STARTLISTER
UP-stævne nr. 11 2008
den 8.sep 2008 på Bagsværd Stadion
Arrangør: Bagsværd Atletik Club
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERMAN KL. 18.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
160   Anna Lange -99Greve IF
216   Nicoline Heiner Linde -99Bagsværd AC
310   Mia Mørck -99Bagsværd AC
413   Maja Levin -99Bagsværd AC
538   Thea Jensen -99Glostrup IC
685   Katrine Houmøller Janum -99Amager AC
759   Karoline Meinersen -99Greve IF
817   Nikoline Schaleck -99Bagsværd AC
914   Philippa Schou -99Bagsværd AC
1015   Carla Tøttrup Pedersen -99Bagsværd AC
1158   Emilie Hansen -99Greve IF
1261   Astrid Reymann Bødker -99Greve IF
  PIGER 8-9 ÅR - 200 METERMAN KL. 19.25  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
184   Helena Tofte Rasmussen -99Amager AC
238   Thea Jensen -99Glostrup IC
310   Mia Mørck -99Bagsværd AC
430   Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK
559   Karoline Meinersen -99Greve IF
685   Katrine Houmøller Janum -99Amager AC
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 18.25  
( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
110   Mia Mørck -99Bagsværd AC
213   Maja Levin -99Bagsværd AC
314   Philippa Schou -99Bagsværd AC
415   Carla Tøttrup Pedersen -99Bagsværd AC
516   Nicoline Heiner Linde -99Bagsværd AC
617   Nikoline Schaleck -99Bagsværd AC
730   Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK
858   Emilie Hansen -99Greve IF
959   Karoline Meinersen -99Greve IF
1060   Anna Lange -99Greve IF
1161   Astrid Reymann Bødker -99Greve IF
1284   Helena Tofte Rasmussen -99Amager AC
1385   Katrine Houmøller Janum -99Amager AC
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 20.00  
( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
130   Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK
238   Thea Jensen -99Glostrup IC
358   Emilie Hansen -99Greve IF
460   Anna Lange -99Greve IF
584   Helena Tofte Rasmussen -99Amager AC
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERMAN KL. 18.35  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
179   Emma Basse -98Amager AC
227   Mathilde Ranners -97Ballerup AK
38   Ida Vigsø Kristensen -97Bagsværd AC
49   Emma Drostby -98Bagsværd AC
577   Michelle Bisgaard -97Amager AC
680   Signe Skov Jensen -98Amager AC
  PIGER 10-11 ÅR - 200 METERMAN KL. 19.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
179   Emma Basse -98Amager AC
28   Ida Vigsø Kristensen -97Bagsværd AC
39   Emma Drostby -98Bagsværd AC
480   Signe Skov Jensen -98Amager AC
577   Michelle Bisgaard -97Amager AC
635   Annika Thustrup -97Glostrup IC
751   Sofie Reval -98Greve IF
878   Freja Darling -98Amager AC
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 18.45  
( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
127   Mathilde Ranners -97Ballerup AK
235   Annika Thustrup -97Glostrup IC
351   Sofie Reval -98Greve IF
478   Freja Darling -98Amager AC
579   Emma Basse -98Amager AC
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 18.00  
( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
127   Mathilde Ranners -97Ballerup AK
251   Sofie Reval -98Greve IF
377   Michelle Bisgaard -97Amager AC
478   Freja Darling -98Amager AC
580   Signe Skov Jensen -98Amager AC
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERMAN KL. 18.50  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
183   Amalie Kristensen -96Amager AC
253   Cecilie Porsdal -96Greve IF
328   Caroline Ranners -95Ballerup AK
436   Ivana Rajovic -95Glostrup IC
563   Marie Andersen -95Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERMAN KL. 20.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
182   Ditte Troest -96Amager AC
252   Amalie Lange -96Greve IF
353   Cecilie Porsdal -96Greve IF
483   Amalie Kristensen -96Amager AC
581   Sandra B Christensen -95Amager AC
629   Regina Larsen -95Ballerup AK
763   Marie Andersen -95Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 19.15  
( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
128   Caroline Ranners -95Ballerup AK
229   Regina Larsen -95Ballerup AK
336   Ivana Rajovic -95Glostrup IC
452   Amalie Lange -96Greve IF
553   Cecilie Porsdal -96Greve IF
663   Marie Andersen -95Sparta
781   Sandra B Christensen -95Amager AC
882   Ditte Troest -96Amager AC
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTMAN KL. 18.00  
( 0.75 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
128   Caroline Ranners -95Ballerup AK
229   Regina Larsen -95Ballerup AK
381   Sandra B Christensen -95Amager AC
482   Ditte Troest -96Amager AC
583   Amalie Kristensen -96Amager AC
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERMAN KL. 19.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
157   Camilla Hansen -94Greve IF
211   Anna B. Mikkelsen -94Bagsværd AC
355   Rikke Christensen -93Greve IF
464   Anne Sofie Andersen -93Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERMAN KL. 20.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
137   Marika Thustrup -93Glostrup IC
264   Anne Sofie Andersen -93Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 19.15  
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
111   Anna B. Mikkelsen -94Bagsværd AC
212   Josefine Rytter -94Bagsværd AC
355   Rikke Christensen -93Greve IF
457   Camilla Hansen -94Greve IF
564   Anne Sofie Andersen -93Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTMAN KL. 18.00  
( 0.75 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
137   Marika Thustrup -93Glostrup IC
254   Mie Nelander -93Greve IF
355   Rikke Christensen -93Greve IF
456   Celie Andersen -93Greve IF
557   Camilla Hansen -94Greve IF
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERMAN KL. 18.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
175   Felix Clausen -2000Amager AC
246   Christoffer H. Wilkgaard -99Greve IF
323   Ulrik Nielsen -2000Ballerup AK
45   Mads Hauxner -99Bagsværd AC
522   Emil Ipsen -99Ballerup AK
626   Noah Helgesen -2000Ballerup AK
750   Aleksander H. Wilkgaard -2002Greve IF
876   Christian Skov Jensen -2000Amager AC
947   Oliver Charbert -99Greve IF
1024   Lukas Budek -2000Ballerup AK
117   Thomas Drostby -2001Bagsværd AC
1221   Theodor Larsen -99Ballerup AK
1325   Simon Thomsen -2000Ballerup AK
1449   Tobias Anderson -2002Greve IF
  DRENGE 8-9 ÅR - 200 METERMAN KL. 19.20  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
148   Peter Anderson -99Greve IF
27   Thomas Drostby -2001Bagsværd AC
322   Emil Ipsen -99Ballerup AK
476   Christian Skov Jensen -2000Amager AC
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 19.30  
( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
15   Mads Hauxner -99Bagsværd AC
26   Nikolaj Linde -99Bagsværd AC
37   Thomas Drostby -2001Bagsværd AC
421   Theodor Larsen -99Ballerup AK
522   Emil Ipsen -99Ballerup AK
623   Ulrik Nielsen -2000Ballerup AK
724   Lukas Budek -2000Ballerup AK
825   Simon Thomsen -2000Ballerup AK
926   Noah Helgesen -2000Ballerup AK
1046   Christoffer H. Wilkgaard -99Greve IF
1147   Oliver Charbert -99Greve IF
1248   Peter Anderson -99Greve IF
1349   Tobias Anderson -2002Greve IF
1450   Aleksander H. Wilkgaard -2002Greve IF
1575   Felix Clausen -2000Amager AC
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 18.30  
( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
16   Nikolaj Linde -99Bagsværd AC
221   Theodor Larsen -99Ballerup AK
322   Emil Ipsen -99Ballerup AK
423   Ulrik Nielsen -2000Ballerup AK
524   Lukas Budek -2000Ballerup AK
625   Simon Thomsen -2000Ballerup AK
726   Noah Helgesen -2000Ballerup AK
846   Christoffer H. Wilkgaard -99Greve IF
947   Oliver Charbert -99Greve IF
1048   Peter Anderson -99Greve IF
1149   Tobias Anderson -2002Greve IF
1250   Aleksander H. Wilkgaard -2002Greve IF
1375   Felix Clausen -2000Amager AC
1476   Christian Skov Jensen -2000Amager AC
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERMAN KL. 18.25  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
162   Sebastian Pedersen -97Sparta
231   Jacob Bengtsson -97Frederiksberg IF
318   Lukas Jensen -97Ballerup AK
420   Johan Thomsen -97Ballerup AK
540   Sebastian Romer -97Greve IF
668   Buster Antvorskov -98Amager AC
786   Jakob Fedder -97Amager AC
867   Troels Nilsson -98Amager AC
939   Asger Østerby -97Greve IF
1065   Anton Basse -97Amager AC
1174   Joachim Munksgaard -97Amager AC
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METERMAN KL. 19.30  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
166   Villads Clausen -98Amager AC
262   Sebastian Pedersen -97Sparta
319   Lukas Bredo -97Ballerup AK
440   Sebastian Romer -97Greve IF
565   Anton Basse -97Amager AC
668   Buster Antvorskov -98Amager AC
786   Jakob Fedder -97Amager AC
867   Troels Nilsson -98Amager AC
918   Lukas Jensen -97Ballerup AK
1039   Asger Østerby -97Greve IF
1174   Joachim Munksgaard -97Amager AC
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 20.00  
( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
118   Lukas Jensen -97Ballerup AK
219   Lukas Bredo -97Ballerup AK
320   Johan Thomsen -97Ballerup AK
431   Jacob Bengtsson -97Frederiksberg IF
540   Sebastian Romer -97Greve IF
662   Sebastian Pedersen -97Sparta
765   Anton Basse -97Amager AC
866   Villads Clausen -98Amager AC
967   Troels Nilsson -98Amager AC
1074   Joachim Munksgaard -97Amager AC
1186   Jakob Fedder -97Amager AC
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 19.35  
( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
119   Lukas Bredo -97Ballerup AK
220   Johan Thomsen -97Ballerup AK
331   Jacob Bengtsson -97Frederiksberg IF
439   Asger Østerby -97Greve IF
566   Villads Clausen -98Amager AC
668   Buster Antvorskov -98Amager AC
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERMAN KL. 18.45  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
171   Mikkel Jørgensen -95Amager AC
241   Kristian Revall -95Greve IF
332   Mathias Bengtsson -95Frederiksberg IF
41   Sebastian Drostby -95Bagsværd AC
53   Mikkel Stampe-Madsen -96Bagsværd AC
634   Magnus Wahlers -96Glostrup IC
742   Patrick Andersen -96Greve IF
872   Andreas Bengtson -95Amager AC
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERMAN KL. 19.50  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
169   Philip Darling -95Amager AC
21   Sebastian Drostby -95Bagsværd AC
32   Noah Bach-Marklund -96Bagsværd AC
473   Kristian Kolbye -96Amager AC
571   Mikkel Jørgensen -95Amager AC
634   Magnus Wahlers -96Glostrup IC
73   Mikkel Stampe-Madsen -96Bagsværd AC
832   Mathias Bengtsson -95Frederiksberg IF
970   Justin Madsen -95Amager AC
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 18.00  
( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
11   Sebastian Drostby -95Bagsværd AC
23   Mikkel Stampe-Madsen -96Bagsværd AC
34   Stefan Miang Mortensen -96Bagsværd AC
432   Mathias Bengtsson -95Frederiksberg IF
541   Kristian Revall -95Greve IF
642   Patrick Andersen -96Greve IF
769   Philip Darling -95Amager AC
870   Justin Madsen -95Amager AC
972   Andreas Bengtson -95Amager AC
1073   Kristian Kolbye -96Amager AC
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTMAN KL. 19.05  
( 0.75 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
14   Stefan Miang Mortensen -96Bagsværd AC
234   Magnus Wahlers -96Glostrup IC
341   Kristian Revall -95Greve IF
469   Philip Darling -95Amager AC
570   Justin Madsen -95Amager AC
671   Mikkel Jørgensen -95Amager AC
772   Andreas Bengtson -95Amager AC
873   Kristian Kolbye -96Amager AC
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERMAN KL. 19.05  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
143   Jakob Borup -93Greve IF
244   Morten Mølgaard -94Greve IF
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERMAN KL. 20.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
143   Jakob Borup -93Greve IF
244   Morten Mølgaard -94Greve IF
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 18.00  
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
133   Thor Nielsen -93FIF Hillerød
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METERMAN KL. 19.05  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
145   Martin Jespersen -92Greve IF
287   Martin S. Nielsen -91Bagsværd AC
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERMAN KL. 20.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
145   Martin Jespersen -92Greve IF
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGMAN KL. 18.00  
( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
145   Martin Jespersen -92Greve IF
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 18.00  
( 5.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
187   Martin S. Nielsen -91Bagsværd AC


Genereret af MARS version 2.0.0.290 søndag den 7. september 2008 klokken 14:37