RESULTATER
MIX 11
Øst danske mesterskaber for ungdomshold
20.september 2015 på Bagsværd Stadion
Arrangør: Bagsværd AC
  SAMLET STILLING 
 KIFAACHellasDELTA    
TOTAL6788p6423p6382p4594p    
  SPRINT 
 KIFAACHellasDELTA    
 2449p2425p2312p1914p    
60799p952p 787p    
60  905p     
400 628p 564p    
400752p 597p     
4X60898p845p810p563p    
  MELLEM- & LANGDISTANCE 
 AACHellasKIFDELTA    
 992p908p837p745p    
1000 908p837p745p    
1000992p       
  SPRING 
 KIFHellasAACDELTA    
 1984p1826p1406p1148p    
  681p426p    
1033p988p      
   722p    
951p838p725p     
  KAST 
 AACKIFHellasDELTA    
 1600p1518p1336p787p    
KU860p936p      
KU  962p609p    
BO        
BO740p582p374p178p    
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.3m/s
1 9.60 Roseline Nissen -2004Amager AC952p 
2 10.10 Barbara Neergaard -2004Københavns IF799p 
3 10.14 Amanda Baasch Andersen -2005Slagelse Atletik DELTA787p 
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METERSØN KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 81.95 Therese Holst -2005Amager AC628p 
2 83.07 Sofia Hestenes -2005IK Hellas  
3 84.30 Amalie Sikora -2004Slagelse Atletik DELTA564p 
  DNS Marie Hjertebjerg Heron -2004Slagelse Atletik DELTA  
  DNS Isabella Manzenski -2004IK Hellas  
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METERSØN KL. 13.55  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.38.05 Anna Dalsgaard -2004IK Hellas908p 
2 3.44.46 Vera Dalsgaard -2004Københavns IF837p 
3 3.53.17 Julie Klarskov -2004Slagelse Atletik DELTA745p 
  DNF Caroline Jørgensen -2005Amager AC  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.10 Helene Ekner -2004Amager AC681p 
2 1.05 Laura Andreasen -2005Amager AC  
3 0.95 Amanda Baasch Andersen -2005Slagelse Atletik DELTA426p 
  DNS Marie Hjertebjerg Heron -2004Slagelse Atletik DELTA  
 0.850.900.951.001.051.101.13 
Helene Ekner oooxoxoxxx
Laura Andreasen ooooxxx 
Amanda Baasch Andersenooxxoxxx   
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.87+0.0 Vera Dalsgaard -2004Københavns IF  
2 3.51+0.0 Julie Klarskov -2004Slagelse Atletik DELTA722p 
3 3.28+0.0 Caroline Jørgensen -2005Amager AC  
4 2.98+0.0 Sofia Hestenes -2005IK Hellas  
5 2.58+0.0 Amalie Sikora -2004Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Vera Dalsgaard3.82+0.03.87+0.03.65+0.03.86+0.0
Julie Klarskov3.44+0.03.51+0.0x 3.49+0.0
Caroline Jørgensen3.28+0.03.10+0.03.09+0.03.24+0.0
Sofia Hestenes2.94+0.0x 2.84+0.02.98+0.0
Amalie Sikora2.55+0.02.58+0.0x 2.49+0.0
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.20  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.40 Smilla Mygind Kristensen -2004Københavns IF936p 
2 6.79 Victoria Eriksen -2004Amager AC860p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Smilla Mygind Kristensen7.296.857.406.82
Victoria Eriksen6.116.256.795.99
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 13.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 26.03 Helene Ekner -2004Amager AC  
  DNS Isabella Manzenski -2004IK Hellas  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Helene Ekner25.0826.0324.1523.16
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 9.39 Rasmus Jæger -2004IK Hellas905p 
2 9.65 Louie Svane -2004Amager AC  
3 9.86 Samson Tommerup -2005Københavns IF  
4 10.59 William Wellendorf -2005IK Hellas  
5 12.79 Mathias Nielsen -2004Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 10-11 ÅR - 400 METERSØN KL. 12.10  
NrResultat NavnKlubPoints
1 70.92 Leon Hamann -2005Københavns IF752p 
2 74.90 Elias Solvang -2005IK Hellas597p 
3 76.17 Oliver Larsen -2005Amager AC  
4 78.26 Lukas Lundhof -2004Københavns IF  
  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METERSØN KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.20.19 Gustav Andersen -2004Amager AC992p 
2 3.29.69 Rasmus Jæger -2004IK Hellas  
3 4.12.36 Frederik Nielsen -2004Slagelse Atletik DELTA  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.41 Tobias Bjerre -2004Københavns IF1033p 
2 1.38 Emil Hagbard -2005IK Hellas988p 
3 1.05 William Wellendorf -2005IK Hellas  
  DNS Filip Ravn -2004Københavns IF  
 0.951.001.051.101.151.201.231.261.291.321.351.381.411.44 
Tobias Bjerre   ooooooooxooxxx
Emil Hagbard  ooooooooxooxxx 
William Wellendorfxooxxoxxx          
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.38+0.7 Tobias Bjerre -2004Københavns IF951p 
2 4.10+0.6 Emil Hagbard -2005IK Hellas838p 
3 3.83+0.0 Gustav Andersen -2004Amager AC725p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Tobias Bjerre4.38+0.74.22+0.04.17+0.03.54+1.9
Emil Hagbard4.10+0.62.41+1.52.91+0.03.89-1.6
Gustav Andersen3.83+0.03.75+0.93.44+0.0- 
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.43 August Bøg -2004IK Hellas962p 
2 7.00 Viktor Lindharth -2005IK Hellas  
3 5.90 Oliver Larsen -2005Amager AC  
4 5.89 Frederik Nielsen -2004Slagelse Atletik DELTA609p 
5 4.55 Adrian Morais -2005Slagelse Atletik DELTA  
  DNS Filip Ravn -2004Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
August Bøg7.907.988.437.42
Viktor Lindharth7.004.654.375.05
Oliver Larsen5.745.905.435.63
Frederik Nielsen5.765.205.895.89
Adrian Morais4.554.524.414.49
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 12.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 37.35 Louie Svane -2004Amager AC740p 
2 31.92 Leon Hamann -2005Københavns IF582p 
3 26.11 Elias Uth Lauritzen -2004Københavns IF  
4 25.60 August Bøg -2004IK Hellas374p 
5 22.00 Viktor Lindharth -2005IK Hellas  
6 20.26 Adrian Morais -2005Slagelse Atletik DELTA178p 
7 18.66 Mathias Nielsen -2004Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Louie Svane36.3735.8337.3534.07
Leon Hamann31.9228.9525.0731.79
Elias Uth Lauritzen25.4423.4526.1119.09
August Bøg25.1623.7125.6024.21
Viktor Lindharth22.00-19.6118.58
Adrian Morais20.2617.6713.0417.12
Mathias Nielsen-18.6616.1317.06
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETSØN KL. 15.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 36.921h Tobias Bjerre -2004
Leon Hamann -2005
Smilla Mygind Kristensen -2004
Vera Dalsgaard -2004
Københavns IF I898p 
2 37.541h Oliver Larsen -2005
Louie Svane -2004
Gustav Andersen -2004
Caroline Jørgensen -2005
Amager AC I845p 
3 37.951h Rasmus Jæger -2004
Emil Hagbard -2005
Viktor Lindharth -2005
Emil Hagbard -2005
IK Hellas I810p 
4 38.792h Victoria Eriksen -2004
Roseline Nissen -2004
Laura Andreasen -2005
Helene Ekner -2004
Amager AC II  
5 39.242h Anna Dalsgaard -2004
August Bøg -2004
William Wellendorf -2005
Sofia Hestenes -2005
IK Hellas II  
6 39.922h Samson Tommerup -2005
Lukas Lundhof -2004
Elias Uth Lauritzen -2004
Barbara Neergaard -2004
Københavns IF II  
7 41.111h Amanda Baasch Andersen -2005
Amalie Sikora -2004
Julie Klarskov -2004
Frederik Nielsen -2004
Slagelse Atletik DELTA563p 


Genereret af MARS version 2.0.0.398 søndag den 20. september 2015 klokken 20:35