FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Udvalgt indlæg
 
26/9 - 2018 Marianne Søderberg
Masters holdkamp Finalen    Skriv svar   Ret indlægget   Se alle svar
Stafetholdet
Søndag den 23.september i Ballerup. 
BAC’s 11 deltagere, gjorde det godt i finalestævnet. 
Carsten Sørensen, stang, 1500 M og stafet 
Mie Kjær, 100 M og længde 
Rolf, højde, længde, 400 M og stafet 
Steen F., Hammerkast 
Kasper Skov, diskos og kugle 
Torben, spydkast 
Lars Bach, højde 
Paul, 5000 M 
Henrik Berg, 100 M og stafet 
Michael Pilegaard, stafet 
Herudover var Jes, Birgit K. og Marianne, dommere og holdleder. 
Det blev en lang, god og kold dag. Vi startede kl. 12 og vores stafethold løb i sidste øvelse kl. 17.15.
Alle på holdet gjorde det fint og levede op til seedningen i deres øvelser. 
Vi kunne ikke blande os i medaljestriden, hvor Sparta, Odense og Hvidovre, besatte de 3 første pladser. 
BAC sluttede på en hæderlig 10. plads af 13 hold, hvoraf 4 hold før end os, var sammenbragte hold, så rent faktisk er vi den 6.bedste klub i Danmark. 
Resultater og pointberegningen kan ses på iMars liveboard. 
Tak til holdet for indsatsen i år og på gensyn i 2019.

  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
23-24/210/2DMU Inde i Skive 23-24 Feb 2019
1/31/3Uge 10=BACs uge til at tjene på ...
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
3/31/3Genbrugsloppen Tømmedag 3. marts
4/32/3Tømmedag på loppen 4. marts
6/34/3Genbrugsloppen, tømmedag 6. marts
7/35/3Genbrugsloppen, tømmedag, 7. marts
8/36/3Genbrugsloppen, tømmedag og opst...
9/37/3SALGSDAG på genbrugsloppen
9/33/3DM Cross / Cross Nationals, Roskilde
9/31/3Kronborg 3
14/312/3Indkaldelse til Generalforsamling...
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
26/322/3Foredrag om kost i forbindelse me...
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
19/2 Andreas Bube Danmarksmester for 6. ga...
10/2 Bube fortsætter med at brilliere på...
27/1 4. runde af Cross Nationals
23/1 Resutater fra Øst danske mesterskabe...
31/12 Dansk Ungdomsrekord v Änglamark Nyt...
Medlemmerne