FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Resultatlister
 
2018
Resultater, 2018
2017
Resultater, 2017
2016
Resultater, 2016
2015
Resultater, 2015
2014
Resultater, 2014
2013
Resultater, 2013
2012
Resultater, 2012
DAF Øst Cross for Ungdom 2012
Resultater fra aftenbaneløb i Bagsværd
BAC-kuleudtalelse til VT-finalen 2012
2011
Resultater, 2011
DAF Øst Cross 2011 - resultatliste
UP-stævne, 1/9-2011, resultatliste
DM 10.000m resultatliste for heatene, 2011
2010
Resultater, 2010
DT, kvinder, 1. runde, 1. division øst, 16. maj
DT, mænd, 1. runde, 1. division øst, 16. maj
UP-stævne nr. 6, 25. maj
DM-Øst cross ungdom, 7. november
2009
Resultater, 2009
Østmesterskaber for veteraner, 21. juni
2008
Resultater, 2008
2007
Resultater, 2007
Gladsaxe Games 2007, 26. maj
DM for veteranhold, kvinder, 19. august
DM for veteranhold, M/K, 19. august
2006
Resultater, 2006
DT, kvinder, 1. runde, 1. division øst, 16. maj
Østmesterskaber, veteraner, kvinder, 18. juni
Østmesterskaber, veteraner, mænd, 18. juni
Mesterskaber i mangekamp, 13. august
Stafetmesterskaber, 13. august
Sprintresultater, 13. august
2005
DT, 1. runde elitedivisionen, 11. juni
Kastestævne, 20. juni
Baneturneringen, 2. runde, 30. juni
For-DM, kvinder, 16.-17. juli
For-DM, mænd, 16.-17. juli
LTU-finale, piger 12-15 år, 1. oktober
LTU-finale, piger 16-19 år, 1. oktober
LTU-finale, drenge 12-15 år, 1. oktober
LTU-finale, drenge 16-19 år, 1. oktober
Kastestævne, 8. oktober
2004
Gladsaxe Games, 29. maj
Østmsterskaber for pigehold, 10-11 år, 12. juni
Østmsterskaber for drengehold, 10-11 år, 12. juni
Østmsterskaber for mixhold, 10-11 år, 12. juni
Østmsterskaber for pigehold, 12-13 år, 12. juni
Østmsterskaber for drengehold, 12-13 år, 12. juni
Østmsterskaber for mixhold, 12-13 år, 12. juni
Østmsterskaber for pigehold, 14-15 år, 12. juni
Østmsterskaber for drengehold, 14-15 år, 12. juni
Østmesterskaber, ungdom og senior, 14.-15. august
DT-kvalifikation til elitedivisionen for kvinder, 12. september
DT-kvalifikation til elitedivisionen for mænd, 12. september
Øst-, vest- og danmarksmesterskaber, veteranhold, K, 26. september
Øst-, vest- og danmarksmesterskaber, veteranhold, M/K, 26. september
Kastestævne, 9. oktober
2001
SKAF-veteranholdkampe, 22. maj
Præmiestævne i Bagsværd, 29. maj
SKAF-veteranholdkampe, 14. juni
Klubmesterskaber i femkamp, 23. september
SKAF Vinterturnering, ungdom, 1. runde
DGI Cross-amtsmesterskaber
2000
Danmarksturneringen for mænd, 13. maj
Danmarksturneringen for kvinder, 14. maj
Danmarksturneringen for mænd, 1. juni
Danmarksturneringen for kvinder, 4. juni
SKAF-veteranholdkampe, 14. og 15. juni
SKAF-veteranholdkampe, 1. august
Danmarksturneringen for mænd, 31. august
Veteranholdkampe, DM-finale, 3. september
Danmarksturneringen for kvinder, 10. september
Danmarksmesterskaber, veteraner, 26.-27. august
SKAF-afslutningsstævne, 30. september - 1. oktober
DGI Cross-amtsmesterskaber
1999
Danmarksturneringen for mænd, 10. maj
Danmarksturneringen for kvinder, 11. maj
SKAF-veteranholdkampe, 27. maj
SKAF-veteranholdkampe, 8. juni
Danmarksturneringen for mænd, 14. juni
Danmarksturneringen for kvinder, 15. juni
Sprinterstævne i Bagsværd, 17. juni
SKAF-veteranholdkampe, 22. juni
SKAF-mesterskaber, ungdom, 14.-15. august
Danmarksturneringen for kvinder, 24. august
Danmarksturneringen for mænd, 31. august
Skoleidrætsdag, 10. september
Landsturneringen for ungdom, 18. september
Lagkagestævne og klubmesterskaber, 3. oktober
DGI Cross-amtsmesterskaber
Idrætsnattens løb
Juleløbet
1998
Danmarksturneringen for mænd, 14. maj
Danmarksturneringen for kvinder, 14. maj
SKAF-veteranholdkampe, 27. maj
A-stævne og SKAF-10.000 m i Bagsværd, 2. juni
Danmarksturneringen for kvinder, 8. juni
Danmarksturneringen for mænd, 10. juni
SKAF-veteranholdkamp, 17. juni
SKAF-veteranholdkampe, 4. august
SKAF-mesterskaber, veteraner, 15. august
Danmarksturneringen for kvinder, 17. august
Danmarksturneringen for mænd, 19. august
Danmarksmesterskaber, veteraner, 28.-30. august
Veteranholdkampe, DM-finale, 6. september
SKAF-mesterskaber, mangekamp 12.-13. september
BAC lagkagestævne 27. september
SKAF cross-mesterskaber
DGI Cross-amtsmesterskaber
Idrætsnattens løb
1997
Danmarksturneringen for kvinder, 13. maj
Danmarksturneringen for mænd, 14. maj
A-stævnet i Bagsværd, 28. maj
SKAF-veteranholdkamp, 9. juni
SKAF-veteranholdkamp, 16. juni
Danmarksturneringen for kvinder, 18. juni
Danmarksturneringen for mænd, 19. juni
SKAF-veteranholdkamp, 4. august
SKAF-mesterskaber, veteraner, 9. august
SKAF-mesterskaber, ungdom, 9.-10. august
Danmarksturneringen for kvinder, 21. august
Danmarksturneringen for mænd, 27. august
Veteranholdkamp, DM-finale, 7. september
SKAF-stævne, ungdom, 27.-28. september
Eremitageløbet
Amsterdam hel- og halvmarathon
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
29/527/5Hjælpere til ungdomsklubstævne ...
29/522/5Tracks 3 (BT3) Amager
29/523/5Pokal klub-kamp mod FIF på hjemm...
30/523/5UP 1 Hillerød
31/525/5Tages kaste 3-kamp
31/5Bestyrelsesmøde d. 31. maj
2-3/622/5Eurotrack
3/624/5Hjælpere til Gladsaxeløbet 3/6-...
9-10/626/5Copenhagen Open, Hvidovre
12/66/6Tracks 5 (BT5) København
16-17/62/6Østdanske mesterskaber ude for u...
21/614/6Tracks 6 (BT6) Frederiksberg
21/615/6Tages kaste 3-kamp
29/6-1/71/6VUS
2/826/7Tracks 8 (BT8) København
16/810/8Tages Kaste 3-kamp
21/814/8Tracks 11 (BT11) Amager
29/822/8Tracks 12 (BT12) Holbæk
20/915/9Tages Kaste 3-kamp
Nyheder 
22/5 Royal Run
10/5 Joachim udtaget til Seniorlandsholdet...
27/4 Skovfitness om mandagen - Kom og vær...
25/4 Vi har mistet et æresmedlem
22/4 3 Guld og 1 Bronze ved ØDMU Landevej
Medlemmerne