997Blovstrød Løverne
9214   Jørgen Baun Høst -1996Bagsværd Atletik Club
10290   Kevin Sørensen -1996Korsør Atletik & Motion
11269   Kenneth Pedersen -1997Greve Atletik
12323   Joakim Engelbrecht -1996Sparta Atletik & Motion
13319   Gustav Krøll -1996Sparta Atletik & Motion
14223   Joachim Weel Rosbo -1997Bagsværd Atletik Club
15254   Claus Ejlsted -1996Frederiksberg IF
16244   Viktor Hastrup -1996Blovstrød Løverne
17331   Magnus Ulnits -1997Sparta Atletik & Motion
18225   Søren Jøhnk -1997Bagsværd Atletik Club
19231   Lukas Jensen -1997Ballerup Atletik Klub
20284   Casper Nis-Hansen -1996Herlufsholm Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 14.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1340   Rasmus Hjort Christensen -1995Sparta Atletik & Motion
2281   Mads Skaaning -1995Helsingør IF
3237   Christoffer Vienberg -1994Blovstrød Løverne
4328   Louis Krogsbøll -1995Sparta Atletik & Motion
5338   Oliver Plambeck -1995Sparta Atletik & Motion
6247   Viktor Hastrup D15 -1996Blovstrød Løverne
7311   Christian Snitkjær -1995Sparta Atletik & Motion
8285   Simon Ingemann Hansen -1995Herlufsholm Atletik
9282   Magnus Østergaard -1994Helsingør IF
10279   Anton Harrsen -1995Helsingør IF
11246   Jonas Gram Nielsen D15 -1997Blovstrød Løverne
12314   Christopher Nørgaard -1995Sparta Atletik & Motion
  DRENGE 18-19 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 14.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1229   Klaus Præst Jaqué -1992Ballerup Atletik Klub
2242   Nicholas Busk -1993Blovstrød Løverne
3289   Daniel Crone Jensen -1993Korsør Atletik & Motion
4240   Marius Thrane Ødum -1992Blovstrød Løverne
5233   Sebastian Holleuffer -1993Ballerup Atletik Klub
6230   Kristoffer Friis -1992Ballerup Atletik Klub
7241   Martin Permin -1993Blovstrød Løverne
8356   Christoffer Tarras Madsen -1992Ballerup Atletik Klub
9277   Thomas Sølvmose -1993Greve Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 15.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1345   Ulrikke Nyvold -1997Sparta Atletik & Motion
2251   Charlotte Reignier -1996Frederiksberg IF
3308   Augusta Korsgaard -1997Sparta Atletik & Motion
4307   Astrid Røigaard -1997Sparta Atletik & Motion
5212   Ida Vigsø Kristensen -1997Bagsværd Atletik Club
6326   Josephine Thestrup -1996Sparta Atletik & Motion
7205   Michelle Bisgaard -1997Amager Atletik Club
8218   Sara Schou Kristensen -1997Bagsværd Atletik Club
9219   Sofie Brohus -1997Bagsværd Atletik Club
10259   Annika Thustrup -1997Glostrup IC
11283   Nikoline Lund Jensen -1996Helsingør IF
12342   Sofie Helwigh -1996Sparta Atletik & Motion
  PIGER 16-17 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 15.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1243   Sofie Vejlby Kass Hansen -1995Blovstrød Løverne
2287   Emma Wagner -1994Hvidovre Atletik&Motion
3213   Josefine Rytter -1994Bagsværd Atletik Club
4344   Sophie Frederiksen -1994Sparta Atletik & Motion
5336   Nathalie Hulten -1994Sparta Atletik & Motion
6221   Trine Sørensen -1995Bagsværd Atletik Club
7239   Josefine Buchwald -1994Blovstrød Løverne
8211   Emilie Fraisse -1994Bagsværd Atletik Club
9245   Alba Hintz P13 -1998Blovstrød Løverne
10300   Amanda Gammelby -1995Sparta Atletik & Motion
11216   Nadia Christian -1995Bagsværd Atletik Club
  PIGER 18-19 ÅR - 4 KM CROSSSØN KL. 15.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1333   Marie Vilmann -1993Sparta Atletik & Motion
2210   Amanda Grønning -1993Bagsværd Atletik Club


Genereret af MARS version 2.0.0.337 mandag den 31. oktober 2011 klokken 22:08