PROGRAM
Mastersturnering
Mix & Kvinder
2. runde øst nor, den 13. juni 2018
Arrangør: Bagsværd AC
  MÆND SENIOR - 100 METERONS KL. 18.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
18413.80  Henrik Berg -1963Bagsværd AC
25114.25  Trille Ipsen -1967Ballerup AK K
35215.06  Githa Bredvig -1966Ballerup AK K
44315.30  Birger Luthmann -1945Ben Hur AM
5215.75  Per A. Jørgensen -1963Trongårdens IF
64416.30  Lisbet Tuxen -1962Ben Hur AM
71718.00  Lisbet Hansen (GIC) -1953Glostrup IC / IK Hellas
84018.00  Lisbet Hansen (GIC) -1953Glostrup IC / IK Hellas K
91619.30  Keld Cadovius (HR) -1949Glostrup IC / IK Hellas
103624.83  Kirsten Bay (HR) -1938Glostrup IC / IK Hellas K
1175   Vivi Vilhjem (AIF) -1947AIF / Amager AC
1259   Githa Bredvig -1966Ballerup AK
1358   Trille Ipsen -1967Ballerup AK
1477   Tomas Kofoed-Nielsen (AAC -1976AIF / Amager AC
1589   Mie Kjær -1976Bagsværd AC
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGONS KL. 18.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
142.75  Sverre P. Vange -1971Trongårdens IF
2462.50  Søren Poulsen -1965Ben Hur AM
3222.40  Sven-Erik Dreisig (GIC) -1951Glostrup IC / IK Hellas
471   Birger Fisker (AAC) -1946AIF / Amager AC
573   Allan Kolbye (AAC) -1959AIF / Amager AC
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTONS KL. 18.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
14537.30  Kaare Knudsen -1952Ben Hur AM
2335.00  Frank Larsen -1953Trongårdens IF
32533.57  Finn Ankerstjerne (GIC) -1936Glostrup IC / IK Hellas
44129.83  Linda Bagge (GIC) -1964Glostrup IC / IK Hellas K
52624.20  Lilli Christensen (GIC) -1948Glostrup IC / IK Hellas
63824.20  Lilli Christensen (GIC) -1948Glostrup IC / IK Hellas K
767   Uffe Jensen -1966Ballerup AK
892   Steen F. Mortensen -1963Bagsværd AC
966   Jørgen Gotsch -1946Ballerup AK
1072   Val Hamilton (AIF) -1947AIF / Amager AC
1156   Jeanette Rønning -1965Ballerup AK K
  MÆND SENIOR - 5000 METERONS KL. 19.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1717.30.00  Claus Damgaard -1972Trongårdens IF
2818.30.00  Jens Larsen -1963Trongårdens IF
34818.52.00  Lars Juel Jensen -1953Ben Hur AM
41120.09.00  Alex Henriksen (HR) -1949Glostrup IC / IK Hellas
51021.03.00  Lisbeth Dandanell (HR) -1965Glostrup IC / IK Hellas
63221.03.00  Lisbeth Dandanell (HR) -1965Glostrup IC / IK Hellas K
73321.21.00  Anni Vedel (HR) -1965Glostrup IC / IK Hellas K
88723.00.00  Julie Rosbo -1966Bagsværd AC
990   Paul Andersen -1964Bagsværd AC
1070   Mikkel Dissing (AAC) -1985AIF / Amager AC
1163   Per Christensen -1966Ballerup AK
1253   Kristine Rasmussen -1971Ballerup AK K
1369   Bo Antvorskov (AAC) -1961AIF / Amager AC
  MÆND SENIOR - SPYDKASTONS KL. 19.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12941.00  Ole Biering (GIC) -1966Glostrup IC / IK Hellas
22839.32  Wojciech Bielenca (HR) -1972Glostrup IC / IK Hellas
3536.50  Mogens Maltby -1959Trongårdens IF
44731.50  Jens Olsen -1951Ben Hur AM
53719.65  Anke Hagen (HR) -1966Glostrup IC / IK Hellas K
63819.00  Lilli Christensen (GIC) -1948Glostrup IC / IK Hellas K
765   Martin Jønsson -1980Ballerup AK
893   Torben Søderberg -1945Bagsværd AC
974   Thomas Brinch (AAC) -1962AIF / Amager AC
1055   Heidi Pfeiffer Poulsen -1974Ballerup AK K
1171   Birger Fisker (AAC) -1946AIF / Amager AC
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGONS KL. 19.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1211.50  Ole Biering (GIC) -1966Glostrup IC / IK Hellas
251.35  Mogens Maltby -1959Trongårdens IF
3391.30  Laila Ankerstjerne (GIC) -1965Glostrup IC / IK Hellas K
4201.30  Laila Ankerstjerne (GIC) -1965Glostrup IC / IK Hellas
5461.30  Søren Poulsen -1965Ben Hur AM
6471.25  Jens Olsen -1951Ben Hur AM
774   Thomas Brinch (AAC) -1962AIF / Amager AC
865   Martin Jønsson -1980Ballerup AK
991   Rolf Køngerskov -1950Bagsværd AC
1088   Michael Pilegaard -1967Bagsværd AC
1164   Jeanette Rønning -1965Ballerup AK
1256   Jeanette Rønning -1965Ballerup AK K
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTONS KL. 19.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
14730.00  Jens Olsen -1951Ben Hur AM
24930.00  Ejner Hviid -1958Ben Hur AM
32826.78  Wojciech Bielenca (HR) -1972Glostrup IC / IK Hellas
42726.76  Finn Ankerstjerne (GIC) -1936Glostrup IC / IK Hellas
5323.50  Frank Larsen -1953Trongårdens IF
63822.50  Lilli Christensen (GIC) -1948Glostrup IC / IK Hellas K
73720.85  Anke Hagen (HR) -1966Glostrup IC / IK Hellas K
892   Steen F. Mortensen -1963Bagsværd AC
976   Ole Lysholt (AAC) -1953AIF / Amager AC
1055   Heidi Pfeiffer Poulsen -1974Ballerup AK K
1166   Jørgen Gotsch -1946Ballerup AK
1272   Val Hamilton (AIF) -1947AIF / Amager AC
  MÆND SENIOR - 400 METERONS KL. 19.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
121.09.00  Per A. Jørgensen -1963Trongårdens IF
2861.09.00  Jes Andersen -1951Bagsværd AC
3511.11.07  Trille Ipsen -1967Ballerup AK K
4431.15.00  Birger Luthmann -1945Ben Hur AM
5151.25.00  Ivan Jeppesen (HR) -1946Glostrup IC / IK Hellas
6141.47.00  Elisabeth Drewes (HR) -1947Glostrup IC / IK Hellas
7351.47.00  Elisabeth Drewes (HR) -1947Glostrup IC / IK Hellas K
879   Jens Winther (AAC) -1970AIF / Amager AC
978   Flemming Adler Bank (AAC) -1974AIF / Amager AC
1091   Rolf Køngerskov -1950Bagsværd AC
1158   Trille Ipsen -1967Ballerup AK
1260   Jesper Lytzen -1957Ballerup AK
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGONS KL. 20.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1184.22  Laila Ankerstjerne (GIC) -1965Glostrup IC / IK Hellas
2394.22  Laila Ankerstjerne (GIC) -1965Glostrup IC / IK Hellas K
3463.50  Søren Poulsen -1965Ben Hur AM
4193.27  Anke Hagen (HR) -1966Glostrup IC / IK Hellas
512.75  Karen Wonsyld -1981Trongårdens IF
680   Lisbet Roneklindt (AIF) -1955AIF / Amager AC
777   Tomas Kofoed-Nielsen (AAC -1976AIF / Amager AC
883   Gitte Dons -1978Bagsværd AC
989   Mie Kjær -1976Bagsværd AC
1052   Githa Bredvig -1966Ballerup AK K
1159   Githa Bredvig -1966Ballerup AK
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 20.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12410.50  Karsten Krog (GIC) -1958Glostrup IC / IK Hellas
22310.26  Finn Ankerstjerne (GIC) -1936Glostrup IC / IK Hellas
3499.00  Ejner Hviid -1958Ben Hur AM
439.00  Frank Larsen -1953Trongårdens IF
5398.02  Laila Ankerstjerne (GIC) -1965Glostrup IC / IK Hellas K
6377.50  Anke Hagen (HR) -1966Glostrup IC / IK Hellas K
772   Val Hamilton (AIF) -1947AIF / Amager AC
892   Steen F. Mortensen -1963Bagsværd AC
976   Ole Lysholt (AAC) -1953AIF / Amager AC
1056   Jeanette Rønning -1965Ballerup AK K
1164   Jeanette Rønning -1965Ballerup AK
1267   Uffe Jensen -1966Ballerup AK
1383   Gitte Dons -1978Bagsværd AC
  MÆND SENIOR - 1500 METERONS KL. 20.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1854.45.00  Henrik Sørensen -1970Bagsværd AC
264.45.00  Michael Pedersen Skovlund -1973Trongårdens IF
3485.19.00  Lars Juel Jensen -1953Ben Hur AM
4135.22.00  Tom Elmer Christensen (HR -1949Glostrup IC / IK Hellas
5125.30.00  Jesper Høgsvig (HR) -1969Glostrup IC / IK Hellas
6345.39.00  Inger Madsen (HR) -1970Glostrup IC / IK Hellas K
762   Henrik Jørgensen -1961Ballerup AK
854   Inge Stampe -1939Ballerup AK K
988   Michael Pilegaard -1967Bagsværd AC
1061   Inge Stampe -1939Ballerup AK
1178   Flemming Adler Bank (AAC) -1974AIF / Amager AC
1270   Mikkel Dissing (AAC) -1985AIF / Amager AC
  MÆND SENIOR - 1000 M STAFETONS KL. 20.45  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Lisbet Hansen (GIC) -1953
Laila Ankerstjerne (GIC) -1965
Inger Madsen (HR) -1970
Anni Vedel (HR)
Glostrup IC / IK Hellas 1
2    Martin Jønsson -1980
Jesper Lytzen -1957
Per Christensen -1966
Henrik Jørgensen -1961
Ballerup AK
3     Bagsværd AC
4    Lisbet Hansen (GIC) -1953
Laila Ankerstjerne (GIC) -1965
Inger Madsen (HR) -1970
Anni Vedel (HR) -1965
Glostrup IC / IK Hellas K
5     Trongårdens IF
6    Ivan Jeppesen (HR) -1946
Sven-Erik Dreisig (GIC) -1951
Ole Biering (GIC) -1966
Henrik Holmgaard (GIC)
Glostrup IC / IK Hellas 2
7     Ballerup AM K 1
8    Erik Bahn -1941
Bo Nytofte -1949
Birger Luthmann -1945
Lars Juel Jensen -1953
Ben Hur AM 1
9    Vivi Vilhjem (AIF) -1947
Tomas Kofoed-Nielsen (AAC -1976
Mikkel Dissing (AAC) -1985
AIF / Amager AC


Genereret af MARS version 2.0.0.405 søndag den 10. juni 2018 klokken 13:08