FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Terminsliste
 
<< Ældre   Nyere >>   Alle indlæg   Skriv nyt indlæg   Søgning   
24/11 - 2018Cross nationals Skanderborg   Se indlæg
1/12 - 2018Vinterturnering Øst ungdom 1. december   Se indlæg
4/12 - 2018juleløb - gevinst til bedst udklædt dame/herre   Se indlæg
4/12 - 2018Julefrokost for alle voksne BAC'er   Se indlæg
9/12 - 2018Ekstra tømmedag på genbrugsloppen 9. december   Se indlæg
11/12 - 2018BAC 1 Afslutningsaften   Se indlæg
15/12 - 2018Ekstra Fællessalg 15. december   Se indlæg
16/12 - 2018Hvidovre inde 1   Se indlæg
18/12 - 2018Bestyrelsesmøde d. 18. december 2018   Se indlæg
20/12 - 2018Afslutning med Gløgg og æbleskiver   Se indlæg
20/12 - 2018Lodtrækning om startnumre til Etape Købehavn   Se indlæg
1/1 - 2019Nytårsløb Dyrehaven   Se indlæg
5/1 - 2019Hvidovre inde 2   Se indlæg
5/1 - 2019Ekstra fællessalg 5. januar 2019   Se indlæg
6/1 - 2019Diplomfest 7. januar for mandagsholdet   Se indlæg
6/1 - 2019Vinterturneringen Øst ungdom 6. Januar   Se indlæg
12/1 - 2019Cross nationals Aarhus   Se indlæg
12/1 - 2019Kronborg Games 1   Se indlæg
17/1 - 2019Bestyrelsesmøde d. 17. januar   Se indlæg
19-20/1 - 2019ØDMU Inde   Se indlæg
21/1 - 2019Pokal og diplomfest for alle tirsdags hold i ungdomsafdelingen   Se indlæg
<< Ældre   Nyere >>   Alle indlæg   Skriv nyt indlæg   Søgning   
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
16-17/24/2DM-inde (Senior)
23-24/210/2DMU Inde i Skive 23-24 Feb 2019
1/31/3Uge 10=BACs uge til at tjene på ...
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
3/31/3Genbrugsloppen Tømmedag 3. marts
4/32/3Tømmedag på loppen 4. marts
6/34/3Genbrugsloppen, tømmedag 6. marts
7/35/3Genbrugsloppen, tømmedag, 7. marts
8/36/3Genbrugsloppen, tømmedag og opst...
9/37/3SALGSDAG på genbrugsloppen
9/33/3DM Cross / Cross Nationals, Roskilde
9/31/3Kronborg 3
14/312/3Indkaldelse til Generalforsamling...
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
26/322/3Foredrag om kost i forbindelse me...
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
10/2 Bube fortsætter med at brilliere på...
27/1 4. runde af Cross Nationals
23/1 Resutater fra Øst danske mesterskabe...
31/12 Dansk Ungdomsrekord v Änglamark Nyt...
18/12 Carsten Rytter og Mia Mørck får pri...
Medlemmerne