STARTLISTER
Østdanske mesterskaber
14.-15 aug 2004 på Bagsværd Stadion
Arrangør: Bagsværd Atletik Club
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØRDAG KL. 10.00
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
127112.93 Katrine Holten Kristensen -1989Trongårdens IF
227213.33 Anne Sofie Nexø -1989Trongårdens IF
35113.69 Pernille Schneider -1989Ballerup AK
45213.82 Marie L. Jensen -1990Ballerup AK
5513.86 Katrine Wolfsberg -1989FIF
6413.7 Julie Retbøll Eriksson -1989FIF
7314.09 Freja S. Adler Berg -1990FIF
829414.89 Signe Jakobsen -1989KIF
91350.00 Sidsel G. Jensen -1989Sparta
101370.00 Cathrine Reider -1989Sparta
111380.00 Silke Johansen -1989Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METERLØRDAG KL. 13.50
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
127142.67 Katrine Holten Kristensen -1989Trongårdens IF
234344.70 Maria Basbøll -1990Greve IF
333245.26 Sofie Christensen -1989Allerød AM
4545.76 Katrine Wolfsberg -1989FIF
5246.56 Josefine Jensen -1990FIF
6347.83 Freja S. Adler Berg -1990FIF
735148.26 Anne-Sofie Schneider -1990Holte Atletik
8138Afbud Silke Johansen -1989Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERSØNDAG KL. 13.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
13432.28.00 Maria Basbøll -1990Greve IF
222.33.36 Josefine Jensen -1990FIF
33322.41.13 Sofie Christensen -1989Allerød AM
42922.41.96 Sara Dyring Larsen -1990KIF
53512.51.77 Anne-Sofie Schneider -1990Holte Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METERLØRDAG KL. 13.30
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1915.06 Sofie Holm -1990Nyker IF
22955.03.34 Sarah Donde -1989KIF
3545.26.79 Katja Müllertz -1989Ballerup AK
41390.00 Karina W. Otto -1990Sparta
5374Afbud Malene L. Rasmussen -1990Korsør AM
  PIGER 14-15 ÅR - 3000 METERSØNDAG KL. 10.55
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
19111.02 Sofie Holm -1990Nyker IF
23740.00 Malene L. Rasmussen -1990Korsør AM
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆKLØRDAG KL. 13.15
( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
118113.19 Julie Lundgren -1989Fredensborg AK
227213.25 Anne Sofie Nexø -1989Trongårdens IF
3114.16 Thit Refn -1990FIF
429316.01 Sophie Frøland -1989KIF
55316.29 Belinda Lauesen -1989Ballerup AK
6520.00 Marie L. Jensen -1990Ballerup AK
71360.00 Simone Steenberg -1989Sparta
81380.00 Silke Johansen -1989Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METER HÆKSØNDAG KL. 10.00
( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
118151.69 Julie Lundgren -1989Fredensborg AK
210.00 Thit Refn -1990FIF
31390.00 Karina W. Otto -1990Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - 2000 METER FORH.LØRDAG KL. 15.30
( 76.2 CM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
13740.00 Malene L. Rasmussen -1990Korsør AM
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFETLØRDAG KL. 14.55
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
160.00  FIF 1
270.00  FIF 2
3550.00  BAK
41460.00  Sparta
52970.00  KIF
  PIGER 14-15 ÅR - 1000 M STAFETSØNDAG KL. 13.45
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
180.00  FIF 1
290.00  FIF 2
31470.00  Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØRDAG KL. 10.15
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11811.53 Julie Lundgren -1989Fredensborg AK
2541.51 Katja Müllertz -1989Ballerup AK
32961.41 Nina Bonde -1989KIF
42551.37 Maria Christensen -1990Gundsølille Atletik
51390.00 Karina W. Otto -1990Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØNDAG KL. 10.25
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
131.70 Freja S. Adler Berg -1990FIF
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGSØNDAG KL. 10.55
( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12725.00 Anne Sofie Nexø -1989Trongårdens IF
22714.96 Katrine Holten Kristensen -1989Trongårdens IF
344.94 Julie Retbøll Eriksson -1989FIF
414.90 Thit Refn -1990FIF
534.79 Freja S. Adler Berg -1990FIF
63514.52 Anne-Sofie Schneider -1990Holte Atletik
7524.39 Marie L. Jensen -1990Ballerup AK
81350.00 Sidsel G. Jensen -1989Sparta
91360.00 Simone Steenberg -1989Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGLØRDAG KL. 10.30
( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1110.09 Thit Refn -1990FIF
239.31 Freja S. Adler Berg -1990FIF
31360.00 Simone Steenberg -1989Sparta
42550.00 Maria Christensen -1990Gundsølille Atletik
53510.00 Anne-Sofie Schneider -1990Holte Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØNDAG KL. 10.10
( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
118.89 Thit Refn -1990FIF
22918.82 Maria Hansen -1990KIF
3537.76 Belinda Lauesen -1989Ballerup AK
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTSØNDAG KL. 11.45
( 0.75 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
129126.01 Maria Hansen -1990KIF
25320.52 Belinda Lauesen -1989Ballerup AK
31390.00 Karina W. Otto -1990Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKASTLØRDAG KL. 14.25
( 3.0 KG, 110 MM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
129125.46 Maria Hansen -1990KIF
25324.53 Belinda Lauesen -1989Ballerup AK
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKASTLØRDAG KL. 10.00
( 600 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
15228.92 Marie L. Jensen -1990Ballerup AK
2226.68 Josefine Jensen -1990FIF
3125.86 Thit Refn -1990FIF
429120.07 Maria Hansen -1990KIF
529419.95 Signe Jakobsen -1989KIF
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERLØRDAG KL. 11.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
130013.54 Ronja Egsmose -1987KIF
21114.10 Marie Friis Rosschou -1988FIF
35814.10 Christina Holm -1988Ballerup AK
41014.25 Adine Kjædegaard Fliid -1988FIF
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERSØNDAG KL. 11.50
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
130027.94 Ronja Egsmose -1987KIF
25829.40 Christina Holm -1988Ballerup AK
31129.44 Marie Friis Rosschou -1988FIF
431Afbud Line Gravlund-Hansen -1987Helsingør IF
  PIGER 16-17 ÅR - 400 METERLØRDAG KL. 14.20
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
123063.31 Janet Madsen -1987Amager AC
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERSØNDAG KL. 13.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1132.18.66 Sofie Vibholt -1987FIF
21032.27.3 Anna Brasen -1988Fremad Holbæk
331Afbud Line Gravlund-Hansen -1987Helsingør IF
  PIGER 16-17 ÅR - 1500 METERLØRDAG KL. 13.30
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1134.56.65 Sofie Vibholt -1987FIF
21340.00 Ann-Sofie Ø. Jensen -1987Sparta
  PIGER 16-17 ÅR - 3000 METERSØNDAG KL. 10.55
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11340.00 Ann-Sofie Ø. Jensen -1987Sparta
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER HÆKLØRDAG KL. 12.30
( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
130017.43 Ronja Egsmose -1987KIF
2570.00 Maria Noppenau -1988Ballerup AK
331Afbud Line Gravlund-Hansen -1987Helsingør IF
  PIGER 16-17 ÅR - 400 METER HÆKSØNDAG KL. 10.25
( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
123072.18 Janet Madsen -1987Amager AC
  PIGER 16-17 ÅR - 4 X 100 M STAFETLØRDAG KL. 15.05
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1590.00  BAK
21500.00  Sparta
  PIGER 16-17 ÅR - 1000 M STAFETSØNDAG KL. 13.45
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1140.00  FIF
21510.00  Sparta
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØRDAG KL. 10.15
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1101.36 Adine Kjædegaard Fliid -1988FIF
231Afbud Line Gravlund-Hansen -1987Helsingør IF
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGSØNDAG KL. 10.25
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
131Afbud Line Gravlund-Hansen -1987Helsingør IF
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGSØNDAG KL. 12.20
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1574.63 Maria Noppenau -1988Ballerup AK
2584.63 Christina Holm -1988Ballerup AK
331Afbud Line Gravlund-Hansen -1987Helsingør IF
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØRDAG KL. 12.30
( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11210.23 Linnea Klingberg-Jensen -1987FIF
2568.93 Rikke Poulsen -1988Ballerup AK
3578.63 Maria Noppenau -1988Ballerup AK
431Afbud Line Gravlund-Hansen -1987Helsingør IF
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKASTSØNDAG KL. 11.45
( 1.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11230.75 Linnea Klingberg-Jensen -1987FIF
25627.31 Rikke Poulsen -1988Ballerup AK
35724.97 Maria Noppenau -1988Ballerup AK
430023.03 Ronja Egsmose -1987KIF
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKASTLØRDAG KL. 14.25
( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
125230.49 Julie H. Pedersen -1987Gundsølille Atletik
25626.28 Rikke Poulsen -1988Ballerup AK
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKASTLØRDAG KL. 10.00
( 600 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
130026.16 Ronja Egsmose -1987KIF
231Afbud Line Gravlund-Hansen -1987Helsingør IF
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METERLØRDAG KL. 11.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
13930.00 Anne Sofie Lindholm -1986Sparta
  PIGER 18-19 ÅR - 200 METERSØNDAG KL. 11.50
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
13930.00 Anne Sofie Lindholm -1986Sparta
  PIGER 18-19 ÅR - 800 METERSØNDAG KL. 13.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12432.28.32 Christine Christensen -1986Køge Atletik
  PIGER 18-19 ÅR - 400 METER HÆKSØNDAG KL. 10.25
( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11330.00 Cathrine Schimmell -1986Sparta
  PIGER 18-19 ÅR - TRESPRINGLØRDAG KL. 10.30
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12380.00 Lina Sønderkær -1986Amager AC
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØRDAG KL. 12.30
( 4.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11330.00 Cathrine Schimmell -1986Sparta
  PIGER 18-19 ÅR - SPYDKASTLØRDAG KL. 10.00
( 600 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12380.00 Lina Sønderkær -1986Amager AC
  KVINDER SENIOR - 100 METERLØRDAG KL. 11.15
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
126112.05 Rikke Sørensen -1981FIF Hillerød
212212.41 Lotte Thiesen -1981Viking Atletik
324513.06 Mette Frederiksen -1977Køge Atletik
427313.33 Ida Harlev -1979Trongårdens IF
523113.47 Julie Roneklindt -1984Amager AC
6420.00 Ditte Larsen -1983Hvidovre AM
72010.00 Katrine Vorum -1981Bagsværd AC
  KVINDER SENIOR - 200 METERSØNDAG KL. 12.05
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
127327.32 Ida Harlev -1979Trongårdens IF
223128.38 Julie Roneklindt -1984Amager AC
320429.0 Kamilla Kofod -1983Bagsværd AC
4420.00 Ditte Larsen -1983Hvidovre AM
52010.00 Katrine Vorum -1981Bagsværd AC
  KVINDER SENIOR - 400 METERLØRDAG KL. 14.20
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
110161.16 Tenna Andreasen -1979Fremad Holbæk
220467.0 Kamilla Kofod -1983Bagsværd AC
3420.00 Ditte Larsen -1983Hvidovre AM
419Afbud Ida Krag -1975FIF
  KVINDER SENIOR - 100 METER HÆKLØRDAG KL. 12.30
( 84.0 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11210.00 Mette Rosentjørn -1971Viking Atletik
21560.00 Kathrine Nielsen -1977Sparta
  KVINDER SENIOR - 400 METER HÆKSØNDAG KL. 10.25
( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
110168.12 Tenna Andreasen -1979Fremad Holbæk
219Afbud Ida Krag -1975FIF
  KVINDER SENIOR - 3000 METER KAPGANGSØNDAG KL. 12.30
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
132417.44 Pia Meisner Christensen -1968GK Frem 2000
232519.49 Dorthe Hansson -1961GK Frem 2000
  KVINDER SENIOR - 4 X 100 M STAFETLØRDAG KL. 15.05
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
127451.91  Trongården
22170.00  Bagsværd
321Afbud  FIF
  KVINDER SENIOR - 4 X 400 M STAFETSØNDAG KL. 14.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
122Afbud  FIF
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRINGSØNDAG KL. 11.35
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12851.76 Pernille Frederiksen -1977Århus 1900
21210.00 Mette Rosentjørn -1971Viking Atletik
31550.00 Amalie Brader -1981Sparta
41560.00 Kathrine Nielsen -1977Sparta
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGSØNDAG KL. 12.20
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11225.80 Lotte Thiesen -1981Viking Atletik
21625.51 Karina Carlsen -1971Vordingborg AC
3420.00 Ditte Larsen -1983Hvidovre AM
41560.00 Kathrine Nielsen -1977Sparta
  KVINDER SENIOR - TRESPRINGLØRDAG KL. 10.30
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
112212.45 Lotte Thiesen -1981Viking Atletik
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDSØNDAG KL. 10.10
( 4.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
112113.07 Mette Rosentjørn -1971Viking Atletik
2459.46 Inge Faldager -1948Hvidovre AM
31560.00 Kathrine Nielsen -1977Sparta
41590.00 Ane Nørgaard -1973Sparta
  KVINDER SENIOR - DISKOSKASTLØRDAG KL. 10.00
( 1.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
14340.72 Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
223238.63 Ingerid Qvale -1957Amager AC
312136.06 Mette Rosentjørn -1971Viking Atletik
44534.54 Inge Faldager -1948Hvidovre AM
51590.00 Ane Nørgaard -1973Sparta
  KVINDER SENIOR - HAMMERKASTLØRDAG KL. 14.25
( 4.0 KG, 116.0-119.5CM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
115456.42 Meiken Greve -1980Sparta
24541.07 Inge Faldager -1948Hvidovre AM
  KVINDER SENIOR - SPYDKASTLØRDAG KL. 10.00
( 600 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
127333.12 Ida Harlev -1979Trongårdens IF
2440.00 Daisy Bjerregaard -1977Hvidovre AM
  KVINDER SENIOR - VÆGTKASTSØNDAG KL. 11.25
( 9.072 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
14512.20 Inge Faldager -1948Hvidovre AM
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØRDAG KL. 10.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
14711.76 Rasmus Olsen -1989Hvidovre AM
24611.79 Steven Nielsen -1989Hvidovre AM
329912.05 Rasmus Weinold-Jørgensen -1989KIF
431512.06 Per Lübker -1989Trongårdens IF
522412.38 Jakob Bæk Kristensen -1989Amager AC
61613.13 Michael Bang -1990FIF
731613.16 Aske Schjött -1989Trongårdens IF
829813.81 Gustav Kurtzweil -1990KIF
919414.2 Magnus Asping -1990AK-Delta
1019314.6 Martin Grønne Jensen -1990AK-Delta
111580.00 Kasper Wind -1990Sparta
  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METERLØRDAG KL. 14.00
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
14737.62 Rasmus Olsen -1989Hvidovre AM
24638.71 Steven Nielsen -1989Hvidovre AM
322439.32 Jakob Bæk Kristensen -1989Amager AC
424139.5 Kenneth Mertz -1989Køge Atletik
51541.39 Asbjørn Lydert Hansen -1989FIF
61641.84 Michael Bang -1990FIF
731642.65 Aske Schjött -1989Trongårdens IF
822344.59 Mads Fedder -1990Amager AC
931147.0 Tobias Christiansen -1990IK Gullfoss
10158Afbud Kasper Wind -1990Sparta
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERSØNDAG KL. 13.20
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
13522.14 Bertil Beck -1989Holte Atletik
2152.13.93 Asbjørn Lydert Hansen -1989FIF
31450.00 Alexander Falkentoft -1990Sparta
43730.00 Mike Olsen -1990Korsør AM
  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METERLØRDAG KL. 13.40
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
13524.39 Bertil Beck -1989Holte Atletik
2724.31.44 Steffen Falch Larsen -1989Blovstrød Løverne
32340.00 Thomas Dose Sørensen -1989Amager AC
43710.00 Flemming Eriksen -1989Dianalund
53730.00 Mike Olsen -1990Korsør AM
  DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METERSØNDAG KL. 11.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1729.57.86 Steffen Falch Larsen -1989Blovstrød Løverne
22340.00 Thomas Dose Sørensen -1989Amager AC
33730.00 Mike Olsen -1990Korsør AM
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆKLØRDAG KL. 12.45
( 84.0 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
126514.39 Morten van der Keur -1989FIF Hillerød
222515.47 Amund Qvale -1989Amager AC
31580.00 Kasper Wind -1990Sparta
41930.00 Martin Grønne Jensen -1990AK-Delta
51940.00 Magnus Asping -1990AK-Delta
  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER HÆKSØNDAG KL. 10.10
( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
121043.82 Jakob F. Hammeken -1989Bagsværd AC
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFETLØRDAG KL. 15.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11480.00  Sparta
22390.00  Amager AC
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 M STAFETSØNDAG KL. 13.55
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1170.00  FIF
21490.00  Sparta
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGSØNDAG KL. 12.30
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12211.73 Thomas B Christensen -1989Amager AC
23151.68 Per Lübker -1989Trongårdens IF
32221.45 Christian Eilersen -1989Amager AC
41450.00 Alexander Falkentoft -1990Sparta
52560.00 Jeppe Lippert -1990Gundsølille Atletik
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØNDAG KL. 11.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12993.69 Rasmus Weinold-Jørgensen -1989KIF
2472.90 Rasmus Olsen -1989Hvidovre AM
32222.80 Christian Eilersen -1989Amager AC
42412.40 Kenneth Mertz -1989Køge Atletik
51580.00 Kasper Wind -1990Sparta
63720.00 Morten Laugesen -1990Korsør AM
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØRDAG KL. 12.00
( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
13155.93 Per Lübker -1989Trongårdens IF
22415.86 Kenneth Mertz -1989Køge Atletik
32545.79 Kasper Poulsen -1989Gundsølille Atletik
43115.52 Tobias Christiansen -1990IK Gullfoss
52255.33 Amund Qvale -1989Amager AC
63165.29 Aske Schjött -1989Trongårdens IF
72244.85 Jakob Bæk Kristensen -1989Amager AC
82234.80 Mads Fedder -1990Amager AC
92984.65 Gustav Kurtzweil -1990KIF
101934.29 Martin Grønne Jensen -1990AK-Delta
111944.13 Magnus Asping -1990AK-Delta
123720.00 Morten Laugesen -1990Korsør AM
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRINGSØNDAG KL. 13.20
( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
125411.44 Kasper Poulsen -1989Gundsølille Atletik
21510.60 Asbjørn Lydert Hansen -1989FIF
32989.67 Gustav Kurtzweil -1990KIF
41839.59 Martin Antonsen -1990Fredensborg AK
52239.34 Mads Fedder -1990Amager AC
61450.00 Alexander Falkentoft -1990Sparta
72210.00 Thomas B Christensen -1989Amager AC
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØRDAG KL. 10.00
( 4.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
124115.48 Kenneth Mertz -1989Køge Atletik
225610.81 Jeppe Lippert -1990Gundsølille Atletik
31570.00 Niklas Gårdsvoll -1990Sparta
42370.00 Joey Jensen -1989Amager AC
52650.00 Morten van der Keur -1989FIF Hillerød
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTSØNDAG KL. 10.00
( 1.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
122533.21 Amund Qvale -1989Amager AC
222331.21 Mads Fedder -1990Amager AC
324130.00 Kenneth Mertz -1989Køge Atletik
422128.82 Thomas B Christensen -1989Amager AC
5150.00 Asbjørn Lydert Hansen -1989FIF
62370.00 Joey Jensen -1989Amager AC
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKASTLØRDAG KL. 12.25
( 4.0 KG, 110 MM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
122528.90 Amund Qvale -1989Amager AC
218223.65 Jacob Due -1989Fredensborg AK
31570.00 Niklas Gårdsvoll -1990Sparta
42370.00 Joey Jensen -1989Amager AC
52540.00 Kasper Poulsen -1989Gundsølille Atletik
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKASTLØRDAG KL. 12.45
( 600 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
122332.97 Mads Fedder -1990Amager AC
219324.73 Martin Grønne Jensen -1990AK-Delta
319423.04 Magnus Asping -1990AK-Delta
41570.00 Niklas Gårdsvoll -1990Sparta
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METERLØRDAG KL. 11.25
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
120611.32 Kristian Ørnsø -1988Bagsværd AC
21320.00 Asbjørn Kogut -1988Hellas Roskilde
32110.00 Andreas Bube -1987Bagsværd AC
43530.00 Martin Bechmann -1988Holte Atletik
53920.00 Martin Bolvig -1988Sparta
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERSØNDAG KL. 11.55
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
120622.94 Kristian Ørnsø -1988Bagsværd AC
227524.28 Mattias B. Reedtz -1987Trongårdens IF
330124.58 Mark Ahlehuus -1987KIF
41240.00 Johannes Jørgensen -1988Viking Atletik
53920.00 Martin Bolvig -1988Sparta
  DRENGE 16-17 ÅR - 400 METERLØRDAG KL. 14.25
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
121149.58 Andreas Bube -1987Bagsværd AC
227552.31 Mattias B. Reedtz -1987Trongårdens IF
326452.45 Eddie Andersen -1988FIF Hillerød
430154.74 Mark Ahlehuus -1987KIF
51240.00 Johannes Jørgensen -1988Viking Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERSØNDAG KL. 13.20
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11712.33 Søren R. Andersen -1988IK Olympia
22641.58.97 Eddie Andersen -1988FIF Hillerød
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METERLØRDAG KL. 13.40
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12784.28.96 Andreas Tikkanen -1987Trongårdens IF
23034.33.02 Mads Matthiesen -1987KIF
31715.20.91 Søren R. Andersen -1988IK Olympia
  DRENGE 16-17 ÅR - 5000 METERSØNDAG KL. 11.25
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
127816.21.02 Andreas Tikkanen -1987Trongårdens IF
230316.58.78 Mads Matthiesen -1987KIF
32130.00 Kristoffer Mikkelsen -1988Bagsværd AC
43750.00 Mads L. Rasmussen -1988Korsør AM
  DRENGE 16-17 ÅR - 110 METER HÆKLØRDAG KL. 13.00
( 99.1 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11440.00 Jonas Ellegaard -1988Sparta
  DRENGE 16-17 ÅR - 400 METER HÆKSØNDAG KL. 10.40
( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
121156.67 Andreas Bube -1987Bagsværd AC
  DRENGE 16-17 ÅR - 2000 METER FORH.LØRDAG KL. 15.45
( 91.4 CM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
13750.00 Mads L. Rasmussen -1988Korsør AM
  DRENGE 16-17 ÅR - 4 X 100 M STAFETLØRDAG KL. 15.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11520.00  Sparta
22150.00  Bagsværd
  DRENGE 16-17 ÅR - 1000 M STAFETSØNDAG KL. 13.55
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11530.00  Sparta
22150.00  Bagsværd
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGSØNDAG KL. 12.30
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12531.76 Lasse Ø. Jensen -1988Gundsølille Atletik
22440.00 Mikkel Christensen -1988Køge Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØRDAG KL. 10.40
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12843.80 Mikkel Marek Nielsen -1988Århus 1900
21313.30 Martin Stensvig -1988Hellas Roskilde
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGSØNDAG KL. 10.00
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12066.06 Kristian Ørnsø -1988Bagsværd AC
23015.96 Mark Ahlehuus -1987KIF
31325.72 Asbjørn Kogut -1988Hellas Roskilde
42440.00 Mikkel Christensen -1988Køge Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRINGLØRDAG KL. 10.00
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12440.00 Mikkel Christensen -1988Køge Atletik
22530.00 Lasse Ø. Jensen -1988Gundsølille Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØRDAG KL. 10.00
( 5.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
125115.13 Nick Pedersen -1987Gundsølille Atletik
230211.32 Kristian Tipsmark -1988KIF
33448.59 Jannic Knudsen -1987Greve IF
41440.00 Jonas Ellegaard -1988Sparta
52130.00 Kristoffer Mikkelsen -1988Bagsværd AC
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKASTSØNDAG KL. 10.00
( 1.5 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
125140.00 Nick Pedersen -1987Gundsølille Atletik
230236.62 Kristian Tipsmark -1988KIF
32120.00 Christopher Ø. Sværke -1988Bagsværd AC
42130.00 Kristoffer Mikkelsen -1988Bagsværd AC
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKASTLØRDAG KL. 12.25
( 5.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
125146.75 Nick Pedersen -1987Gundsølille Atletik
234430.51 Jannic Knudsen -1987Greve IF
330222.17 Kristian Tipsmark -1988KIF
42140.00 Martin Saxtorph -1988Bagsværd AC
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKASTLØRDAG KL. 12.45
( 700 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11440.00 Jonas Ellegaard -1988Sparta
22130.00 Kristoffer Mikkelsen -1988Bagsværd AC
33530.00 Martin Bechmann -1988Holte Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - VÆGTKASTSØNDAG KL. 11.25
( 12.5 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
125115.65 Nick Pedersen -1987Gundsølille Atletik
22140.00 Martin Saxtorph -1988Bagsværd AC
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METERLØRDAG KL. 11.20
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
124211.12 Nicklas Hyde -1986Køge Atletik
220511.52 Kasper Knattrup -1985Bagsværd AC
322711.68 Rasmus Handest -1985Amager AC
419512.30 David A. Pedersen -1986AK-Delta
53940.00 Jonas Hansen -1986Sparta
  DRENGE 18-19 ÅR - 200 METERSØNDAG KL. 12.00
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
122723.48 Rasmus Handest -1985Amager AC
217224.89 Rasmus K. Hjorh -1985IK Olympia
33940.00 Jonas Hansen -1986Sparta
  DRENGE 18-19 ÅR - 400 METERLØRDAG KL. 14.40
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
122752.32 Rasmus Handest -1985Amager AC
227752.32 Jeppe Taunø Larsen -1986Trongårdens IF
327952.84 Christian Heinen -1985Trongårdens IF
417254.34 Rasmus K. Hjorh -1985IK Olympia
53760.00 Rasmus Kristiansen -1986Korsør AM
  DRENGE 18-19 ÅR - 800 METERSØNDAG KL. 13.20
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12771.57.85 Jeppe Taunø Larsen -1986Trongårdens IF
21912.04.12 Jesper Bonde Nielsen -1986AK-Delta
32792.04.21 Christian Heinen -1985Trongårdens IF
43760.00 Rasmus Kristiansen -1986Korsør AM
  DRENGE 18-19 ÅR - 1500 METERLØRDAG KL. 13.40
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1376Afbud Rasmus Kristiansen -1986Korsør AM
  DRENGE 18-19 ÅR - 400 METER HÆKSØNDAG KL. 10.40
( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12270.00 Rasmus Handest -1985Amager AC
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGLØRDAG KL. 10.40
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
11430.00 Johannes G. Madsen -1985Sparta
23990.00 Kristian Larsen -1986Amager AC
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGSØNDAG KL. 10.00
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12056.23 Kasper Knattrup -1985Bagsværd AC
21915.76 Jesper Bonde Nielsen -1986AK-Delta
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØRDAG KL. 10.00
( 6.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
122611.41 Rasmus Sindahl -1985Amager AC
21230.00 Christoffer Jørgensen -1986Viking Atletik
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKASTSØNDAG KL. 13.10
( 1.75 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
122625.42 Rasmus Sindahl -1985Amager AC
21230.00 Christoffer Jørgensen -1986Viking Atletik
  DRENGE 18-19 ÅR - HAMMERKASTLØRDAG KL. 12.25
( 6.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
122633.45 Rasmus Sindahl -1985Amager AC
21230.00 Christoffer Jørgensen -1986Viking Atletik
  DRENGE 18-19 ÅR - SPYDKASTLØRDAG KL. 12.45
( 800 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
135458.89 Henrik Rossel -1985Holte Atletik
214052.96 Morten Weise -1985Sparta
319534.28 David A. Pedersen -1986AK-Delta
43990.00 Kristian Larsen -1986Amager AC
  DRENGE 18-19 ÅR - VÆGTKASTSØNDAG KL. 11.25
( 12.5 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
122611.93 Rasmus Sindahl -1985Amager AC
21230.00 Christoffer Jørgensen -1986Viking Atletik
  MÆND SENIOR - 100 METER - INDLEDENDELØRDAG KL. 10.20
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
126310.59 Morten Jensen -1982FIF Hillerød
214210.94 Anders Bache -1982Sparta
320211.04 Jacob Wolfgang -1981Bagsværd AC
412511.11 Simon Kjær -1977Viking Atletik
520811.38 Kasper Hansen -1981Bagsværd AC
620311.48 Christian Thordal Sørense -1980Bagsværd AC
716111.72 Rasmus Schnabl -1984Vordingborg AC
836711.80 Martin Stegemeyer -1981Hvidovre AM
919211.6 Michael Skifter Andersen -1969AK-Delta
104111.88 Casper Lindemann -1978Hvidovre AM
1133111.92 Jesper Larsen -1974Allerød AM
126112.5 Troels Breum -1984Ballerup AK
133680.00 Christian Trajkovski -1965Hvidovre AM
14288Afbud Kasper Pilman Kristense -1980Århus 1900
1520Afbud Josef Abu-Eesa -1976FIF
16207Afbud Peter Andersen -1978Bagsværd AC
  MÆND SENIOR - 200 METERSØNDAG KL. 12.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
126321.40 Morten Jensen -1982FIF Hillerød
228221.90 Klaus Haagensen -1975Århus 1900
312522.29 Simon Kjær -1977Viking Atletik
434122.92 Marc Lorentzen -1981Greve IF
527623.00 Esben R. Sørensen -1973Trongårdens IF
630623.08 Brian Jørgensen -1974KIF
720823.37 Kasper Hansen -1981Bagsværd AC
816123.80 Rasmus Schnabl -1984Vordingborg AC
922924.25 Dirch Jørgensen -1984Amager AC
103310.00 Jesper Larsen -1974Allerød AM
11288Afbud Kasper Pilman Kristense -1980Århus 1900
12207Afbud Peter Andersen -1978Bagsværd AC
  MÆND SENIOR - 400 METERLØRDAG KL. 14.30
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
128248.13 Klaus Haagensen -1975Århus 1900
226250.04 Nicolaj Sørensen -1975FIF Hillerød
327650.40 Esben R. Sørensen -1973Trongårdens IF
434151.00 Marc Lorentzen -1981Greve IF
520252.62 Jacob Wolfgang -1981Bagsværd AC
636753.50 Martin Stegemeyer -1981Hvidovre AM
720354.0 Christian Thordal Sørense -1980Bagsværd AC
822857.9 Clifford Jørgensen -1962Amager AC
  MÆND SENIOR - 800 METERSØNDAG KL. 13.30
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12282.14 Clifford Jørgensen -1962Amager AC
21732.15 Kim Sühler -1978IK Olympia
33982.25 Michael Søgaard Jørgensen -1955IK Gullfoss
42621.51.88 Nicolaj Sørensen -1975FIF Hillerød
52461.57.88 Kim Andersen -1970Køge Atletik
61022.06.1 Søren Brasen -1984Fremad Holbæk
7712.09.13 Bjarne Edske -1962Blovstrød Løverne
82812.11.56 Mikael Krarup Andersen -1984Århus 1900
93422.12.6 Nicolai Aggersbøl -1984Greve IF
102160.00 Henrik Them Andersen -1982Bagsværd AC
  MÆND SENIOR - 1500 METERLØRDAG KL. 13.40
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12364.07 Shlomo Azoulay -1963Amager AC
22464.02.10 Kim Andersen -1970Køge Atletik
33954.06.63 John Kristensen -1984Sparta
42814.25.09 Mikael Krarup Andersen -1984Århus 1900
53424.43.7 Nicolai Aggersbøl -1984Greve IF
  MÆND SENIOR - 5000 METERSØNDAG KL. 11.25
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
123516.00 Keld Christensen -1973Amager AC
28116.05 Torben Bille -1967AK73
  MÆND SENIOR - 110 METER HÆKLØRDAG KL. 13.00
( 106.7 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
13414.35 Rafael Askros -1981Ullevi FK, SVE
23214.49 Dennis Acson -1981Örgryte IS, SVE
34115.38 Casper Lindemann -1978Hvidovre AM
419216.31 Michael Skifter Andersen -1969AK-Delta
52290.00 Dirch Jørgensen -1984Amager AC
63040.00 Anders Black -1979KIF
  MÆND SENIOR - 5000 METER KAPGANGSØNDAG KL. 12.30
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
132222.57 Casper Hansson -1988GK Frem 2000
232125.04 Andreas Nielsen -1988GK Frem 2000
332326.24 Hans Meisner Christensen -1966GK Frem 2000
411124.55.63 Thomas Christensen -1968Phønix/VI-39
511328.28.25 Søren Svendsen -1961Phønix/VI-39
611229.05.4 Peer Jensen -1957Phønix/VI-39
711433.31.90 Helge Bech -1929Phønix/VI-39
83080.00 Klaus David Jensen -1971KIF
  MÆND SENIOR - 4 X 100 M STAFETLØRDAG KL. 15.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
1209Afbud  Bagsværd
223Afbud  FIF
  MÆND SENIOR - 4 X 400 M STAFETSØNDAG KL. 14.20
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
124Afbud  FIF
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGLØRDAG KL. 11.40
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12872.12 Jens Møller Boeriis -1980Århus 1900
22290.00 Dirch Jørgensen -1984Amager AC
33040.00 Anders Black -1979KIF
418Afbud Julius Rahbek Andersen -1977FIF
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGSØNDAG KL. 11.10
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12294.10 Dirch Jørgensen -1984Amager AC
23663.85 Simon Nørgaard -1984Hvidovre AM
33040.00 Anders Black -1979KIF
43640.00 Alexander Grelland -1966Hvidovre AM
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGLØRDAG KL. 14.00
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
12637.80 Morten Jensen -1982FIF Hillerød
22866.50 Lars K. Nielsen -1979Århus 1900
31926.12 Michael Skifter Andersen -1969AK-Delta
41615.95 Rasmus Schnabl -1984Vordingborg AC
  MÆND SENIOR - TRESPRINGSØNDAG KL. 13.20
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
13316.34 Anton Anderson -1982Örgryte IS, SVE
228316.26 Anders Møller -1977Århus 1900
33715.65 Johan Attersand -1974Hammarby IF, SVE
43515.45 Henrik Sahlström -1977Gefle IF, SVE
53815.42 Erik Eriksson -1980Örbyhus IF, SVE
639614.27 Mads Brink Hansen -1980AGF
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØRDAG KL. 13.50
( 7.26 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
16212.50 Jonas S. Laursen -1984Ballerup AK
22330.00 Thomas Hjort -1973Amager AC
33040.00 Anders Black -1979KIF
43050.00 Michael Johansen -1975KIF
53610.00 Thomas Hoffmann -1982Hvidovre AM
63620.00 Michael Bruun Jepsen -1965Hvidovre AM
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTSØNDAG KL. 13.10
( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
139147.90 Peter Berling -1982AGF
236545.91 Casper Nielsen -1979Hvidovre AM
36236.75 Jonas S. Laursen -1984Ballerup AK
46032.15 Benjamin Henriksen -1984Ballerup AK
53040.00 Anders Black -1979KIF
63050.00 Michael Johansen -1975KIF
73620.00 Michael Bruun Jepsen -1965Hvidovre AM
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTLØRDAG KL. 11.20
( 7.26 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
16247.74 Jonas S. Laursen -1984Ballerup AK
26326.75 Anderse Klysner -1983Ballerup AK
31410.00 Simon Corlin -1976Sparta
43070.00 Johnny Andersen -1969KIF
53610.00 Thomas Hoffmann -1982Hvidovre AM
6362Afbud Michael Bruun Jepsen -1965Hvidovre AM
  MÆND SENIOR - SPYDKASTSØNDAG KL. 13.25
( 800 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
116145.28 Rasmus Schnabl -1984Vordingborg AC
23630.00 Jørgen Madsen -1972Hvidovre AM
33970.00 Michael Nielsen -1966Amager AC
  MÆND SENIOR - VÆGTKASTSØNDAG KL. 11.25
( 15.89 KG )
#NrTilmeldt
resultat
 NavnKlub
16213.81 Jonas S. Laursen -1984Ballerup AK
21410.00 Simon Corlin -1976Sparta
33070.00 Johnny Andersen -1969KIF
43620.00 Michael Bruun Jepsen -1965Hvidovre AM

Denne udskrift er genereret af MARS atletik system (version: 2.0.0.225)
torsdag den 12. august 2004 klokken 1:02