FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Udvalgt indlæg
 
18/10 - 2017 Carsten Rytter
Eremitageløbet 2017    Skriv svar   Ret indlægget
På trods af ringe (ingen) tilslutning til at hjælpe med at skabe et socialt samvær ifm. årets Eremitageløb, så var der alligevel 22 BAC'ere der gennemførte løbet. Og her vil vi gerne fremhæve nogle af de gode placeringer.
Hurtigste kvinde fra BAC var Tina Kristensen, som løb på 58.35, hvilket gav en 9. plads i K45 og en samlet 54. plads.
Hurtigste mand fra BAC var Søren Jøhnk, som løb på 49.46, hvilket gav en samlet 85. plads.
Philip Mux Grundt Hansen (årg. 2004) løb på imponerende 50.49 og dermed vandt han M14-aldersgruppen. I samme aldersgruppe løb Stinus Dolmer Nielsen på 54.58 og dermed blev han nr. 6 i aldersgruppen.
I M50 løb Henrik Skov Andersen på 50.13, blev nr. 5 i aldersgruppen og nr. 95 samlet.
I M70 løb Poul Clemmensen på 58.58 og blev nr. 4 i aldersgruppen.
I K50 løb Julie Weel Rosbo på 1.00.10 og blev nr. 7 i aldersgruppen.

En samlet oplistning ses her:
Name Gruppe Time # Køn # Gruppe
Søren Jøhnk M20-34 49:46:00 85 44
Henrik Skov Andersen M50-54 50:13:00 95 5
Philip Mux Grundt Hansen M00-14 50:49:00 110 1
Stinus Dolmer Nielsen M00-14 54:58:00 324 6
Jesper Kammersgaard M45-49 57:45:00 606 89
Niels Konradsen M45-49 58:19:00 682 102
Poul Clemmensen M70-74 58:58:00 773 4
Lasse Skibsbye M20-34 01:00:02 926 281
Bjarne Lange M50-54 01:01:12 1089 136
Morten Laursen M45-49 01:02:49 1339 215
Mogens Weel M60-64 01:03:44 1497 33
Troels Jøhnk M00-14 01:03:45 1498 26
Hans Erik Gram M50-54 01:04:42 1664 219
Carsten Stendal M55-59 01:07:34 2221 172
Sedat Sütcü M55-59 01:08:54 2478 201
Anders Gerhardt M50-54 01:14:14 3431 489
Ove Nysom M75-79 01:22:15 4518 11
Jesper Almdal-Schrøder M55-59 01:22:24 4539 439
Poul-Erik Rasmussen M70-74 01:32:36 5221 140
         
Tina Kristensen K45-49 58:35:00 54 9
Julie Weel Rosbo K50-54 01:00:10 88 7
Annette Sejerø Wetche K50-54 01:20:18 1592 192

  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
23-24/210/2DMU Inde i Skive 23-24 Feb 2019
1/31/3Uge 10=BACs uge til at tjene på ...
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
3/31/3Genbrugsloppen Tømmedag 3. marts
4/32/3Tømmedag på loppen 4. marts
6/34/3Genbrugsloppen, tømmedag 6. marts
7/35/3Genbrugsloppen, tømmedag, 7. marts
8/36/3Genbrugsloppen, tømmedag og opst...
9/37/3SALGSDAG på genbrugsloppen
9/33/3DM Cross / Cross Nationals, Roskilde
9/31/3Kronborg 3
14/312/3Indkaldelse til Generalforsamling...
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
26/322/3Foredrag om kost i forbindelse me...
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
19/2 Andreas Bube Danmarksmester for 6. ga...
10/2 Bube fortsætter med at brilliere på...
27/1 4. runde af Cross Nationals
23/1 Resutater fra Øst danske mesterskabe...
31/12 Dansk Ungdomsrekord v Änglamark Nyt...
Medlemmerne