RESULTATER
P11
Øst danske mesterskaber for ungdomshold
den 20.sep 2015 på Bagsværd Stadion
Arrangør: Bagsværd AC
  SAMLET STILLING 
 Sparta 1BAKBACSparta 2HolteGIK  
TOTAL8068p7593p7099p6612p6056p5590p  
  SPRINT 
 Sparta 1BAKBACSparta 2HolteGIK  
 3179p2853p2839p2810p2470p2147p  
601032p1022p1099p974p837p616p  
400989p826p847p875p852p785p  
4X601158p1005p893p961p781p746p  
  MELLEM- & LANGDISTANCE 
 Sparta 1BACHolteSparta 2BAKGIK  
 1107p823p812p811p759p568p  
10001107p823p812p811p759p568p  
  SPRING 
 Sparta 1BAKGIKHolteSparta 2BAC  
 1934p1838p1759p1700p1686p1467p  
912p955p776p868p822p729p  
1022p883p983p832p864p738p  
  KAST 
 BAKBACSparta 1Sparta 2GIKHolte  
 2143p1970p1848p1305p1116p1074p  
KU1094p1103p1177p747p551p808p  
BO1049p867p671p558p565p266p  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.8m/s  2h: +0.0m/s
1 9.151h Astrid Brødsgård Nilsson -2004Bagsværd AC1099p 
2 9.352h Emilie Voigt -2005Sparta 11032p 
3 9.381h Ashley Gnanogok -2005Ballerup AK1022p 
4 9.532h Ingrid Gram Jensen -2005Sparta 2974p 
5 9.611h Nanna Marie Schaldemose -2004Sparta 1  
6 9.892h Filippa Roug -2005Ballerup AK  
7 9.971h Signe Krogh -2004Holte Atletik837p 
8 10.241h Signe Juhl Laursen -2005Sparta 2  
9 10.342h Mathilde Ramlow -2004Holte Atletik  
10 10.402h Martine Rørbøl Markussen -2005Bagsværd AC  
11 10.751h Emilie Gry -2005Gentofte IK616p 
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METERSØN KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 69.661h Emilie Kirst -2004Sparta 1989p 
2 70.892h Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta 1  
3 73.371h Karla Bundgaard -2005Sparta 2875p 
4 74.142h Nora Grønnegaard Fischer -2005Holte Atletik852p 
5 74.312h Frida Schou Kristensen -2004Bagsværd AC847p 
6 75.011h Nanna Grubert -2004Ballerup AK826p 
7 76.422h Ellen Krogh Vindfeld -2006Gentofte IK785p 
8 77.942h Sophia Roesgaard -2004Holte Atletik  
9 80.152h Tsinat Krause -2004Sparta 2  
10 83.651h Caroline Gaarn Jensen -2005Bagsværd AC  
11 86.531h Lærke E Larsen -2005Ballerup AK  
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METERSØN KL. 13.55  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.21.04 Sofia Thøgersen -2005Sparta 11107p 
2 3.43.75 Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta 1  
3 3.45.80 Frida Schou Kristensen -2004Bagsværd AC823p 
4 3.46.78 Nora Grønnegaard Fischer -2005Holte Atletik812p 
5 3.46.84 Sophia Roesgaard -2004Holte Atletik  
6 3.46.88 Tsinat Krause -2004Sparta 2811p 
7 3.51.81 Annika Olesen -2005Ballerup AK759p 
8 4.11.16 Emilie Gry -2005Gentofte IK568p 
9 4.24.85 Astrid Koch Hollingbery -2004Bagsværd AC  
  DNF Signe Juhl Laursen -2005Sparta 2  
  DNS Nanna ToftGentofte IK  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.28 Nanna Grubert -2004Ballerup AK955p 
2 1.25 Josephine Houlbjerg Hanse -2004Sparta 1912p 
= 1.25 Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta 1  
4 1.22 Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte Atletik868p 
5 1.19 Vigga Fich -2004Sparta 2822p 
6 1.16 Alberte Dahlsgaard Steens -2004Gentofte IK776p 
7 1.13 Martine Rørbøl Markussen -2005Bagsværd AC729p 
8 1.05 Elvira Batko -2005Sparta 2  
  X Astrid Koch Hollingbery -2004Bagsværd AC  
  DNS Sophia Tammi -2005Holte Atletik  
 0.850.900.951.001.051.101.131.161.191.221.251.281.31 
Nanna Grubert   ooooxoooxoxoxxx
Josephine Houlbjerg Hanse    oooooooxxx 
Kaisa Duedam Ventrup   ooooooooxxx 
Smilla Hytholm Alex Peter   ooooxooxoxxx  
Vigga Fich   o ooooxxx   
Alberte Dahlsgaard Steens   ooooxoxxx    
Martine Rørbøl Markussen   ooooxxx     
Elvira Batkooooooxxx       
Astrid Koch Hollingbery  xxx          
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.29+0.0 Josephine Houlbjerg Hanse -2004Sparta 11022p 
2 4.18+0.0 Alberte Dahlsgaard Steens -2004Gentofte IK983p 
3 4.17+0.0 Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta 1  
4 3.91+0.0 Ashley Gnanogok -2005Ballerup AK883p 
5 3.86+0.0 Ingrid Gram Jensen -2005Sparta 2864p 
6 3.78+0.0 Thea Lei Hansgaard -2005Holte Atletik832p 
7 3.64+0.0 Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta 2  
8 3.55+0.0 Astrid Brødsgård Nilsson -2004Bagsværd AC738p 
9 3.49+0.0 Caroline Gaarn Jensen -2005Bagsværd AC  
10 3.32+0.0 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
  DNS  Signe Krogh -2004Holte Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Josephine Houlbjerg Hanse4.29+0.04.25+0.04.27+0.04.29+0.0
Alberte Dahlsgaard Steens3.93+0.33.83+0.03.76+0.04.18+0.0
Betty Marie Ramsgaard Jenx 4.14+0.04.12+0.04.17+0.0
Ashley Gnanogok3.89+0.43.90+0.03.91+0.03.61+0.2
Ingrid Gram Jensen3.81+0.03.64+0.0x 3.86+0.0
Thea Lei Hansgaard3.45+0.03.72+0.93.78+0.03.53+0.0
Asta Ellermann-Kingombe3.64+0.03.54+0.03.52+0.03.64+0.9
Astrid Brødsgård Nilsson3.55+0.03.49+0.33.39+0.0x 
Caroline Gaarn Jensen3.14+0.03.49+0.03.37+0.03.26x
Filippa Roug3.22+1.03.13+0.03.32+0.03.26+0.0
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.20  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.05 Klara Thers-Sonne -2004Sparta 11177p 
2 9.04 Maja Bielecki Merklin -2004Bagsværd AC1103p 
3 8.93 Caroline Vammen -2004Ballerup AK1094p 
4 8.44 Emilie Kirst -2004Sparta 1  
5 6.41 Johanne Vilsen -2004Holte Atletik808p 
6 6.34 Thea Lei Hansgaard -2005Holte Atletik  
7 5.99 Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta 2747p 
8 4.96 Kajsa Salomonsen -2005Sparta 2  
9 4.79 Matilde Klenske Vestergår -2005Gentofte IK551p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Klara Thers-Sonne9.2410.059.599.02
Maja Bielecki Merklin8.688.709.048.84
Caroline Vammen8.808.388.938.72
Emilie Kirst8.018.447.597.54
Johanne Vilsen6.416.366.055.37
Thea Lei Hansgaard5.855.876.276.34
Asta Ellermann-Kingombe5.805.995.675.72
Kajsa Salomonsen4.964.724.784.41
Matilde Klenske Vestergår4.79-3.884.49
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 13.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 45.48 Caroline Vammen -2004Ballerup AK1049p 
2 36.98 Maja Bielecki Merklin -2004Bagsværd AC867p 
3 30.07 Emilie Voigt -2005Sparta 1671p 
4 29.71 Klara Thers-Sonne -2004Sparta 1  
5 26.83 Matilde Klenske Vestergår -2005Gentofte IK565p 
6 26.64 Amélie Vejlgaard -2005Sparta 2558p 
7 24.74 Ellen Krogh Vindfeld -2006Gentofte IK  
8 21.01 Elvira Batko -2005Sparta 2  
9 18.93 Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte Atletik266p 
10 16.29 Johanne Vilsen -2004Holte Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Caroline Vammen45.4844.13-41.36
Maja Bielecki Merklin33.7632.2936.9832.90
Emilie Voigt24.3629.1730.0727.98
Klara Thers-Sonne29.7128.8428.9128.29
Matilde Klenske Vestergår19.7026.8324.4226.34
Amélie Vejlgaard25.6324.83-26.64
Ellen Krogh Vindfeld24.7422.3123.4920.05
Elvira Batko9.2216.3117.7121.01
Smilla Hytholm Alex Peter15.9613.8817.0518.93
Johanne Vilsen5.7614.8616.2915.18
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETSØN KL. 14.50  
NrResultat NavnKlubPoints
1 35.191h Nanna Marie Schaldemose -2004
Josephine Houlbjerg Hanse -2004
Sofia Thøgersen -2005
Emilie Voigt -2005
Sparta 11158p 
2 37.021h Ashley Gnanogok -2005
Filippa Roug -2005
Nanna Grubert -2004
Caroline Vammen -2004
Ballerup AK1005p 
3 37.571h Signe Juhl Laursen -2005
Karla Bundgaard -2005
Asta Ellermann-Kingombe -2004
Ingrid Gram Jensen -2005
Sparta 2 I961p 
4 38.431h Astrid Brødsgård Nilsson -2004
Maja Bielecki Merklin -2004
Caroline Gaarn Jensen -2005
Frida Schou Kristensen -2004
Bagsværd Atletik Club893p 
5 39.931h Mathilde Ramlow -2004
Thea Lei Hansgaard -2005
Nora Grønnegaard Fischer -2005
Sophia Roesgaard -2004
Holte I781p 
6 40.401h Alberte Dahlsgaard Steens -2004
Emilie Gry -2005
Ellen Krogh Vindfeld -2006
Matilde Klenske Vestergår -2005
Gentofte IK746p 
7 40.422h Johanne Vilsen -2004
Sophia Tammi -2005
Smilla Hytholm Alex Peter -2004
Signe Krogh -2004
Holte II  
= 40.422h Tsinat Krause -2004
Kajsa Salomonsen -2005
Amélie Vejlgaard -2005
Elvira Batko -2005
Sparta 2 II  


Genereret af MARS version 2.0.0.398 søndag den 20. september 2015 klokken 20:18