FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Udvalgt indlæg
 
29-30/9 - 2018: Afslutningsstævnet - Greve    Skriv svar   Ret indlægget
Prøv evt. eftertilmelding   
          
Vis tilmeldinger   
Afslutningsstævnet 29-30. september

Tilmeldingsfrist - 13. september

Startgebyr - klubben betaler ved dette stævne
-  Se nedenstående punkt om startgebyrer for mere info


Sted
Greve Stadion, Lillevangsvej 88, 2670 Greve

Tidsskema, dommerplan & praktiske oplysninger (Ikke tilgængelige endnu)
- Tidskema Lørdag
- Tidskema Søndag
- Dommerplan
- Praktiske oplysninger

Øvelser
-7 år 
Lørdag - Ingen øvelser. 
Søndag - 3-kamp (40m, længde og bold)

9 år
Lørdag - 60m, 200m, længde, bold. 
Søndag - 600m, kugle, raketspyd

10 år* 
Lørdag - 200m, længde. 
Søndag - 60m

11 år
Lørdag - 60m hæk, 200m, længde, diskos, bold, 4x200m. 
Søndag - 60m, 600m, højde, kugle, 4x60m hæk

12 år* 
Lørdag - 200m, længde. 
Søndag: 80m

13 år
Lørdag - 60m hæk (piger), 80m hæk (drenge), 200m, længde, højde, diskos, spyd, 4x200m.
Søndag - 80m, 600m, trespring, stang, kugle, hammer, 4x60m hæk

14-15 år
Lørdag - 80m hæk (piger), 100m hæk (drenge), 200m, længde, højde, diskos, spyd, 4x200m.
Søndag - 100m, 1.500m, trespring, stang, kugle, hammer, 4x60m hæk

16-17 år
Lørdag - 100m hæk (piger), 110m hæk (drenge), 100m, 800m, længde, højde, kugle, diskos, 4x200m. 
Søndag - 200m, 1.500m, trespring, stang, hammer, vægt, spyd

Senior 
Lørdag - 100m hæk (kvinder), 110m hæk (mænd), 100m, 800m, længde, højde, kugle, diskos, 4x200m. 
Søndag - 200m, 1.500m, trespring, stang, hammer, vægt, spyd

*10 årige kan også stille op i 11 års gruppen. 12 årige kan ligeledes også stille op i 13 års gruppen.

Obs! om tilmelding til 4x60m hæk stafet
Tilmelding til hækstafetten foregår i en seperat kolonne, I skal bare sætte kryds, hvis I gerne vil stille op.

Obs! om tilmelding til raketspyd
- Raketspyd kaldes i tilmeldingen for skumspyd.

Generel stævneinformation

Ved tilmelding husk følgende
- Fornavn og efternavn (Med stort forbogstav)
- PR/SB - Personlig Rekord / Sæson Bedste. Disse skal angives med alle cifre og med punktummer eks. til 60m 9.82 eller 1000m 3.42.54 eller længdespring 3.00
- Aldersgruppe - OBS! D står for drenge og P står for piger. Din aldersgruppe er baseret på din årgang. Eks. En  dreng årgang 2006 => 2017-2006 = 11 => D 10-11 år.
- Email - Vi sender alt stævneinfo ud til jer, forudsat at I husker at skrive jeres emailadresse på ved tilmelding.
- Ved flere disciplindeltagelser skal navn, aldersgruppe og email indtastes på ny.

Hvad dækker klubben af startgebyr?
- Ved 1 dags deltagelse betaler klubben for 3 discipliner + stafet
- Ved 2 dages deltagelse betaler klubben for 5 discipliner + stafet
- Ønsker man at deltage i flere discipliner så betaler man selv startgebyret (se gebyr på arrangørhjemmesiden)
- Ved eftertilmelding betaler man selv det ekstra startgebyr
- Ved afbud efter tilmeldingsfrist uden gyldig grund betaler man selv startgebyret.
- Ved stævner hvor der er egenbetaling, betaler man selv for startgebyret.

Dommer/hjælpertjanser
Hver opmærksom på at klubben vi vil blive tildelt dommer og hjælpertjanser af arrangøren. Klubben tildeler deltageres familier hjælpertjanser, som vil blive meldt ud på mail. 
Kan man ikke passe sin tjans, så er det ens egen opgave at finde en afløser.

Ved afbud
- Før stævnedagen - Brug rettefunktionen og meld afbud
- På stævnedagen - Kontakt din træner telefonisk

Første gang du prøver at tilmelde?
Se vores videoguide (version jan-2016) - https://www.youtube.com/watch?v=9iyrQ3eZMhM
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
27/412/4Glostrup Games
2/526/4POKALTURNERING BAK-BAC-FIF 2019, ...
4-5/521/4Åbningsstævnet, Tårnby Games
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
27/519/5Pokal kamp for de op til 13 års ...
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
8-9/626/5Copenhagen Open i Hvidovre
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
18/4 Paludan på stadion fredag kl. 11
16/4 Paludan på stadion idag Tirsdag 16 A...
1/4 VM for masters
31/3 Fantastiske præstationer ved VM Cross
17/3 Sidste dag idag for klubtøj
Medlemmerne