BAC

  Præmiestævne i Bagsværd

Bagsværd Stadion den 29. maj, 2001

MÆND

100 METER - INDLEDENDE TIRSDAG
           
# Resultat   Navn Klub
 HEAT 1  w: -1,0
1 11,11   f Esben Gatzwiller -81 Sparta
2 11,72   f Steffen Jørgensen -80 HvAM
3 11,73   f Troels Berg Jensen -83 Sparta
4 12,67     Jens Martin Bramsen -76 FIF
  Afbud     Thomas Kofoed-Nielsen -76 FIF Hillerød
  Afbud     Tinugin Othmann -79 FIF
  Afbud     Henrik Zeberg Jensen -75 Sparta
 HEAT 2  w: +1,2
1 11,01   f Christian Trajkowski -65 HvAM
2 11,35   f Thomas Grønnemark Skive AM
3 11,78     Peter Eriksen -81 Sparta
4 11,85     Per Kejser -77 FIF
5 11,95     Peter Andersen -78 BAC
  Afbud     Preben Mangart -39 BAC
 HEAT 3  w: +0,5
1 10,84   f Morten Jensen -82 FIF Hillerød
2 11,16   f Anders Sækmose -74 Sparta
3 11,31   f Bo Saek -72 Sparta
4 12,19     Karsten Ditmann -73 BAC
5 12,41     Jakob Dahl Hansen -85 FIF Hillerød
6 12,77     Niels Christiansen -78 BAC
  Afbud     Thomas Rhys Sparta
 
100 METER - FINALE TIRSDAG
           
# Resultat   Navn Klub
 w: +0,8
1 10,90     Morten Jensen -82 FIF Hillerød
2 11,05     Christian Trajkowski -65 HvAM
3 11,08     Esben Gatzwiller -81 Sparta
4 11,24     Anders Sækmose -74 Sparta
5 11,43     Bo Saek -72 Sparta
6 11,68     Troels Berg Jensen -83 Sparta
  Afbud     Thomas Grønnemark Skive AM
  Afbud     Steffen Jørgensen -80 HvAM
 
200 METER - FINALE TIRSDAG
           
# Resultat   Navn Klub
 HEAT 1  w: +1,6
1 24,13     Tinugin Othmann -79 FIF
2 24,75     Jakob Dahl Hansen -85 FIF Hillerød
3 26,03     El Houssin Rabti -70 BAC
  Afbud     Thomas Grønnemark Skive AM
  Afbud     Thomas Rhys Sparta
 HEAT 2  w: -0,2
1 23,38     Martin Stegemeyer -81 HvAM
2 24,01     Per Kejser -77 FIF
3 24,57     Karsten Ditmann -73 BAC
4 24,91     Martin Bo Andersen -67 BAC
5 25,37     Jens Martin Bramsen -76 FIF
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud     Rolf Køngerskov -50 BAC
  Afbud     Henrik Kjær Nielsen -76 HvAM
  Afbud     Morten Jensen -82 FIF Hillerød
  Afbud     Preben Mangart -39 BAC
  Afbud     Steffen Jørgensen -80 HvAM
  Afbud     Peter Andersen -78 BAC
 
800 METER - FINALE TIRSDAG
           
# Resultat   Navn Klub
1 1.58,15     Kim Nørgaard -66 BAC
2 2.03,25     Henrik Them Andersen -82 BAC
3 2.08,07     Casper Hunnerup Dahl IF Langgarverne
4 2.11,18     Rolf Køngerskov -50 BAC
5 2.13,97     Anders E. Johansen -72 BAC
6 2.15,48     Jes Andersen -51 BAC
7 2.57,47     Alexander Lund Nielsen -91 BlovstrødLøverne
  Afbud     Benny Christensen -47 BlovstrødLøverne
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud     Nicolai Sørensen -75 FIF Hillerød
 
1 MILE - FINALE TIRSDAG
           
# Resultat   Navn Klub
1 4.29,87     Søren Helmer -74 Fremad Holbæk
2 4.52,10     Ole Clausen -72 FIF
3 5.05,13     Christian Laugesen -86 Korsør AM
4 5.39,85     Jeppe Kristiansen -88 Korsør AM
5 6.07,58     Mads L. Rasmussen -88 Korsør AM
  Afbud     Anders E. Johansen -72 BAC
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud     Kasper Andersen -84 FIF Hillerød
 
LÆNGDESPRING - FINALE TIRSDAG
           
# Resultat   Navn Klub
1 6,42 -1,0     Kasper H. Hansen -81 BAC
  Afbud     Christian Trajkowski -65 HvAM
  Afbud     Morten Jensen -82 FIF Hillerød
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud     Thomas Kofoed-Nielsen -76 FIF Hillerød
 
KUGLESTØD - FINALE TIRSDAG
( 7.26 KG )
           
# Resultat   Navn Klub
1 11,13     Thomas Grønnemark Skive AM
2 10,40     Niels Christiansen -78 BAC
 
HAMMERKAST - FINALE TIRSDAG
( 7.26 KG )
           
# Resultat   Navn Klub
1 54,47     Anders Jørgensen -67 BAC
2 46,23     Elo Wichmann -58 BAC
3 39,28     Karsten Kristiansen -72 HvAM
4 37,80     Johnny Andersen -69 FIF

KVINDER

100 METER - FINALE TIRSDAG
           
# Resultat   Navn Klub
 w: +1,9
1 12,59     Rikke Sørensen -81 FIF Hillerød
2 13,21     Sabrina Cordua -84 FIF Hillerød
3 13,32     Julie Schmidt-Scherer Trongården
4 13,55     Henriette Gilhøj -65 BAC
5 13,66     Fie Brisson -83 FIF
6 13,98     Frederikke Kamm -86 FIF Hillerød
  Afbud     Helena Schmidt-Scherer Trongården
 
200 METER - FINALE TIRSDAG
           
# Resultat   Navn Klub
 w: +1,2
1 26,2     Rikke Sørensen -81 FIF Hillerød
2 26,9     Tini Owild -66 FIF
3 28,6     Fie Brisson -83 FIF
4 28,7     Frederikke Kamm -86 FIF Hillerød
  Afbud     Helena Schmidt-Scherer Trongården
 
LÆNGDESPRING - FINALE TIRSDAG
           
# Resultat   Navn Klub
1 5,20 -0,6     Julie Schmidt-Scherer Trongården
2 5,16 +2,1     Sabrina Cordua -84 FIF Hillerød
3 4,46 -0,6     Henriette Gilhøj -65 BAC
 
KUGLESTØD - FINALE TIRSDAG
( 4.0 KG )
           
# Resultat   Navn Klub
1 9,52     Lotte Rasmussen -77 FIF
2 9,18     Inge Faldager -48 HvAM
 
HAMMERKAST - FINALE TIRSDAG
( 4 KG, 116.0-119.5CM )
           
# Resultat   Navn Klub
1 41,94     Inge Faldager -48 HvAM
2 29,70     Lotte Rasmussen -77 FIF

Udskriften genereret af MARS atletik system tirsdag den 29. maj 2001 klokken 20:38