FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Udvalgt indlæg
 
3-5/8 - 2018: DM Masters ude & DM Masters 10.000m    Skriv svar   Ret indlægget   Se alle svar
Prøv evt. eftertilmelding   
          
Vis tilmeldinger   
DM Masters ude & DM Masters 10.000m

Tilmeldingsfrist - 22. juli

Startgebyr - klubben betaler ved dette stævne
-  Se nedenstående punkt om startgebyrer for mere info

Arrangørhjemmeside - Se evt. mere info her
http://www.randersfreja.dk/side/3118

Sted
Mariagervej 180, 8930 Randers


Tidsskema, dommerplan & praktiske oplysninger

Randers Freja Atletik oplyser at foreløbigt tidsskema vil kunne findes på deres hjemmeside fra den 17. juli og endeligt den 31. juli.

Invitation til 3. halvleg
Randers Freja Atletik inviterer til 3. halvleg den 4. august kl. 19.00.
Der er er egenbetaling på 170 kr.
Se invitation for mere info.

Øvelser
- Fredag
10.000m M/K med start kl. 19.00

- Lørdag med start kl. 11.00
Kort hæk, 100m, 400m, 1.500m, 3.000m, 3.000m kapgang - stang, trespring, hammer, vægt, kugle, 1.000m stafet, forhindring.

- Søndag med start kl. 9.30.
Lang hæk, 200m, 800m, 5.000m, højde, længde, diskos, spyd, højde. 

Ved tilmelding husk!

- Fornavn og efternavn (Med stort forbogstav)
- PR og SB - Personlig Rekord / Sæson Bedste. Disse skal angives med alle cifre og med punktummer eks. til 60m 9.82 eller 1000m 3.42.54 eller længdespring 3.00
- Email - Vi sender alt stævneinfo ud til jer, forudsat at I husker at skrive jeres emailadresse på ved tilmelding.
- 3. halvleg -  Skal du med til 3. halvleg så husk at angive dette.
- Ved flere disciplindeltagelser skal navn, PB/SB og email indtastes på ny.

Første gang du prøver at tilmelde?
Se vores videoguide (version jan-2016) - https://www.youtube.com/watch?v=9iyrQ3eZMhM
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
26-27/115/1Pallas Spelen for 14+
26/126/1Cross nationals Frederecia
2/225/1Kronborg Games 2
3/225/1Hvidovre inde 3
16-17/24/2DM-inde (Senior)
23-24/210/2DMU Inde i Skive 23-24 Feb 2019
1/31/3Uge 10=BACs uge til at tjene på ...
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
3/31/3Genbrugsloppen Tømmedag 3. marts
4/32/3Tømmedag på loppen 4. marts
6/34/3Genbrugsloppen, tømmedag 6. marts
7/35/3Genbrugsloppen, tømmedag, 7. marts
8/36/3Genbrugsloppen, tømmedag og opst...
9/37/3SALGSDAG på genbrugsloppen
9/33/3DM Cross / Cross Nationals, Roskilde
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
31/12 Dansk Ungdomsrekord v Änglamark Nyt...
18/12 Carsten Rytter og Mia Mørck får pri...
10/12 Anton nr. 54 til EM
28/11 Anton Østdal udtaget til EM Cross p...
14/11 Anton Østdal nr. 10 til Nordiske Mes...
Medlemmerne