FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Elite og Talent
 
BACs Elite- og Talent-gruppe pr. januar 2018 omfatter ca. 20 atleter.
 
Elite
Andreas Bube (A)
Mia Helene Mørck (A)
Josefine Rytter (B)
Christian Jørn Hansen (B)
 
Talent
Joachim Weel Rosbo (A)
Ellen Geckler Friborg (A)
Anton Østdal (B)
Cecilie Møller Jensen (B)
Rose Cathrine Due (C)
Josefine Bach Jensen Bang (C)
Joel Ibler Lillesø (C)
Stinus Dolmer Nielsen (C)
Lia Palmberg Nordhald
Ingrid Sofie Bach Jensen Bang (C)
Amalie Thrane
Tine Østergaard (C)
Benjamin Klein
 
Boblere til Eliteatlet
Sebastian Valentin Buschardt
Søren Jøhnk
 
Boblere til Talent
Katarina Hessner Hansen
Jacob Weel Rosbo
 
Nedenfor kan du finde præsentationer af atleterne.
Bemærk, at vores Statletik-links desværre indeholder nogle fejl, idet Statletik er midt i at ændre deres system. Det hele burde falde på plads på et tidspunkt.
Elite A    
Andreas Bube, 1987
 
800 m
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Elite A    
Mia Helene Mørck, 1999
 
Mellem/lang
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Elite B    
Josefine Rytter, 1994
 
Mellem/lang
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Elite B    
Christian Jørn Hansen, 1991
 
Mellem/lang
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent A    
Joachim Weel Rosbo, 1997
 
Mellem/lang
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent A    
Ellen Geckler Friborg, 2000
 
Spring
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent B    
Anton Østdal, 2001
 
Mellem/lang
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent B    
Cecilie Møller Jensen
 
400/800
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent C    
Rose Cathrine Due
 
Sprint
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent C    
Josefine Bach Jensen Bang, 2000
 
Spring
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent C    
Joel Ibler Lillesø
 
Mellem/lang
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent C    
Stinus Dolmer Nielsen
 
Mellem/lang
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent    
Lia Palmberg Nordhald
 
Spring
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent C    
Ingrid Sofie Bach Jensen Bang
 
Spring
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent    
Amalie Thrane
 
Spring/sprint
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Talent C    
Tine Østergaard, 2000
 
Mellem/lang
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Elitebobler    
Sebastian Valentin Buschardt, 1997
 
Sprint
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Elitebobler    
Søren Jøhnk, 1997
 
Mellem/lang
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Bobler    
Katarina Hessner Hansen, 2001
 
Hæk, spring, mangekamp
Præsentation
Resultater på "Statletik"
Bobler    
Jacob Weel Rosbo, 2000
 
Mellem/lang
Præsentation
Resultater på "Statletik"
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
26-27/115/1Pallas Spelen for 14+
26/126/1Cross nationals Frederecia
2/225/1Kronborg Games 2
3/225/1Hvidovre inde 3
16-17/24/2DM-inde (Senior)
23-24/210/2DMU Inde i Skive 23-24 Feb 2019
1/31/3Uge 10=BACs uge til at tjene på ...
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
3/31/3Genbrugsloppen Tømmedag 3. marts
4/32/3Tømmedag på loppen 4. marts
6/34/3Genbrugsloppen, tømmedag 6. marts
7/35/3Genbrugsloppen, tømmedag, 7. marts
8/36/3Genbrugsloppen, tømmedag og opst...
9/37/3SALGSDAG på genbrugsloppen
9/33/3DM Cross / Cross Nationals, Roskilde
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
31/12 Dansk Ungdomsrekord v Änglamark Nyt...
18/12 Carsten Rytter og Mia Mørck får pri...
10/12 Anton nr. 54 til EM
28/11 Anton Østdal udtaget til EM Cross p...
14/11 Anton Østdal nr. 10 til Nordiske Mes...
Medlemmerne