FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Terminsliste
 
<< Ældre   Nyere >>   Alle indlæg   Skriv nyt indlæg   Søgning   
10/2 - 2018Hvidovre inde 3   Se indlæg
10/2 - 2018SALG på genbrugsloppen   Se indlæg
10-11/2 - 2018Atletikum spelen   Se indlæg
9/2 - 2018Genbrugsloppen 9. februar   Se indlæg
8/2 - 2018Tilmelding til spisning på generalforsamling   Se indlæg
8/2 - 2018Genbrugsloppen 8. februar   Se indlæg
8-10/2 - 2018Bagsværd AC: Genbrugsloppen   Se indlæg
7/2 - 2018Genbrugsloppen 7. februar   Se indlæg
5/2 - 2018Genbrugsloppen 5. Feb 2018   Se indlæg
4/2 - 2018Genbrugsloppen Uge 6   Se indlæg
3/2 - 2018Kronborg games - 2   Se indlæg
29/1 - 2018Pokal og diplomfest for alle tirsdags hold i ungdomsafdelingen   Se indlæg
27/1 - 2018DM kort cross Aalborg 27. januar   Se indlæg
27-28/1 - 2018Pallas Spelen for 14+   Se indlæg
25/1 - 2018Bestyrelsesmøde 25. januar   Se indlæg
22/1 - 2018Mandags holdets Diplom fest   Se indlæg
20-21/1 - 2018Øst inde 20-21 januar 2018   Se indlæg
13/1 - 2018Kronborg Games   Se indlæg
7/1 - 2018Hvidovre inde 7. januar   Se indlæg
6/1 - 2018Fælles salg på loppen   Se indlæg
6/1 - 20183. runde af de unges vinterturnering   Se indlæg
<< Ældre   Nyere >>   Alle indlæg   Skriv nyt indlæg   Søgning   
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
26-27/115/1Pallas Spelen for 14+
26/126/1Cross nationals Frederecia
2/225/1Kronborg Games 2
3/225/1Hvidovre inde 3
16-17/24/2DM-inde (Senior)
23-24/210/2DMU Inde i Skive 23-24 Feb 2019
1/31/3Uge 10=BACs uge til at tjene på ...
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
3/31/3Genbrugsloppen Tømmedag 3. marts
4/32/3Tømmedag på loppen 4. marts
6/34/3Genbrugsloppen, tømmedag 6. marts
7/35/3Genbrugsloppen, tømmedag, 7. marts
8/36/3Genbrugsloppen, tømmedag og opst...
9/37/3SALGSDAG på genbrugsloppen
9/33/3DM Cross / Cross Nationals, Roskilde
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
7/51/5TRACKS T1 Esbjerg 7. maj
13/57/5TRACKS T2 Skive 13. maj
16/510/5TRACKS T3 Bagsværd 16. maj
21/515/5TRACKS T4 Aarhus 21. maj
28/522/5TRACKS T5 Amager 28. maj
13/67/5TRACKS T6 Østerbro, Kbh 13. juni
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
31/12 Dansk Ungdomsrekord v Änglamark Nyt...
18/12 Carsten Rytter og Mia Mørck får pri...
10/12 Anton nr. 54 til EM
28/11 Anton Østdal udtaget til EM Cross p...
14/11 Anton Østdal nr. 10 til Nordiske Mes...
Medlemmerne