FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Terminsliste
 
<< Ældre   Nyere >>   Alle indlæg   Skriv nyt indlæg   Søgning   
7/1 - 2018Hvidovre inde 7. januar   Se indlæg
6/1 - 2018Fælles salg på loppen   Se indlæg
6/1 - 20183. runde af de unges vinterturnering   Se indlæg
4/1 - 2018Bestyrelsesmøde 4. januar   Se indlæg
27/12 - 2017Ballerup Julestævne   Se indlæg
19/12 - 2017Gløgg og æbleskiver for motionister   Se indlæg
17/12 - 2017Hvidovre inde 17 Dec   Se indlæg
16/12 - 2017ØDMU Cross, tilmelding sendes 3. Dec 12.30!   Se indlæg
16/12 - 2017Fællessalg på loppen   Se indlæg
14/12 - 2017Bestyrelsesmøde   Se indlæg
9/12 - 2017Arbejdsdag på genbrugsloppen tømning   Se indlæg
5/12 - 2017BAC 1 årsafslutning   Se indlæg
28/11 - 2017Julefrokost for alle BAC's 18+ medlemmer   Se indlæg
25/11 - 20171600m udtagelsesløb til EM Cross Hold Mixed Relay   Se indlæg
25/11 - 20172. Runde af de unges vinterturnering   Se indlæg
25/11 - 2017Cross nationals - 3. runde - København   Se indlæg
11/11 - 2017Cross nationals - 2. runde - Middelfart   Se indlæg
7/11 - 2017Bestyrelsesmøde   Se indlæg
5/11 - 2017Aflyst - Forældreudvalget inviterer B2-1, B2-2 og B3 til arrangement   Se indlæg
30/10 - 2017Spisning for mandagsholdet   Se indlæg
28/10 - 2017De unges vinter turnering   Se indlæg
<< Ældre   Nyere >>   Alle indlæg   Skriv nyt indlæg   Søgning   
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
26-27/115/1Pallas Spelen for 14+
26/126/1Cross nationals Frederecia
2/225/1Kronborg Games 2
3/225/1Hvidovre inde 3
16-17/24/2DM-inde (Senior)
23-24/210/2DMU Inde i Skive 23-24 Feb 2019
1/31/3Uge 10=BACs uge til at tjene på ...
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
3/31/3Genbrugsloppen Tømmedag 3. marts
4/32/3Tømmedag på loppen 4. marts
6/34/3Genbrugsloppen, tømmedag 6. marts
7/35/3Genbrugsloppen, tømmedag, 7. marts
8/36/3Genbrugsloppen, tømmedag og opst...
9/37/3SALGSDAG på genbrugsloppen
9/33/3DM Cross / Cross Nationals, Roskilde
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
31/12 Dansk Ungdomsrekord v Änglamark Nyt...
18/12 Carsten Rytter og Mia Mørck får pri...
10/12 Anton nr. 54 til EM
28/11 Anton Østdal udtaget til EM Cross p...
14/11 Anton Østdal nr. 10 til Nordiske Mes...
Medlemmerne