FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Udvalgt indlæg
 
8/5 - 2018 Torben Bille
Resultater fra BAC Flødebolleløbet 2018 (svar)    Skriv svar   Ret indlægget   Se alle svar
3000m (7½ omg)


Plac Startnr Navn Klub Tid
1 166 Asger Lindstrøm
16.53
2 167 Katrine Lindstrøm
18.37
3 164 Isak
19.40
4 163 Gaia
23.00
- 165 Skjold
6 omg
- 162 Olivia
5 omg





10000m (25 omg)


Plac Startnr Navn Klub Tid
1 151 Finn "Flødekonge" Adser BAC 40.12
2 160 Michael SK Mortensen Mikkeller 41.16
3 157 Puma Gormsen Puma Danmark 41.55
4 170 Finn Lindstrøm
42.56
5 156 Stinus Dolmer Nielsen BAC 47.36
6 154 Niels Haslund BAC 56.33
7 152 Jeppe Vørre BAC 60.16
- 158 Morten Engmark Trail og Pandelygtesjov 20 omg
      - 159 Jon Lundstrøm Trail og Pandelygtesjov 18 omg
- 153 Joel Ibler Lillesø BAC 16 omg
- 155 Peter Flødebusk BAC 12 omg
- 161 Julie Nehammer
9 omg











Stor tak til Jakob Hyllegård, hans frue og datter for hjælpen med afviklingen.










































































































  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
16-17/24/2DM-inde (Senior)
23-24/210/2DMU Inde i Skive 23-24 Feb 2019
1/31/3Uge 10=BACs uge til at tjene på ...
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
3/31/3Genbrugsloppen Tømmedag 3. marts
4/32/3Tømmedag på loppen 4. marts
6/34/3Genbrugsloppen, tømmedag 6. marts
7/35/3Genbrugsloppen, tømmedag, 7. marts
8/36/3Genbrugsloppen, tømmedag og opst...
9/37/3SALGSDAG på genbrugsloppen
9/33/3DM Cross / Cross Nationals, Roskilde
9/31/3Kronborg 3
14/312/3Indkaldelse til Generalforsamling...
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
26/322/3Foredrag om kost i forbindelse me...
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
10/2 Bube fortsætter med at brilliere på...
27/1 4. runde af Cross Nationals
23/1 Resutater fra Øst danske mesterskabe...
31/12 Dansk Ungdomsrekord v Änglamark Nyt...
18/12 Carsten Rytter og Mia Mørck får pri...
Medlemmerne