RESULTATER
UP nr. 7
19. august 2013 på Bagsværd Stadion
Arrangør: Bagsværd Atletik Club
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METERMAN KL. 17.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 8.1 Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC10p 
= 8.1 Penelope Qvist -2007Bagsværd AC10p 
= 8.1 Sarah Trandbohus -2006Bagsværd AC10p 
4 8.3 Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC6p 
5 8.4 Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC5p 
6 8.6 Louise Sterup Møller -2006Bagsværd AC4p 
= 8.6 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC4p 
8 8.7 Fillipa Bosack -2006Bagsværd AC2p 
= 8.7 Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd AC2p 
10 9.8 Frida Elleberg Møller -2007Bagsværd AC1p 
11 10.0 Frida Revall  -2006Greve 1p 
12 10.2 Fie Udrun Knudsen -2006Bagsværd AC1p 
13 10.5 Rosa Solhart -2007Bagsværd AC1p 
  Ej mødt Karla Borup -2007Bagsværd AC  
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 17.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE 1, VED 100M START )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.54+0.9 Sarah Trandbohus -2006Bagsværd AC10p 
2 2.33+0.0 Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC8p 
3 2.33+0.0 Fillipa Bosack -2006Bagsværd AC8p 
4 2.27+0.6 Penelope Qvist -2007Bagsværd AC6p 
5 2.20-0.2 Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd AC5p 
6 2.02+0.1 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC4p 
7 2.00-0.5 Louise Sterup Møller -2006Bagsværd AC3p 
8 1.90+0.0 Fie Udrun Knudsen -2006Bagsværd AC2p 
9 1.82+0.0 Frida Elleberg Møller -2007Bagsværd AC1p 
10 1.77+0.0 Frida Revall  -2006Greve 1p 
11 1.43+0.0 Rosa Solhart -2007Bagsværd AC1p 
12 1.18+1.0 Ronja Revall  -2009Greve 1p 
  Afbud  Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC  
  Afbud  Karla Borup -2007Bagsværd AC  
  Afbud  Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Sarah Trandbohus2.54+0.92.38-0.12.37-0.3
Ida Caroline Mørck2.12+0.02.33+0.02.00+0.0
Fillipa Bosack2.33+0.02.07-0.4x 
Penelope Qvist2.27+0.61.95+0.02.13-0.2
Madeleine Martedal Rohlff2.13+0.02.12+0.12.20-0.2
Sophia Bosack1.81+0.72.02+0.11.90-0.4
Louise Sterup Møllerx 2.00-0.51.76-0.3
Fie Udrun Knudsen1.69+0.01.90+0.01.76+0.0
Frida Elleberg Møller1.54+0.01.66+0.11.82+0.0
Frida Revall 1.77+0.01.64+0.01.61-0.4
Rosa Solhartx 1.43+0.0x 
Ronja Revall 1.18+1.01.09+0.00.94+0.0
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKASTMAN KL. 18.25  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 15.73 Frida Elleberg Møller -2007Bagsværd AC10p 
2 14.94 Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC8p 
3 14.76 Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC7p 
4 9.58 Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd AC6p 
5 9.17 Frida Revall  -2006Greve 5p 
6 9.17 Fie Udrun Knudsen -2006Bagsværd AC5p 
7 8.86 Sarah Trandbohus -2006Bagsværd AC3p 
8 7.75 Louise Sterup Møller -2006Bagsværd AC2p 
9 7.56 Penelope Qvist -2007Bagsværd AC1p 
10 7.24 Rosa Solhart -2007Bagsværd AC1p 
11 5.00 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC1p 
12 4.86 Fillipa Bosack -2006Bagsværd AC1p 
13 3.28 Ronja Revall  -2009Greve 1p 
  Ej mødt Karla Borup -2007Bagsværd AC  
  Ej mødt Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud     
 1.runde2.runde3.runde 
Frida Elleberg Møller15.73x4.96
Luna Frid Hanberg13.8214.9414.68
Ida Caroline Mørck14.7612.2310.74
Madeleine Martedal Rohlff6.555.039.58
Frida Revall 8.639.178.32
Fie Udrun Knudsen6.907.319.17
Sarah Trandbohus8.86xx
Louise Sterup Møller6.262.357.75
Penelope Qvist7.567.457.41
Rosa Solhart3.286.457.24
Sophia Bosack3.813.605.00
Fillipa Bosack4.574.863.92
Ronja Revall 3.281.381.66
  PIGER 6-7 ÅR - 4 X 40 M STAFETMAN KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
1 35.1 Frida Elleberg Møller -2007
Ida Caroline Mørck -2006
Sophia Bosack -2006
Luna Frid Hanberg -2006
Bagsværd AC  
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERMAN KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s  3h: +0.0m/s
1 6.73h Maja Merklin -2004Bagsværd AC10p 
= 6.73h Caroline Vammen  -2004Ballerup AK10p 
3 7.22h Frida Schou Kristensen -2004Bagsværd AC7p 
4 7.42h Chili Mai Genet -2005Bagsværd AC6p 
5 8.02h Laura Husher Niemann -2005Bagsværd AC5p 
6 8.11h Astrid Mollerup -2004Bagsværd AC4p 
= 8.12h Astrid Holm Pedersen -2005Bagsværd AC4p 
= 8.13h Filippa Marym Zentner -2005Bagsværd AC4p 
= 8.13h Johanna C. B. Jessen  -2005FIF4p 
10 8.41h Astrid Koch Hollingbery -2004Bagsværd AC1p 
11 8.82h Caroline Roepstorff -2005Bagsværd AC1p 
  Ej mødt1h Asger Radmer Jensen -2004Bagsværd AC  
  Ej mødt1h Iben Ebdrup Norling -2005Bagsværd AC  
  Ej mødt1h Rajneet Kaur -2004Bagsværd AC  
  Ej mødt1h Sofie Fick -2004Bagsværd AC  
  Ej mødt3h Kaia Ryberg -2005Bagsværd AC  
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 18.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE, VED MÅL )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.60+0.3 Caroline Vammen  -2004Ballerup AK10p 
2 3.31+0.7 Chili Mai Genet -2005Bagsværd AC8p 
3 3.04+1.6 Frida Schou Kristensen -2004Bagsværd AC7p 
4 2.60+0.0 Maja Merklin -2004Bagsværd AC6p 
5 2.55+1.1 Filippa Marym Zentner -2005Bagsværd AC5p 
6 2.54+0.2 Caroline Roepstorff -2005Bagsværd AC4p 
7 2.50+0.4 Johanna C. B. Jessen  -2005FIF3p 
8 2.50+0.5 Laura Husher Niemann -2005Bagsværd AC3p 
9 2.49+0.7 Astrid Koch Hollingbery -2004Bagsværd AC1p 
10 2.34+0.3 Astrid Holm Pedersen -2005Bagsværd AC1p 
11 2.28+0.8 Astrid Mollerup -2004Bagsværd AC1p 
  Afbud  Asger Radmer Jensen -2004Bagsværd AC  
  Afbud  August Kiil-Nielsen -2004Bagsværd AC  
  Afbud  Kaia Ryberg -2005Bagsværd AC  
  Afbud  Sofie Fick -2004Bagsværd AC  
  Afbud  Iben Ebdrup Norling -2005Bagsværd AC  
  Afbud  Rajneet Kaur -2004Bagsværd AC  
  Afbud  Katrine Sadolin  -2004Greve   
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Vammen 3.55+0.33.60+0.33.56+0.4
Chili Mai Genet3.21+1.13.31+0.7x 
Frida Schou Kristensen3.04+1.62.92+0.42.89+0.8
Maja Merklin2.60+0.0x x 
Filippa Marym Zentner2.33+1.22.04+0.52.55+1.1
Caroline Roepstorff2.32+0.82.14+0.02.54+0.2
Johanna C. B. Jessen 2.46+0.42.25+0.02.50+0.4
Laura Husher Niemann2.50+0.52.27+0.32.27+0.8
Astrid Koch Hollingbery2.49+0.72.45+0.42.48+1.0
Astrid Holm Pedersen2.34+0.52.25+0.52.34+0.3
Astrid Mollerup2.28+0.82.27+0.42.09+1.1
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTMAN KL. 18.50  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 28.05 Caroline Vammen  -2004Ballerup AK10p 
2 25.17 Maja Merklin -2004Bagsværd AC8p 
3 17.24 Astrid Holm Pedersen -2005Bagsværd AC7p 
4 14.95 Astrid Koch Hollingbery -2004Bagsværd AC6p 
5 13.60 Caroline Roepstorff -2005Bagsværd AC5p 
6 13.56 Chili Mai Genet -2005Bagsværd AC4p 
7 12.86 Laura Husher Niemann -2005Bagsværd AC3p 
8 12.63 Filippa Marym Zentner -2005Bagsværd AC2p 
9 11.61 Frida Schou Kristensen -2004Bagsværd AC1p 
10 11.49 Johanna C. B. Jessen  -2005FIF1p 
11 11.22 Astrid Mollerup -2004Bagsværd AC1p 
  Ej mødt Sofie Fick -2004Bagsværd AC  
  Ej mødt August Kiil-Nielsen -2004Bagsværd AC  
  Ej mødt Iben Ebdrup Norling -2005Bagsværd AC  
  Ej mødt Kaia Ryberg -2005Bagsværd AC  
  Ej mødt Asger Radmer Jensen -2004Bagsværd AC  
  Ej mødt Rajneet Kaur -2004Bagsværd AC  
  Ej mødt Katrine Sadolin  -2004Greve   
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Vammen 26.6921.5628.05
Maja Merklin25.1724.0024.46
Astrid Holm Pedersen16.7115.0217.24
Astrid Koch Hollingbery13.2514.5914.95
Caroline Roepstorff12.9913.6013.32
Chili Mai Genetx13.3613.56
Laura Husher Niemann12.7012.8612.77
Filippa Marym Zentner12.2310.6312.63
Frida Schou Kristensen10.6210.1711.61
Johanna C. B. Jessen 8.759.0711.49
Astrid Mollerup9.4011.229.38
  PIGER 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETMAN KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
1 30.5 Astrid Holm Pedersen -2005
Chili Mai Genet -2005
Maja Merklin -2004
Frida Schou Kristensen -2004
Bagsværd AC - II  
2 35.7 Filippa Marym Zentner -2005
Louise Sterup Møller -2006
Caroline Roepstorff -2005
Fillipa Bosack -2006
Bagsværd AC - I  
  Afbud Bagsværd AC - III   
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERMAN KL. 18.25  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s  3h: +0.0m/s
1 9.03h Sara Olsson  -2002Greve 10p 
2 9.22h Ida Boe Rasmussen  -2003Greve 8p 
= 9.23h Helena Ring -2002Amager AC8p 
4 9.31h Esther Arce -2002Amager AC6p 
= 9.31h Sarah Buhl -2002Amager AC6p 
= 9.32h Klara Skriver Loessl  -2002Ballerup AK6p 
7 9.61h Anna Enevoldsen Anna Ene -2002Amager AC3p 
8 9.72h Sunisa Ronthi -2002Amager AC2p 
= 9.73h Louise Høkilde  -2003Greve 2p 
10 9.93h Mathilde Søgaard-Hansen -2002Bagsværd AC1p 
11 10.13h Regitze Friis -2002Amager AC1p 
12 10.22h Rebecca Spiegelhauer -2002Ballerup AK1p 
13 10.41h Camilla Valdbo Fobian -2002Bagsværd AC1p 
14 10.62h Josefine Anderlo -2002Bagsværd AC1p 
15 10.93h Solvej Kaad Heuer -2003Bagsværd AC1p 
16 11.01h Victoria Bøge Kaels -2003Bagsværd AC1p 
17 11.41h Mikkeline Vester Rosenmei -2003Bagsværd AC1p 
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGMAN KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.25 Esther Arce -2002Amager AC10p 
2 1.20 Cecilie G. Færge  -2003Ballerup AK8p 
3 1.20 Ida Boe Rasmussen  -2003Greve 8p 
4 1.15 Ingrid Sofie Bach Jensen -2003Bagsværd AC6p 
5 1.10 Sunisa Ronthi -2002Amager AC5p 
6 1.10 Rebecca Spiegelhauer -2002Ballerup AK5p 
 0.951.001.051.101.151.201.251.30 
Esther Arce  oooxoxxoxxx
Cecilie G. Færge  oooooxxx 
Ida Boe Rasmussen  oooxoxoxxx 
Ingrid Sofie Bach Jensenooooxoxxx  
Sunisa Ronthiooooxxx   
Rebecca Spiegelhauer ooxoxxx   
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 18.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE 1, VED 100M START )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.17+0.0 Helena Ring -2002Amager AC10p 
2 4.11+0.0 Ida Boe Rasmussen  -2003Greve 8p 
3 3.97+0.0 Sunisa Ronthi -2002Amager AC7p 
4 3.87+0.0 Sara Olsson  -2002Greve 6p 
5 3.85+0.0 Cecilie G. Færge  -2003Ballerup AK5p 
6 3.77+0.0 Esther Arce -2002Amager AC4p 
7 3.50+0.4 Klara Skriver Loessl  -2002Ballerup AK3p 
8 3.49+0.0 Louise Høkilde  -2003Greve 2p 
9 3.38+0.0 Sarah Buhl -2002Amager AC1p 
10 3.27+0.2 Rebecca Spiegelhauer -2002Ballerup AK1p 
11 3.19+0.0 Regitze Friis -2002Amager AC1p 
12 3.13+0.0 Solvej Kaad Heuer -2003Bagsværd AC1p 
13 3.11+0.0 Josefine Anderlo -2002Bagsværd AC1p 
14 3.11+0.0 Anna Enevoldsen Anna Ene -2002Amager AC1p 
15 3.06+0.0 Victoria Bøge Kaels -2003Bagsværd AC1p 
16 3.05+0.0 Ingrid Sofie Bach Jensen -2003Bagsværd AC1p 
17 2.88+0.1 Camilla Valdbo Fobian -2002Bagsværd AC1p 
18 2.64+0.0 Mikkeline Vester Rosenmei -2003Bagsværd AC1p 
 1.runde2.runde3.runde 
Helena Ring4.17+0.03.99+0.13.88+0.0
Ida Boe Rasmussen 4.11+0.04.11+0.04.10+0.0
Sunisa Ronthi3.76+0.03.81+0.03.97+0.0
Sara Olsson 3.87+0.03.78+0.03.67+0.0
Cecilie G. Færge 3.85+0.03.73+0.03.63+0.0
Esther Arce3.77+0.02.59+0.03.60+0.0
Klara Skriver Loessl 3.50+0.43.46+0.03.48+0.0
Louise Høkilde 3.49+0.03.20+0.03.27+0.0
Sarah Buhl3.38+0.03.13+0.03.11+0.0
Rebecca Spiegelhauer3.21+0.03.14+0.03.27+0.2
Regitze Friis3.11+0.23.18+0.03.19+0.0
Solvej Kaad Heuer3.13+0.03.01+0.02.91+0.0
Josefine Anderlo2.97+0.03.11+0.03.04+0.0
Anna Enevoldsen Anna Ene2.83+0.03.11+0.0- 
Victoria Bøge Kaels3.00+0.33.06+0.02.87+0.0
Ingrid Sofie Bach Jensen2.73+0.03.01+0.03.05+0.0
Camilla Valdbo Fobian2.74+0.02.88+0.12.22+0.0
Mikkeline Vester Rosenmei2.59+0.02.64+0.02.43+0.0
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 18.20  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.28 Helena Ring -2002Amager AC10p 
2 6.89 Regitze Friis -2002Amager AC8p 
3 6.16 Sara Olsson -2002Greve 7p 
4 5.73 Sarah Buhl -2002Amager AC6p 
5 5.68 Anna Enevoldsen Anna Ene -2002Amager AC5p 
6 5.68 Klara Skriver Loessl  -2002Ballerup AK5p 
7 5.64 Camilla Valdbo Fobian -2002Bagsværd AC3p 
8 5.29 Louise Høkilde  -2003Greve 2p 
9 4.58 Solvej Kaad Heuer -2003Bagsværd AC1p 
10 4.45 Mikkeline Vester Rosenmei -2003Bagsværd AC1p 
11 4.04 Cecilie G. Færge  -2003Ballerup AK1p 
  Afbud Victoria Bøge Kaels -2003Bagsværd AC  
  Ej mødt Esther Arce -2002Amager AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Helena Ring8.207.638.28
Regitze Friis6.896.665.98
Sara Olsson5.676.165.15
Sarah Buhl5.625.695.73
Anna Enevoldsen Anna Ene5.175.565.68
Klara Skriver Loessl --5.68
Camilla Valdbo Fobian5.645.285.41
Louise Høkilde 4.795.293.97
Solvej Kaad Heuer4.203.454.58
Mikkeline Vester Rosenmei3.913.814.45
Cecilie G. Færge 3.304.043.84
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 M STAFETMAN KL. 19.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.52.3 Sarah Buhl -2002
Esther Arce -2002
Anna Enevoldsen Anna Ene -2002
Helena Ring -2002
Amager AC  
2 3.16.5 Mathilde Søgaard-Hansen -2002
Solvej Kaad Heuer -2003
Josefine Anderlo -2002
Ingrid Sofie Bach Jensen -2003
Bagsværd AC - I  
  Afbud Bagsværd AC - II   
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERMAN KL. 18.40  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s
1 29.61h Maria P Kjeldsen -2000Greve 10p 
2 30.12h Amalie Molander Pedersen  -2000FIF8p 
3 30.42h Amanda Schou Kristensen -2000Bagsværd AC7p 
4 33.61h Emilie Brus -2000Amager AC6p 
5 33.82h Clara Strange Andersen  -2001FIF5p 
6 35.42h Celina Lang Søndergaard -2001Bagsværd AC4p 
7 35.91h Anna Dhabani Christensen -2001Bagsværd AC3p 
  Ej mødt1h Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGMAN KL. 18.25  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.25 Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC10p 
2 1.10 Freya Lyngby Grundesen -2001Bagsværd AC8p 
  Ej mødt Andrea Holm  -2001FIF  
 1.051.101.151.201.251.30 
Josefine Bach Jensen Bang   xoxxoxxx
Freya Lyngby Grundesenooxxx   
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 19.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE 2, VED MÅL )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.44+0.0 Amalie Molander Pedersen  -2000FIF10p 
2 4.32+0.2 Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC8p 
3 4.17+0.0 Maria P Kjeldsen -2000Greve 7p 
4 3.82+1.0 Emilie Brus -2000Amager AC6p 
5 3.47+0.4 Clara Strange Andersen  -2001FIF5p 
6 3.34+0.3 Celina Lang Søndergaard -2001Bagsværd AC4p 
7 3.30+0.7 Anna Dhabani Christensen -2001Bagsværd AC3p 
8 3.25+0.7 Rebekka Andersen -2001Amager AC2p 
9 2.56+0.2 Ghita Patel -2001Bagsværd AC1p 
10 2.31+0.6 Marie Elisabeth Molander -2001FIF1p 
  Afbud  Ditte M Hansen  -2000Greve   
  Ej mødt  Andrea Holm  -2001FIF  
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie Molander Pedersen 4.28+0.04.38+0.44.44+0.0
Katarina Hessner Hansen3.46+0.04.09+0.14.32+0.2
Maria P Kjeldsen4.13+0.04.13+0.54.17+0.0
Emilie Brus3.72+0.0x 3.82+1.0
Clara Strange Andersen 3.47+0.43.25+0.52.33+0.5
Celina Lang Søndergaard2.52+0.03.34+0.33.31+0.1
Anna Dhabani Christensen3.24+0.03.30+0.73.04+0.3
Rebekka Andersen3.17+0.03.11+0.13.25+0.7
Ghita Patelx 2.26+0.02.56+0.2
Marie Elisabeth Molander2.22+0.92.31+1.22.31+0.6
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 18.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.83 Amalie Molander Pedersen  -2000FIF10p 
2 8.53 Rebecca Nielsen  -2000Ballerup AK8p 
3 7.66 Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC7p 
4 7.27 Nanna Fleig Mortensen -2000Bagsværd AC6p 
5 6.78 Rebekka Andersen -2001Amager AC5p 
6 6.63 Ghita Patel -2001Bagsværd AC4p 
7 6.33 Marie Elisabeth Molander -2001FIF3p 
8 4.73 Clara Strange Andersen  -2001FIF2p 
  Afbud Andrea Holm  -2001FIF  
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie Molander Pedersen 10.8310.619.83
Rebecca Nielsen 8.058.538.35
Josefine Bach Jensen Bang7.217.66x
Nanna Fleig Mortensen7.277.087.01
Rebekka Andersenxx6.78
Ghita Patel6.076.486.63
Marie Elisabeth Molander5.766.336.08
Clara Strange Andersen x4.614.73
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTMAN KL. 18.45  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 16.90 Rebecca Nielsen  -2000Ballerup AK10p 
2 15.80 Nanna Fleig Mortensen -2000Bagsværd AC8p 
3 15.72 Rebekka Andersen -2001Amager AC7p 
4 12.28 Marie Elisabeth Molander -2001FIF6p 
  Ej mødt Emilie Brus -2000Amager AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Rebecca Nielsen 15.2816.9015.84
Nanna Fleig Mortensen15.80xx
Rebekka Andersen15.7215.2315.09
Marie Elisabeth Molanderx12.2811.79
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 M STAFETMAN KL. 19.45  
NrResultat NavnKlub  
1 3.10.7 Celina Lang Søndergaard -2001
Anna Dhabani Christensen -2001
Ghita Patel -2001
Amanda Schou Kristensen -2000
Bagsværd AC - I  
2 3.17.7 Sunisa Ronthi -2002
Emilie Brus -2000
Rebekka Andersen -2001
Regitze Friis -2002
Amager AC  
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGMAN KL. 19.25  
  ( PLANKE )
  ( LÆNGDE 1 (VED 100M START) )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.16+0.1 Sofie Revall  -1998Greve 10p 
 1.runde2.runde3.runde 
Sofie Revall 8.81+0.08.60+0.09.16+0.1
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METERMAN KL. 17.50  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.0m/s  2h: -1.9m/s
1 8.31h Thor Knudsen -2007Bagsværd AC10p 
2 8.61h Rumle Rosenmeier -2006Bagsværd AC8p 
3 8.72h Magnus Koch Hollingbery -2006Bagsværd AC7p 
4 9.11h Storm Mai Genet -2007Bagsværd AC6p 
5 9.22h Thor Hedebo Boye -2006Bagsværd AC5p 
6 9.41h Frederik Bach Jensen Bang -2007Bagsværd AC4p 
  Afbud2h Simon Roed Jensen -2007Bagsværd AC  
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 18.20  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE 1, VED 100M START )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.36-0.3 Thor Knudsen -2007Bagsværd AC10p 
2 2.31+0.0 Magnus Koch Hollingbery -2006Bagsværd AC8p 
3 2.23+0.0 Rumle Rosenmeier -2006Bagsværd AC7p 
4 1.96+0.0 Storm Mai Genet -2007Bagsværd AC6p 
5 1.89-0.6 Thor Hedebo Boye -2006Bagsværd AC5p 
  Ej mødt  Simon Roed Jensen -2007Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Thor Knudsen2.36-0.32.31+0.02.33+0.0
Magnus Koch Hollingberyx 2.31+0.02.17+0.0
Rumle Rosenmeier2.18+0.01.87-0.22.23+0.0
Storm Mai Genet1.96+0.01.90+0.0x 
Thor Hedebo Boye1.83+0.01.89-0.61.74+0.0
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTMAN KL. 17.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 15.45 Rumle Rosenmeier -2006Bagsværd AC10p 
2 14.92 Thor Knudsen -2007Bagsværd AC8p 
3 13.65 Magnus Koch Hollingbery -2006Bagsværd AC7p 
4 8.55 Thor Hedebo Boye -2006Bagsværd AC6p 
5 7.97 Storm Mai Genet -2007Bagsværd AC5p 
  Ej mødt Simon Roed Jensen -2007Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Rumle Rosenmeier7.2113.7415.45
Thor Knudsen11.9011.5414.92
Magnus Koch Hollingbery10.03x13.65
Thor Hedebo Boye8.557.297.75
Storm Mai Genetx6.527.97
  DRENGE 6-7 ÅR - 4 X 40 M STAFETMAN KL. 19.05  
NrResultat NavnKlub  
1 38.4 Thor Hedebo Boye -2006
Magnus Koch Hollingbery -2006
Storm Mai Genet -2007
Rumle Rosenmeier -2006
Bagsværd AC - I  
  Afbud Bagsværd AC - II   
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERMAN KL. 18.10  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s  3h: +0.0m/s
1 6.71h Sofus Vølund -2004Bagsværd AC10p 
2 7.12h Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC8p 
3 7.21h Hans Fischer -2004Bagsværd AC7p 
= 7.22h Linus Bilsted Wichmann -2004Bagsværd AC7p 
= 7.22h Marcus Buch Edlers -2004Bagsværd AC7p 
= 7.22h Valdemar Bech Thomsen  -2004Greve 7p 
7 7.31h Kristoffer Vesten Pederse -2004Bagsværd AC3p 
= 7.31h Rasmus Møller-Jensen -2004Bagsværd AC3p 
= 7.32h Oliver Larsen -2005Amager AC3p 
10 7.52h Benjamin Sobol Anker-Pete -2005Bagsværd AC1p 
11 7.73h Emil Qvist -2005Bagsværd AC1p 
12 7.81h Falke Agger Tang -2004Bagsværd AC1p 
13 8.21h Gustav Christian Scales -2005Bagsværd AC1p 
= 8.23h Oliver ThraneBagsværd AC1p 
15 8.32h August Kiil-Nielsen -2004Bagsværd AC1p 
16 9.03h Axel ØlundBagsværd AC1p 
  Ej mødt1h Alexander Kiss -2005Bagsværd AC  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 18.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE 2, VED MÅL )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.84+0.0 Sofus Vølund -2004Bagsværd AC10p 
2 3.39+0.3 Valdemar Bech Thomsen  -2004Greve 8p 
3 3.35+0.0 Hans Fischer -2004Bagsværd AC7p 
4 3.17+0.2 Rasmus Møller-Jensen -2004Bagsværd AC6p 
5 3.10+0.0 Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC5p 
6 3.10+0.0 Marcus Buch Edlers -2004Bagsværd AC5p 
7 3.01+0.0 Kristoffer Vesten Pederse -2004Bagsværd AC3p 
8 3.00+0.8 Oliver Larsen -2005Amager AC2p 
9 2.93+0.0 Emil Qvist -2005Bagsværd AC1p 
10 2.88+0.6 Linus Bilsted Wichmann -2004Bagsværd AC1p 
11 2.31+0.0 Falke Agger Tang -2004Bagsværd AC1p 
12 2.10+0.0 Oliver ThraneBagsværd AC1p 
13 1.90+0.5 Aksel Aggernæs -2005Bagsværd AC1p 
  Ej mødt  Alexander Kiss -2005Bagsværd AC  
  Ej mødt  Gustav Christian Scales -2005Bagsværd AC  
  Ej mødt  Benjamin Sobol Anker-Pete -2005Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Sofus Vølund3.75+0.03.84+0.03.81+0.3
Valdemar Bech Thomsen 3.19+0.43.13+0.73.39+0.3
Hans Fischer3.35+0.03.24+0.02.57+0.0
Rasmus Møller-Jensenx 2.90+0.03.17+0.2
Asbjørn Hedebo Boye2.95+0.23.10+0.03.10+0.6
Marcus Buch Edlers3.10+0.03.00+0.6x 
Kristoffer Vesten Pederse3.01+0.02.83+0.03.01+0.7
Oliver Larsen2.91+0.32.78+0.33.00+0.8
Emil Qvist2.93+0.02.75+0.02.80+0.1
Linus Bilsted Wichmann2.84+0.02.46+0.22.88+0.6
Falke Agger Tang2.31+0.02.07+0.12.29+0.0
Oliver Thrane1.76+0.02.10+0.0x 
Aksel Aggernæs1.59+0.4x 1.90+0.5
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTMAN KL. 19.10  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 40.37 Sofus Vølund -2004Bagsværd AC10p 
2 32.33 Kristoffer Vesten Pederse -2004Bagsværd AC8p 
3 31.13 Rasmus Møller-Jensen -2004Bagsværd AC7p 
4 28.72 Oliver Larsen -2005Amager AC6p 
5 26.40 Falke Agger Tang -2004Bagsværd AC5p 
6 25.29 Marcus Buch Edlers -2004Bagsværd AC4p 
7 23.58 Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC3p 
8 20.74 Hans Fischer -2004Bagsværd AC2p 
9 19.91 Valdemar Bech Thomsen  -2004Greve 1p 
10 18.71 Oliver ThraneBagsværd AC1p 
11 17.95 Emil Qvist -2005Bagsværd AC1p 
12 16.60 Linus Bilsted Wichmann -2004Bagsværd AC1p 
13 13.03 Aksel Aggernæs -2005Bagsværd AC1p 
  Afbud Benjamin Sobol Anker-Pete -2005Bagsværd AC  
  Afbud Gustav Christian Scales -2005Bagsværd AC  
  Ej mødt Alexander Kiss -2005Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Sofus Vølund34.1138.3940.37
Kristoffer Vesten Pederse32.3330.2328.90
Rasmus Møller-Jensen28.7123.7431.13
Oliver Larsen26.2522.9828.72
Falke Agger Tang26.4023.2826.40
Marcus Buch Edlers22.0825.2925.09
Asbjørn Hedebo Boye23.58xx
Hans Fischer20.7418.4018.65
Valdemar Bech Thomsen 19.91x18.94
Oliver Thrane18.7116.95x
Emil Qvist16.9417.9515.27
Linus Bilsted Wichmann14.1516.6013.93
Aksel Aggernæs10.3613.0312.70
  DRENGE 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETMAN KL. 19.20  
NrResultat NavnKlub  
1 27.6 Rasmus Møller-Jensen -2004
Sofus Vølund -2004
Marcus Buch Edlers -2004
Asbjørn Hedebo Boye -2004
Bagsværd AC - II  
2 29.8 Linus Bilsted Wichmann -2004
Kristoffer Vesten Pederse -2004
Laura Husher Niemann -2005
Astrid Koch Hollingbery -2004
Bagsværd AC - I  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERMAN KL. 18.20  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 9.2 Rasmus Balterzen  -2002Greve 10p 
2 9.5 Lasse D. Brandt -2003Ballerup AK8p 
= 9.5 Jacob Arce -2003Amager AC8p 
4 10.5 Ludvig Simon Taul -2002Bagsværd AC6p 
5 11.6 Benjamin Bøttcher Burman -2002Bagsværd AC5p 
  Ej mødt Sofus Tobias Weibel -2003Bagsværd AC  
  Ej mødt Alexsander Holm Wingaard  -2002Greve   
  Afbud Julius Sloth  -2003Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGMAN KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.20 Jacob Arce -2003Amager AC10p 
2 1.15 Sebastian Højriis Monnere -2003Amager AC8p 
  Ej mødt Alexsander Holm Wingaard  -2002Greve   
 1.001.051.101.151.201.25 
Jacob Arceoooxxoxoxxx
Sebastian Højriis Monnereoxoxoxxoxxx 
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 18.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE 1. VED 100M START )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.88+0.0 Sebastian Højriis Monnere -2003Amager AC10p 
2 3.69+0.1 Jacob Arce -2003Amager AC8p 
3 3.63+0.0 Rasmus Balterzen  -2002Greve 7p 
4 3.36+0.0 Lasse D. Brandt -2003Ballerup AK6p 
5 2.76+0.0 Ludvig Simon Taul -2002Bagsværd AC5p 
6 2.57+0.0 Benjamin Bøttcher Burman -2002Bagsværd AC4p 
7 2.53+0.0 Sofus Tobias Weibel -2003Bagsværd AC3p 
  Afbud  Julius Sloth  -2003Ballerup AK  
  Ej mødt  Alexsander Holm Wingaard  -2002Greve   
 1.runde2.runde3.runde 
Sebastian Højriis Monnere3.72+0.03.78+0.03.88+0.0
Jacob Arcex 3.60+0.03.69+0.1
Rasmus Balterzen 3.59+0.03.63+0.03.46+0.0
Lasse D. Brandt3.36+0.03.29+0.03.05+0.0
Ludvig Simon Taul2.66+0.02.76+0.02.69+0.1
Benjamin Bøttcher Burman2.57+0.02.57+0.02.53+0.0
Sofus Tobias Weibel2.36+0.02.53+0.02.36+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 18.20  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.40 Sebastian Højriis Monnere -2003Amager AC10p 
2 7.77 Rasmus Balterzen  -2002Greve 8p 
3 7.10 Lasse D. Brandt -2003Ballerup AK7p 
4 4.58 Sofus Tobias Weibel -2003Bagsværd AC6p 
  Afbud Julius Sloth  -2003Ballerup AK  
  Ej mødt Jacob Arce -2003Amager AC  
  Ej mødt Benjamin Bøttcher Burman -2002Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Sebastian Højriis Monnere8.258.068.40
Rasmus Balterzen 7.777.15-
Lasse D. Brandt7.107.086.93
Sofus Tobias Weibel4.144.214.58
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERMAN KL. 18.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 29.0 Sebastian Elkjær Jensen -2001Bagsværd AC10p 
2 29.6 Jonas Gedsø Færge -2001Ballerup AK8p 
3 29.7 Sebastian Larsen -2001Amager AC7p 
4 31.2 Jacob W. Rosbo -2000Bagsværd AC6p 
5 34.7 Mads Christian -2001Bagsværd AC5p 
  Ej mødt Magnus Skovborg Ragle -2001Bagsværd AC  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGMAN KL. 18.25  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.46 Christoffer Åndahl -2000KIF10p 
2 1.25 Jonas Gedsø Færge -2001Ballerup AK8p 
3 1.15 Mads Christian -2001Bagsværd AC7p 
 1.051.101.151.201.251.301.401.461.49 
Christoffer Åndahl     ooxoxxx
Jonas Gedsø Færgeoooxxoo    
Mads Christianoooxxx     
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE 2, VED MÅL )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.61+0.4 Sebastian Larsen -2001Amager AC10p 
2 4.53+1.3 Max Blom -2000Bagsværd AC8p 
3 4.10+0.2 Christian Fobian -2000Bagsværd AC7p 
4 3.99+1.2 Jonas Gedsø Færge -2001Ballerup AK6p 
5 3.64+0.2 Shayan Rahimzadeh -2001Bagsværd AC5p 
6 3.53+0.0 Jens Hertz Fischer -2001Bagsværd AC4p 
7 3.34+0.4 Mads Christian -2001Bagsværd AC3p 
8 3.32+0.0 Magnus Skovborg Ragle -2001Bagsværd AC2p 
 1.runde2.runde3.runde 
Sebastian Larsen4.61+0.44.60+0.14.32+0.2
Max Blomx 4.41+0.44.53+1.3
Christian Fobian4.09+0.4x 4.10+0.2
Jonas Gedsø Færge3.90+0.43.72+0.23.99+1.2
Shayan Rahimzadeh3.64+0.2x 3.49+1.2
Jens Hertz Fischer3.29+0.83.53+0.03.26+0.8
Mads Christian3.34+0.43.07+0.23.30+0.7
Magnus Skovborg Raglex 3.27+0.33.32+0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 19.15  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.47 Mathias Kveiborg  -2000Ballerup AK10p 
2 8.68 Christoffer Åndahl -2000KIF8p 
3 8.43 Max Blom -2000Bagsværd AC7p 
4 7.90 Sebastian Larsen -2001Amager AC6p 
5 6.90 Christian Fobian -2000Bagsværd AC5p 
6 6.74 Sebastian Elkjær Jensen -2001Bagsværd AC4p 
  Udgået Jens Hertz Fischer -2001Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Mathias Kveiborg 9.229.059.47
Christoffer Åndahlx8.408.68
Max Blomxx8.43
Sebastian Larsen7.907.597.62
Christian Fobian6.906.866.63
Sebastian Elkjær Jensen6.746.20x
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTMAN KL. 18.45  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 23.87 Mathias Kveiborg  -2000Ballerup AK10p 
2 23.69 Christoffer Åndahl -2000KIF8p 
3 22.06 Max Blom -2000Bagsværd AC7p 
 1.runde2.runde3.runde 
Mathias Kveiborg x23.87x
Christoffer Åndahlx22.8823.69
Max Blomx16.2822.06
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 M STAFETMAN KL. 19.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.46.8 Sebastian Elkjær Jensen -2001
Max Blom -2000
Christian Fobian -2000
Anton Østdal -2001
Bagsværd AC - I10p 
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 18.45  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 11.71 Stefan Lehnert  -1999Ballerup AK10p 
2 9.34 Rasmus Jensn -1999Ballerup AK8p 
3 9.15 Oliver Chabert  -1999Greve 7p 
  Afbud Christoffer Holm Wingaard -1999Greve   
 1.runde2.runde3.runde 
Stefan Lehnert 10.5210.4611.71
Rasmus Jensnxx9.34
Oliver Chabert 9.069.158.98
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKASTMAN KL. 18.00  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 43.44 Oliver Chabert  -1999Greve 10p 
2 35.95 Stefan Lehnert  -1999Ballerup AK8p 
3 27.49 Rasmus Jensn -1999Ballerup AK7p 
  Ej mødt Christoffer Holm Wingaard -1999Greve   
  Ej mødt Henning Elmer -1999Greve   
 1.runde2.runde3.runde 
Oliver Chabert 39.34x43.44
Stefan Lehnert 35.95x31.72
Rasmus Jensn27.4926.88x
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGMAN KL. 18.50  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.70 Kenneth Pedersen -1997Greve 10p 
 1.601.651.701.75 
Kenneth Pedersenoxooxxx


Genereret af MARS version 2.0.0.375 fredag den 23. august 2013 klokken 22:10