BAC

  SKAF ungdomsmesterskaber, 1999

SKAF-mesterskaber for ungdom
Bagsværd Stadion den 14.-15. august, 1999

DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDE - SØNDAG  KL. 9.10
===========================================================
1   +0,4    1  634        12,48 F  Jesper Thykier -85, FIF Hillerød
            2  777        12,83 F  Mikael Gerner -84, Vordingborg AC
            3  560        12,88 F  Dirch Jørgensen -84, Amager AC
            4  757        12,90 F  Kasper Klokholm -84, TIF
            5  737        13,39    Jannik Holm -85, Sparta
            6  561        13,70    Casper Bay -85, Amager AC

2   -0,1    1  620        12,18 F  Casper Cramer -84, FIF
            2  636        12,74 F  Rasmus Mortensen -85, FIF Hillerød
            3  562        13,17 F  Rasmus Handest -85, Amager AC
            4  631        13,19 F  Thomas Rick Jensen -84, FIF Hillerød
               665       Udgået    Martin Rasmussen -85, HvAM

               571        Afbud    Jesper Kramp Amholt -84, Bagsværd AC

DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 11.50
========================================================
  w:-0,1    1  620        12,23    Casper Cramer -84, FIF
            2  634        12,48    Jesper Thykier -85, FIF Hillerød
            3  636        12,78    Rasmus Mortensen -85, FIF Hillerød
            4  777        12,82    Mikael Gerner -84, Vordingborg AC
            5  757        12,84    Kasper Klokholm -84, TIF
            6  560        12,97    Dirch Jørgensen -84, Amager AC
            7  562        13,15    Rasmus Handest -85, Amager AC
            8  631        13,23    Thomas Rick Jensen -84, FIF Hillerød

DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 11.40
========================================================
            1  634        39,25    Jesper Thykier -85, FIF Hillerød
            2  585        40,40    Morten Bendixen -84, Ballerup Atletik KLub
            3  562        42,99    Rasmus Handest -85, Amager AC
            4  756        44,29    Christian Heinen -85, TIF
            5  633        46,36    Rune Jensen -85, FIF Hillerød
               637        Afbud    Jakob Juhl -85, FIF Hillerød

DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 12.00
========================================================
            1  585      2.09,13    Morten Bendixen -84, Ballerup Atletik KLub
            2  714      2.10,57    Thomas Olesen -84, Korsør AM
            3  718      2.11,88    Anders Saxbøl -84, Køge Atletik
            4  725      2.22,89    Julius Christensen -85, RIF - Atletik
            5  756      2.25,06    Christian Heinen -85, TIF
            6  686      2.31,88    William Nielson -85, I.K Hellas
            7  796      2.40,71    Nicolai Aggersbøl -84, Greve Atletik

DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 14.45
=========================================================
            1  715      4.33,98    Sune Bagge -84, Korsør AM
            2  688      4.47,73    Jesper Hansen -84, IF Langgarverne
            3  686      5.33,52    William Nielson -85, I.K Hellas

DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 13.50
=========================================================
            1  715      9.43,87    Sune Bagge -84, Korsør AM
            2  640     10.04,00    Kasper Andersen -84, FIF Hillerød
            3  692     10.12,60    Jens Pedersen -84, IK Olympia
            4  688     10.15,45    Jesper Hansen -84, IF Langgarverne
               727       Udgået    Jarl Quitzau -84, Sparta

DRENGE 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - FINALE  ( 84.0 CM ) - LØRDAG  KL. 11.00
========================================================================
            1  638        12,83    Michael Kofoed-Nielsen -85, FIF Hillerød
            2  560        13,52    Dirch Jørgensen -84, Amager AC
            3  746        13,55    Ashiyo Yaw Apechi -85, Sparta
            4  777        13,89    Mikael Gerner -84, Vordingborg AC

DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER HÆK - FINALE  ( 76.2 CM ) - SØNDAG  KL. 13.25
=========================================================================
            1  778        49,47    Rasmus Schnabl -84, Vordingborg AC

DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 12.00
==========================================================
            1  736         1,70    Lars Haukohl -84, Sparta
            2  586         1,67    Benjamin Henriksen -84, Ballerup Atletik KLub
            3  561         1,61    Casper Bay -85, Amager AC
            4  638         1,61    Michael Kofoed-Nielsen -85, FIF Hillerød
            5  635         1,58    Anders Sørensen -85, FIF Hillerød
            6  779         1,55    Michael Andersen -84, Vordingborg AC
            6  560         1,55    Dirch Jørgensen -84, Amager AC
            8  562         1,45    Rasmus Handest -85, Amager AC
            9  593         1,45    Karsten Hoppe -85, FAK
               725        Afbud    Julius Christensen -85, RIF - Atletik

                                                1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 
               736  Lars Haukohl                          O    O    O    XO   X    XO   O    XXX  
               586  Benjamin Henriksen                    XO   O    XO   XXO  O    XO   XXX       
               561  Casper Bay                       O    XO   O    XXO  O    X                   
               638  Michael Kofoed-Nielsen                O    O         XXO  XXX                 
               635  Anders Sørensen             O    O    O    XO   XXO  XXX                      
               779  Michael Andersen                 O    O    O    XXX                           
               560  Dirch Jørgensen                  O    O    O    XXX                           
               562  Rasmus Handest              O    O    XXX                                     
               593  Karsten Hoppe                    XXO  XXX                                     

DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 10.00
==========================================================
            1  729         3,30    Johannes Gulmann -85, Sparta
            2  560         2,70    Dirch Jørgensen -84, Amager AC

                                                2.00 2.20 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 
               729  Johannes Gulmann                           O              O    O    O    O    O    XXX  
               560  Dirch Jørgensen             O    O    O         XXO  O    XXX                           

DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE  ( 1 METER ZONEAFSÆT ) - LØRDAG  KL. 10.00
==================================================================================
            1  757    6,12 +2,5    Kasper Klokholm -84, TIF
            2  777    5,78 +2,3    Mikael Gerner -84, Vordingborg AC
            3  571    5,42 +0,7    Jesper Kramp Amholt -84, Bagsværd AC
            4  729    5,33 +1,0    Johannes Gulmann -85, Sparta
            5  562    5,23 +1,6    Rasmus Handest -85, Amager AC
            6  778    5,06 +2,1    Rasmus Schnabl -84, Vordingborg AC
            7  736    4,96 +2,4    Lars Haukohl -84, Sparta
            8  632    4,72 +0,7    Stefan Clemmesen -85, FIF Hillerød
            9  725    4,69 +0,8    Julius Christensen -85, RIF - Atletik
               620        Afbud    Casper Cramer -84, FIF

               757  Kasper Klokholm                5,78(+1,0)       X          6,12(+2,5)    5,96(+1,8)    5,83(+2,3)    5,89(+2,9) 
               777  Mikael Gerner                  5,51(+1,8)    5,78(+2,3)    5,74(+2,7)    5,75(+3,7)       X          5,58(+2,5) 
               571  Jesper Kramp Amholt            5,42(+0,7)    5,33(+1,6)       X          2,10(+1,4)    4,60(+2,2)    4,10(+1,9) 
               729  Johannes Gulmann               5,33(+1,0)    4,95(+4,0)    5,07(+1,6)    5,05(+2,8)    4,96(+1,2)       -       
               562  Rasmus Handest                 5,23(+1,6)    5,06(+0,6)    4,93(+3,3)    4,93(+1,5)    4,77(+1,1)       X       
               778  Rasmus Schnabl                 5,06(+2,1)    4,92(+2,3)    4,90(+1,7)    4,88(+3,5)    4,91(+1,3)    5,02(+1,7) 
               736  Lars Haukohl                   4,71(+0,8)    4,96(+2,4)    4,88(+1,6)       -             -             -       
               632  Stefan Clemmesen               4,72(+0,7)    4,52(+3,4)    4,51(+0,7)       -             -             -       
               725  Julius Christensen             2,40(+11,4)   4,69(+0,8)       X             -             -             -       

DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD - FINALE  ( 4.0 KG ) - LØRDAG  KL. 10.00
====================================================================
            1  586        11,57    Benjamin Henriksen -84, Ballerup Atletik KLub
            2  638        11,30    Michael Kofoed-Nielsen -85, FIF Hillerød
            3  746        11,17    Ashiyo Yaw Apechi -85, Sparta
            4  654         9,21    Johannes Andersen -84, Gundsølille SG&I
            5  563         8,11    Rasmus Sindahl -85, Amager AC

               586  Benjamin Henriksen            11,57      -      -      -      -      -
               638  Michael Kofoed-Nielsen        10,94  10,78   9,83   9,27      -  11,30
               746  Ashiyo Yaw Apechi             10,95  10,45   9,79  11,17  10,64  10,21
               654  Johannes Andersen              9,21   8,85      -      -   7,26   7,76
               563  Rasmus Sindahl                 7,73   8,11   7,55   7,75   7,77   7,63

DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST - FINALE  ( 1.0 KG ) - SØNDAG  KL. 10.30
=====================================================================
            1  586        42,45    Benjamin Henriksen -84, Ballerup Atletik KLub
            2  638        34,12    Michael Kofoed-Nielsen -85, FIF Hillerød
            3  778        31,01    Rasmus Schnabl -84, Vordingborg AC
            4  593        26,94    Karsten Hoppe -85, FAK

               586  Benjamin Henriksen                X  41,03  42,45  42,40      X      X
               638  Michael Kofoed-Nielsen        34,12      X  32,65  31,45  32,22      X
               778  Rasmus Schnabl                29,76  31,01  30,22  30,12  30,18  29,40
               593  Karsten Hoppe                 26,03      X  26,42  26,94  26,53      X

DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKAST - FINALE  ( 4 KG ) - LØRDAG  KL. 12.30
===================================================================
            1  586        35,02    Benjamin Henriksen -84, Ballerup Atletik KLub
            2  594        33,46    Jonas Steenslev -85, FAK
            3  621        28,29    Rune Lund Geest -84, FIF

               586  Benjamin Henriksen                X  30,74  33,80  35,02  32,86      X
               594  Jonas Steenslev                   X      X      X  31,28  33,46      X
               621  Rune Lund Geest                   X  27,79      X  28,29  26,97      X

DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST - FINALE  ( 600 GRAM ) - LØRDAG  KL. 15.05
=====================================================================
            1  621        42,94    Rune Lund Geest -84, FIF
            2  586        42,34    Benjamin Henriksen -84, Ballerup Atletik KLub
            3  638        39,28    Michael Kofoed-Nielsen -85, FIF Hillerød
            4  655        34,94    Kenneth Larsen -84, Gundsølille SG&I
            5  778        34,73    Rasmus Schnabl -84, Vordingborg AC
            6  563        21,20    Rasmus Sindahl -85, Amager AC

               621  Rune Lund Geest               33,33  40,54  39,05      X  37,21  42,94
               586  Benjamin Henriksen            40,84      X  39,14  41,90  42,34      X
               638  Michael Kofoed-Nielsen        36,86      X      X  38,03  39,28      X
               655  Kenneth Larsen                30,43      X  31,08  30,10  34,30  34,94
               778  Rasmus Schnabl                32,96  34,27  33,20  33,17  34,32  34,73
               563  Rasmus Sindahl                17,05  16,80  17,84  19,03  21,20  18,37

DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 100 METER STAFET - FINALE - LØRDAG  KL. 15.40
===================================================================
            1  622        49,03    FIF-Hillerød, FIF Hillerød
            2  567        52,69    Amager AC, Amager AC
               750       Udgået    Sparta, Sparta
               623        Afbud    FIF- Hillerød 2, FIF Hillerød

DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METER STAFET - FINALE - SØNDAG  KL. 14.55
================================================================
            1  622      2.21,78    FIF-Hillerød, FIF Hillerød
               567        Afbud    Amager AC, Amager AC

DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 9.30
=======================================================
            1  625        11,33    Morten Jensen -82, FIF Hillerød
            2  739        11,48    Thomas Flensburg Madsen -82, Sparta
            3  731        11,70    Anders Bache -82, Sparta
            4  588        12,23    Anders Klysner -83, Ballerup Atletik KLub
            5  735        12,38    Jonathan Åvang -83, Sparta
            6  648        12,69    Brian Pedersen -82, Greve Atletik
            7  733        12,73    Troels Jensen -83, Sparta

DRENGE 16-17 ÅR - 200 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 10.40
========================================================
            1  731        23,50    Anders Bache -82, Sparta
            2  588        24,66    Anders Klysner -83, Ballerup Atletik KLub
            3  733        25,20    Troels Jensen -83, Sparta
            4  735        25,79    Jonathan Åvang -83, Sparta
               739       Udgået    Thomas Flensburg Madsen -82, Sparta
               648        Afbud    Brian Pedersen -82, Greve Atletik

DRENGE 16-17 ÅR - 400 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 12.10
========================================================
            1  716        59,13    Søren Madsen -83, Korsør AM

DRENGE 16-17 ÅR - 800 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 12.00
========================================================
            1  680      2.05,00    Asger Sverrild -83, HvAM
            2  716      2.12,63    Søren Madsen -83, Korsør AM
            3  738      2.12,91    Kristoffer Jarlov Jensen -83, Sparta
            4  639      2.25,72    Parajanan Mahaligan -83, FIF Hillerød
            5  690      2.29,29    Toke-Jen Silword -82, IF Langgarverne

DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 14.45
=========================================================
            1  650      4.19,11    Martin Jørgensen -82, Greve Atletik
            2  576      4.22,19    Henrik Them Andersen -82, Bagsværd AC
            3  639      5.18,04    Parajanan Mahaligan -83, FIF Hillerød
            4  689      6.09,76    Christian Olsen -83, IF Langgarverne
               690      Ej mødt    Toke-Jen Silword -82, IF Langgarverne

DRENGE 16-17 ÅR - 5000 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 14.10
=========================================================
            1  650     15.52,28    Martin Jørgensen -82, Greve Atletik
            2  576     16.08,13    Henrik Them Andersen -82, Bagsværd AC
            3  591     17.37,77    Yosef Bhatti -82, Blovstrød Løverne
            4  590     18.47,95    Martin vasby -83, Ballerup Atletik KLub

DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER HÆK - FINALE  ( 91.4 CM ) - LØRDAG  KL. 13.45
=========================================================================
            1  728        14,73    Jacob Buus -82, Sparta
            2  610        16,20    Kristian Dickow -83, FIF
            3  776        16,30    Daniel Duvander -83, Vordingborg AC
               648       Udgået    Brian Pedersen -82, Greve Atletik
               587        Afbud    Peter Sohn -83, Ballerup Atletik KLub

DRENGE 16-17 ÅR - 300 METER HÆK - FINALE  ( 76.2 CM ) - SØNDAG  KL. 13.25
=========================================================================
            1  776        46,36    Daniel Duvander -83, Vordingborg AC
               587        Afbud    Peter Sohn -83, Ballerup Atletik KLub

DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 13.15
==========================================================
            1  776         1,68    Daniel Duvander -83, Vordingborg AC
            2  758         1,60    Niels Anker Mejdahl -83, TIF

                                                1.55 1.60 1.65 1.68 1.71 
               776  Daniel Duvander             O    O    O    O    XXX  
               758  Niels Anker Mejdahl         O    XO   XXX            

DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRING - FINALE - LØRDAG  KL. 13.45
==========================================================
            1  611         3,70    Thomas D. Offersen -82, FIF
               587        Afbud    Peter Sohn -83, Ballerup Atletik KLub

                                                3.70 4.00 
               611  Thomas D. Offersen          XXO  XXX  

DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 10.00
===========================================================
            1  625    6,78 -0,5    Morten Jensen -82, FIF Hillerød
            2  739    6,74 -0,2    Thomas Flensburg Madsen -82, Sparta
            3  728    5,85 +0,5    Jacob Buus -82, Sparta
            4  733    5,58 +0,7    Troels Jensen -83, Sparta
            5  704    4,62 +0,2    Jakob Molander -83, KIF
               587        Afbud    Peter Sohn -83, Ballerup Atletik KLub

               625  Morten Jensen                  6,42(-0,4)    6,52(+0,5)       X          6,65(-0,1)    6,59(x)       6,78(-0,5) 
               739  Thomas Flensburg Madsen        6,49(-0,7)    6,56(+0,9)    6,55(+0,3)    6,74(-0,2)       X             X       
               728  Jacob Buus                     5,55(-0,7)    3,98(+0,2)    5,69(-1,1)    5,78(+0,4)    5,85(+0,5)    5,83(-0,1) 
               733  Troels Jensen                  5,44(+0,4)       X             X             X          5,52(-3,8)    5,58(+0,7) 
               704  Jakob Molander                 4,62(+0,2)    4,46(+0,6)    4,46(x)       4,27(-0,2)    4,48(+0,2)    4,39(+0,3) 

DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRING - FINALE - LØRDAG  KL. 11.40
========================================================
            1  610   12,62 +3,5    Kristian Dickow -83, FIF
            2  588   11,65 +1,0    Anders Klysner -83, Ballerup Atletik KLub

               610  Kristian Dickow               12,62(+3,5)   12,26(+2,5)       -             -             -             -       
               588  Anders Klysner                11,11(+2,4)   11,23(+1,1)   11,65(+1,0)       -             -             -       

DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD - FINALE  ( 5.0 KG ) - LØRDAG  KL. 10.00
====================================================================
            1  664        12,50    Thomas Hoffmann -82, HvAM
            2  610        10,93    Kristian Dickow -83, FIF
            3  738         8,42    Kristoffer Jarlov Jensen -83, Sparta
            4  704         8,35    Jakob Molander -83, KIF
            5  735         8,21    Jonathan Åvang -83, Sparta

               664  Thomas Hoffmann               11,97  12,21  12,33  12,36      -  12,50
               610  Kristian Dickow               10,93      -      -  10,41      -  10,46
               738  Kristoffer Jarlov Jensen       8,17   8,04   8,10   8,42   7,68   8,05
               704  Jakob Molander                 8,24   7,32   8,35      -   7,71   8,21
               735  Jonathan Åvang                 7,24   7,41   8,21   7,50   7,34   6,88

DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKAST - FINALE  ( 1.5 KG ) - SØNDAG  KL. 10.30
=====================================================================
            1  610        34,88    Kristian Dickow -83, FIF
            2  611        30,52    Thomas D. Offersen -82, FIF
            3  664        29,60    Thomas Hoffmann -82, HvAM

               610  Kristian Dickow                   X  27,72  26,78  32,50  34,88      X
               611  Thomas D. Offersen            26,57  29,00      X      X      X  30,52
               664  Thomas Hoffmann                   X  28,85  29,60      X      X      X

DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKAST - FINALE  ( 5 KG ) - LØRDAG  KL. 12.30
===================================================================
            1  589        35,66    Martin Greifenstein -83, Ballerup Atletik KLub
            2  664        28,35    Thomas Hoffmann -82, HvAM

               589  Martin Greifenstein           35,65  35,66      X  33,96      X      X
               664  Thomas Hoffmann               25,26      X  27,46  28,35      X      X

DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKAST - FINALE  ( 600 GRAM ) - LØRDAG  KL. 15.05
=====================================================================
            1  612        50,34    Martin Nybo Andersen -82, FIF
               758        Afbud    Niels Anker Mejdahl -83, TIF

               612  Martin Nybo Andersen              X  46,68  50,20  50,34  48,19      X

DRENGE 16-17 ÅR - VÆGTKAST - FINALE  ( 12.5 KG ) - SØNDAG  KL. 9.00
===================================================================
            1  589        10,69    Martin Greifenstein -83, Ballerup Atletik KLub
            2  664         9,58    Thomas Hoffmann -82, HvAM

               589  Martin Greifenstein           10,69  10,52      X      X      X      X
               664  Thomas Hoffmann                8,60      X   8,82   8,68   9,58      X

DRENGE 16-17 ÅR - 4 X 100 METER STAFET - FINALE - LØRDAG  KL. 15.40
===================================================================
            1  750        45,41    Sparta, Sparta

DRENGE 16-17 ÅR - 1000 METER STAFET - FINALE - SØNDAG  KL. 14.55
================================================================
            1  750      2.09,19    Sparta, Sparta

MÆND 18-19 ÅR - 100 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 10.20
======================================================
            1  673        11,15    Steffen Jørgensen -80, HvAM
            2  732        11,76    Peter Eriksen -81, Sparta
            3  577        11,94    Christian Thordal -80, Bagsværd AC
            4  667        12,09    Martin Stegemeyer -81, HvAM
            5  579        12,11    Emil Marker -80, Bagsværd AC
            6  613        12,93    Martin Mouritzen -81, FIF
               580        Afbud    Kasper Hansen -81, Bagsværd AC
               614        Afbud    Hossein Asgari -80, FIF
               734        Afbud    Esben Gatzviller -81, Sparta

MÆND 18-19 ÅR - 200 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 11.00
======================================================
2           1  732        23,49    Peter Eriksen -81, Sparta
1           2  577        23,74    Christian Thordal -80, Bagsværd AC
1           3  579        23,88    Emil Marker -80, Bagsværd AC
2           4  667        23,93    Martin Stegemeyer -81, HvAM
2           5  647        24,31    Jimmi Jakobsen -81, Greve Atletik
1           6  644        25,20    Kenneth Olsen -81, GIC
2              580      Ej mødt    Kasper Hansen -81, Bagsværd AC
               614        Afbud    Hossein Asgari -80, FIF
               734        Afbud    Esben Gatzviller -81, Sparta
               771        Afbud    Michel Deleuran -80, Viking Atletik

MÆND 18-19 ÅR - 400 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 12.10
======================================================
            1  647        54,37    Jimmi Jakobsen -81, Greve Atletik
               732        Afbud    Peter Eriksen -81, Sparta
               771        Afbud    Michel Deleuran -80, Viking Atletik

MÆND 18-19 ÅR - 800 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 12.10
======================================================
            1  659      2.04,85    Peter Kalsen -81, HG

MÆND 18-19 ÅR - 1500 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 14.45
=======================================================
            1  691      4.20,43    Casper Hunnerup -81, IF Langgarverne
            2  642      4.41,32    Kasper Nielsen -81, Fremad Holbæk
            3  772      4.45,07    Anders Mogensen -81, Viking Atletik
               659       Udgået    Peter Kalsen -81, HG
               568      Ej mødt    Daniel M. Christiansen -80, Bagsværd AC

MÆND 18-19 ÅR - 5000 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 14.10
=======================================================
            1  691     15.22,82    Casper Hunnerup -81, IF Langgarverne
            2  721     15.33,68    Jens Marcussen -81, Køge Atletik
            3  772     17.29,94    Anders Mogensen -81, Viking Atletik
            4  575     17.37,43    Roar Borgen -80, Bagsværd AC
            5  568     17.55,53    Daniel M. Christiansen -80, Bagsværd AC

MÆND 18-19 ÅR - 110 METER HÆK - FINALE  ( 99.1 CM ) - LØRDAG  KL. 14.30
=======================================================================
            1  755        15,13    Henrik Baker -80, TIF
            2  579        15,72    Emil Marker -80, Bagsværd AC
            3  732        15,75    Peter Eriksen -81, Sparta

MÆND 18-19 ÅR - 400 METER HÆK - FINALE  ( 91.4 CM ) - SØNDAG  KL. 12.50
=======================================================================
            1  642        71,85    Kasper Nielsen -81, Fremad Holbæk

MÆND 18-19 ÅR - HØJDESPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 13.15
========================================================
            1  577         1,89    Christian Thordal -80, Bagsværd AC
            2  644         1,86    Kenneth Olsen -81, GIC
            3  580         1,83    Kasper Hansen -81, Bagsværd AC
            4  755         1,83    Henrik Baker -80, TIF

                                                1.68 1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 1.89 1.92 
               577  Christian Thordal                XO   O    O    O    XO   O    XO   XXX  
               644  Kenneth Olsen                                   O    O    XO   XXX       
               580  Kasper Hansen               O    O    O    XO   O    XO   XXX            
               755  Henrik Baker                                         XXO       XXX       

MÆND 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 10.00
=========================================================
            1  667    6,19 +0,5    Martin Stegemeyer -81, HvAM
            2  577    6,05 -0,2    Christian Thordal -80, Bagsværd AC
            3  755    5,95 +0,5    Henrik Baker -80, TIF
            4  579    5,66 -0,9    Emil Marker -80, Bagsværd AC
            5  613    5,35 -0,7    Martin Mouritzen -81, FIF
               673        Afbud    Steffen Jørgensen -80, HvAM

               667  Martin Stegemeyer              5,69(-0,2)       X          6,00(-0,9)    6,19(+0,5)    5,63(+0,6)    5,80(+0,8) 
               577  Christian Thordal              6,05(-0,2)    5,95(+0,6)    5,99(+0,8)    5,86(+0,5)       -             -       
               755  Henrik Baker                   5,94(-0,4)    5,95(+0,5)       X          5,94(+1,1)    5,91(+0,2)    5,83(-0,5) 
               579  Emil Marker                    5,60(-0,4)    5,66(-0,9)       -             -             -             -       
               613  Martin Mouritzen               5,26(-0,4)    5,29(+0,5)    5,35(-0,7)    5,24(+0,2)    5,17(+1,0)    5,18(+0,2) 

MÆND 18-19 ÅR - TRESPRING - FINALE - LØRDAG  KL. 11.30
======================================================
            1  580   13,47 +2,0    Kasper Hansen -81, Bagsværd AC
            2  577   12,56 +1,9    Christian Thordal -80, Bagsværd AC
            3  613   10,97 +2,7    Martin Mouritzen -81, FIF

               580  Kasper Hansen                 13,47(+2,0)       -             -             -         13,31(+1,0)       -       
               577  Christian Thordal             12,56(+1,9)       -             -         11,95(+3,3)   12,26(+1,0)   11,73(+3,3) 
               613  Martin Mouritzen              10,62(+1,4)   10,93(+1,6)   10,94(+1,1)   10,97(+2,7)   10,88(+2,4)   10,80(+3,3) 

MÆND 18-19 ÅR - KUGLESTØD - FINALE  ( 6.25 KG ) - LØRDAG  KL. 10.00
===================================================================
            1  755        11,95    Henrik Baker -80, TIF

               755  Henrik Baker                  11,95      -  11,40      -      -      -

MÆND 18-19 ÅR - DISKOSKAST - FINALE  ( 1.75 KG ) - SØNDAG  KL. 10.30
====================================================================
            1  799        42,70    Martin Roald -81, Esbjerg AF
            2  705        30,82    Thorbjørn Hubeck-Graudal -80, KIF
            3  579        26,35    Emil Marker -80, Bagsværd AC

               799  Martin Roald                      X  40,97  42,70  41,40  41,24      X
               705  Thorbjørn Hubeck-Graudal      28,90  30,82  30,00  27,93      X  30,74
               579  Emil Marker                   23,87      X      X      X  26,35  23,48

MÆND 18-19 ÅR - SPYDKAST - FINALE  ( 800 GRAM ) - LØRDAG  KL. 15.05
===================================================================
            1  730        49,18    Thomas Krabbe Jensen -81, Sparta
               672      Ej mødt    Mads Demenikov -80, HvAM

               730  Thomas Krabbe Jensen              X  45,34  44,84  49,18      X  43,61

MÆND 18-19 ÅR - VÆGTKAST - FINALE  ( 12.5 KG ) - SØNDAG  KL. 9.00
=================================================================
            1  579        12,34    Emil Marker -80, Bagsværd AC

               579  Emil Marker                   11,63      X  12,34  11,30      X  11,08

MÆND 20-22 ÅR - 100 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 10.10
======================================================
            1  578        11,13    Jakob Thor Christensen -77, Bagsværd AC
            2  748        11,39    Jonas Jakobsen -78, Sparta
            3  773        11,59    Simon Kjær -77, Viking Atletik
            4  670        11,65    Peter Herbst -78, HvAM
            5  707        11,68    Mark S. Christensen -79, KIF
               597      Ej mødt    Rasmus Markert -78, FIF
               596        Afbud    Per Kejser Jørgensen -77, FIF

MÆND 20-22 ÅR - 200 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 11.10
======================================================
2           1  578        22,51    Jakob Thor Christensen -77, Bagsværd AC
1           2  708        22,95    Anders Black -79, KIF
2           3  748        23,03    Jonas Jakobsen -78, Sparta
2           4  139        23,15    Bo Jensen -79, FIF Hillerød
1           5  670        23,59    Peter Herbst -78, HvAM
1           6  707        23,78    Mark S. Christensen -79, KIF
2           7  773        23,90    Simon Kjær -77, Viking Atletik
               596        Afbud    Per Kejser Jørgensen -77, FIF

MÆND 20-22 ÅR - 400 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 12.20
======================================================
            1  578        51,00    Jakob Thor Christensen -77, Bagsværd AC
            2  139        51,01    Bo Jensen -79, FIF Hillerød
            3  657        52,84    Magnus R. Mortensen -78, Helsingør Atletik
               658      Ej mødt    Anders Løvgren -79, HG

MÆND 20-22 ÅR - 800 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 12.10
======================================================
            1  751      1.57,81    Anders Thøgersen -78, TIF
            2  719      1.58,58    Torben Koue -78, Køge Atletik
            3  658      1.59,07    Anders Løvgren -79, HG
            4  752      2.00,89    Bjarke Kobberø -79, TIF
            5  720      2.03,19    Magnus Wonsyld -79, Køge Atletik

MÆND 20-22 ÅR - 1500 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 14.45
=======================================================
            1  719      4.06,44    Torben Koue -78, Køge Atletik
            2  717      4.07,55    Michael Jørgensen -79, Korsør AM
            3  751      4.07,71    Anders Thøgersen -78, TIF
            4  752      4.10,08    Bjarke Kobberø -79, TIF
            5  720      4.25,48    Magnus Wonsyld -79, Køge Atletik

MÆND 20-22 ÅR - 5000 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 14.10
=======================================================
            1  717     15.17,70    Michael Jørgensen -79, Korsør AM
               774        Afbud    Tommy Kaas -79, Viking Atletik

MÆND 20-22 ÅR - HØJDESPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 13.15
========================================================
            1  781         1,92    Anders Møller -77, Århus 1900

                                                1.83 1.89 1.92 1.97 
               781  Anders Møller               O    XO   XO   XXX  

MÆND 20-22 ÅR - STANGSPRING - FINALE - LØRDAG  KL. 13.45
========================================================
            1  598         4,30    Laust Lund -79, FIF

                                                4.30 4.50 
               598  Laust Lund                  XO   XXX  

MÆND 20-22 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 10.00
=========================================================
            1  781    6,66 +3,0    Anders Møller -77, Århus 1900
            2  708    6,49 +0,6    Anders Black -79, KIF

               781  Anders Møller                  6,17(-0,7)    6,35(+1,0)    6,41(+0,3)    6,46(+0,5)    6,56(+3,0)    6,66(+3,0) 
               708  Anders Black                   4,73(+0,6)    6,49(+0,6)    3,69(-0,4)       X             X             X       

MÆND 20-22 ÅR - TRESPRING - FINALE - LØRDAG  KL. 11.30
======================================================
            1  781   14,75 +4,9    Anders Møller -77, Århus 1900
            2  670   11,50 +3,0    Peter Herbst -78, HvAM

               781  Anders Møller                 14,11(+2,1)   14,26(+0,8)   13,85(+1,0)   14,21(+2,6)   14,75(+4,9)       -       
               670  Peter Herbst                  11,50(+3,0)   11,31(+1,6)   11,45(+0,6)       -         11,14(+4,4)   11,38(x)    

MÆND 20-22 ÅR - KUGLESTØD - FINALE  ( 7.26 KG ) - LØRDAG  KL. 10.00
===================================================================
            1  709        13,46    Casper Nielsen -79, KIF
            2  724        12,62    Jan Persson -77, RIF - Atletik
               599        Afbud    Bjarke Korremann -79, FIF

               709  Casper Nielsen                12,92  13,46      -      -      -  13,36
               724  Jan Persson                       -  12,40  12,62  11,98      -  12,08

MÆND 20-22 ÅR - DISKOSKAST - FINALE  ( 2.0 KG ) - SØNDAG  KL. 10.30
===================================================================
            1  709        37,55    Casper Nielsen -79, KIF
            2  724        34,88    Jan Persson -77, RIF - Atletik
            3  598        33,93    Laust Lund -79, FIF

               709  Casper Nielsen                34,17  34,63  35,53  37,55  37,50  36,64
               724  Jan Persson                   30,35  32,72  34,88      X  30,45  33,11
               598  Laust Lund                    29,73  33,48  33,12      X      X  33,93

MÆND 20-22 ÅR - HAMMERKAST - FINALE  ( 7.26 KG ) - LØRDAG  KL. 12.30
====================================================================
            1  598        32,49    Laust Lund -79, FIF

               598  Laust Lund                    32,49      X      X  32,26      X      X

MÆND 20-22 ÅR - SPYDKAST - FINALE  ( 800 GRAM ) - LØRDAG  KL. 15.05
===================================================================
            1  709        44,36    Casper Nielsen -79, KIF
               706      Ej mødt    Ulrik Kring -79, KIF

               709  Casper Nielsen                    X      X  44,36      X      X      X

PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDE - SØNDAG  KL. 9.00
==========================================================
1   +0,1    1  765        13,54 F  Tanja Hammer -84, Viking Atletik
            2  775        13,65 F  Ditte Højland -85, Vordingborg AC
            3  696        13,70 F  Maj Ibsen -84, KIF
            4  646        14,36 F  Tania Lorich -84, Greve Atletik
            5  558        14,94    Sabrina B. Christensen -84, Amager AC

2   -0,1    1  722        13,38 F  Jeanet Fischer -84, Nivå Atletik
            2  630        13,47 F  Nadia Ulendorf -84, FIF Hillerød
            3  565        13,64 F  Julie Roneklindt -84, Amager AC
            4  627        14,45 F  Sabrina Cordua -84, FIF Hillerød
            5  555        14,56    Sally Hansen -85, AK Delta

               662        Afbud    Vivi Jørgensen -85, HvAM
               693        Afbud    Annica Colmorten -85, KIF
               566        Afbud    Sandra Mia Noer -85, Amager AC
               764        Afbud    Kristine Svenningsen -84, TIF
               762        Afbud    Fie Wilbek -85, TIF

PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 11.40
=======================================================
  w:+1,0    1  765        13,41    Tanja Hammer -84, Viking Atletik
            2  722        13,41    Jeanet Fischer -84, Nivå Atletik
            3  630        13,56    Nadia Ulendorf -84, FIF Hillerød
            4  775        13,60    Ditte Højland -85, Vordingborg AC
            5  565        13,69    Julie Roneklindt -84, Amager AC
            6  646        14,56    Tania Lorich -84, Greve Atletik
            7  696        16,57    Maj Ibsen -84, KIF
               627       Udgået    Sabrina Cordua -84, FIF Hillerød

PIGER 14-15 ÅR - 300 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 11.30
=======================================================
            1  740        44,59    Denice Albek -84, Sparta
            2  722        44,71    Jeanet Fischer -84, Nivå Atletik
            3  765        44,94    Tanja Hammer -84, Viking Atletik
            4  565        46,00    Julie Roneklindt -84, Amager AC
            5  555        46,99    Sally Hansen -85, AK Delta
               661        Afbud    Helena Schmidt-Scherer -84, Holte Atletik
               630        Afbud    Nadia Ulendorf -84, FIF Hillerød

PIGER 14-15 ÅR - 800 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 12.45
=======================================================
            1  742      2.31,12    Elisabeth Hasssing -84, Sparta
            2  723      2.36,55    Marianne Johansen -85, Nivå Trim
            3  558      2.39,17    Sabrina B. Christensen -84, Amager AC
            4  652      2.41,89    Joy Hansen -85, Greve Atletik
               661        Afbud    Helena Schmidt-Scherer -84, Holte Atletik

PIGER 14-15 ÅR - 1500 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 12.20
========================================================
            1  742      4.59,71    Elisabeth Hasssing -84, Sparta
            2  652      5.33,73    Joy Hansen -85, Greve Atletik

PIGER 14-15 ÅR - 3000 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 15.05
========================================================
            1  742     11.12,48    Elisabeth Hasssing -84, Sparta
            2  626     12.41,57    Jeanette Mortensen -84, FIF Hillerød
               723        Afbud    Marianne Johansen -85, Nivå Trim

PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - FINALE  ( 76.2 CM ) - LØRDAG  KL. 11.15
=======================================================================
            1  696        13,57    Maj Ibsen -84, KIF
            2  740        13,62    Denice Albek -84, Sparta
            3  685        13,67    Josefine Sommer -85, I.K Hellas
            4  565        15,27    Julie Roneklindt -84, Amager AC
            5  684        17,24    Signe Spanggård -85, I.K Hellas
            6  554        17,66    Nadia Arndt -84, AK Delta
               628        Afbud    Sarah Stevnsborg -84, FIF Hillerød

PIGER 14-15 ÅR - 300 METER HÆK - FINALE  ( 76.2 CM ) - SØNDAG  KL. 13.15
========================================================================
            1  740        49,15    Denice Albek -84, Sparta
            2  629        54,92    Lene Østergård Hansen -84, FIF Hillerød
            3  684        59,12    Signe Spanggård -85, I.K Hellas
            4  554        62,43    Nadia Arndt -84, AK Delta
               685       Udgået    Josefine Sommer -85, I.K Hellas
               694        Afbud    Michelle Holk -85, KIF

PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING - FINALE - LØRDAG  KL. 13.30
=========================================================
            1  628         1,60    Sarah Stevnsborg -84, FIF Hillerød
            2  629         1,53    Lene Østergård Hansen -84, FIF Hillerød
            3  685         1,47    Josefine Sommer -85, I.K Hellas
            4  556         1,35    Ditte Pedersen -85, AK Delta
            5  559         1,30    Lisa Kay -85, Amager AC
               574      Ej mødt    Jane Lunau -85, Bagsværd AC
               661      Ej mødt    Helena Schmidt-Scherer -84, Holte Atletik
               573        Afbud    Maja Jakobsen -84, Bagsværd AC
               693        Afbud    Annica Colmorten -85, KIF
               762        Afbud    Fie Wilbek -85, TIF
               766        Afbud    Stina Andersen -84, Viking Atletik

                                                1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.58 1.60 1.62 
               628  Sarah Stevnsborg                           O         O         O    XXO  O    XO   XXO  O    XXX  
               629  Lene Østergård Hansen                      O         O    O    O    XXO  O    XXX                 
               685  Josefine Sommer                            O    O    XXO  O    O    XXX                           
               556  Ditte Pedersen                        O    XXO  XXX                                               
               559  Lisa Kay                    O    XO   O    XXX                                                    

PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 9.00
========================================================
            1  574         1,90    Jane Lunau -85, Bagsværd AC

                                                1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 
               574  Jane Lunau                  O    XO   O    O    XXX  

PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE  ( 1 METER ZONEAFSÆT ) - SØNDAG  KL. 12.50
=================================================================================
            1  660    5,22 +0,4    Julie Schmidt-Scherer -84, Holte Atletik
            2  630    4,89 +0,7    Nadia Ulendorf -84, FIF Hillerød
            3  722    4,67 +0,2    Jeanet Fischer -84, Nivå Atletik
            4  695    4,61 +0,3    Kamilla H. Pedersen -84, KIF
            5  646    4,52 +0,6    Tania Lorich -84, Greve Atletik
            6  765    4,49 +0,3    Tanja Hammer -84, Viking Atletik
            7  740    4,43 +0,5    Denice Albek -84, Sparta
            8  627    4,35 +0,5    Sabrina Cordua -84, FIF Hillerød
            9  555    4,29 +0,5    Sally Hansen -85, AK Delta
           10  564    4,17 +0,6    Trine Nielsen -84, Amager AC
           11  574    3,99 +0,3    Jane Lunau -85, Bagsværd AC
           12  559    3,97 +0,4    Lisa Kay -85, Amager AC
           13  558    3,72 +0,4    Sabrina B. Christensen -84, Amager AC
               662        Afbud    Vivi Jørgensen -85, HvAM
               693        Afbud    Annica Colmorten -85, KIF
               566        Afbud    Sandra Mia Noer -85, Amager AC
               762        Afbud    Fie Wilbek -85, TIF
               764        Afbud    Kristine Svenningsen -84, TIF

               660  Julie Schmidt-Scherer          5,07(x)       5,22(+0,4)    4,93(+0,7)    5,14(+0,4)    4,25(+0,7)       X       
               630  Nadia Ulendorf                 4,82(+0,2)    4,69(+0,5)    4,87(+0,2)    4,89(+0,7)    4,79(x)          X       
               722  Jeanet Fischer                 4,67(+0,2)    4,47(+0,6)    4,64(+0,2)    4,67(+0,7)    4,54(+0,8)    4,55(x)    
               695  Kamilla H. Pedersen               X          4,48(+0,2)    4,38(+0,3)    4,26(+0,3)    4,48(+0,2)    4,61(+0,3) 
               646  Tania Lorich                   4,21(+0,6)       X          4,52(+0,6)    4,34(+0,2)    4,44(+0,3)    4,45(x)    
               765  Tanja Hammer                   4,42(+0,3)       X          4,42(+0,6)    4,31(+0,7)    4,49(+0,3)    4,38(+0,8) 
               740  Denice Albek                      X          4,41(+0,6)    4,43(+0,5) 
               627  Sabrina Cordua                 4,35(+0,5)    4,34(+0,3)    4,35(+0,3) 
               555  Sally Hansen                   3,98(+0,3)    4,29(+0,5)    4,27(+0,3) 
               564  Trine Nielsen                  4,07(+0,2)    4,06(+0,3)    4,17(+0,6) 
               574  Jane Lunau                     3,99(+0,3)    3,81(+1,0)    2,86(+0,2) 
               559  Lisa Kay                       3,89(x)       3,79(+0,4)    3,97(+0,4) 
               558  Sabrina B. Christensen         3,65(x)       3,69(+0,8)    3,72(+0,4) 

PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD - FINALE  ( 3.0 KG ) - SØNDAG  KL. 9.00
==================================================================
            1  595         9,89    Kristine Soltauw -84, FIF
            2  741         9,76    Zia Juhl Lükten -84, Sparta
            3  646         9,36    Tania Lorich -84, Greve Atletik
            4  695         9,21    Kamilla H. Pedersen -84, KIF
            5  645         7,73    Louise Elmkjær -85, Greve Atletik
            6  556         7,45    Ditte Pedersen -85, AK Delta
            7  572         5,76    Mie Them Andersen -85, Bagsværd AC
               694        Afbud    Michelle Holk -85, KIF

               595  Kristine Soltauw               9,89   9,50   9,37   9,11   9,21      X
               741  Zia Juhl Lükten                9,39   9,50      X   9,40   9,60   9,76
               646  Tania Lorich                   9,13   9,36   8,93   8,63   9,10   9,08
               695  Kamilla H. Pedersen            8,92   9,21   8,68   8,91   8,50   8,44
               645  Louise Elmkjær                 6,96   6,51      X   7,69   7,43   7,73
               556  Ditte Pedersen                 7,10   6,88   7,39   7,45   7,29   7,43
               572  Mie Them Andersen              5,62   5,76   5,76

PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKAST - FINALE  ( 0.75 KG ) - SØNDAG  KL. 12.00
=====================================================================
            1  595        28,50    Kristine Soltauw -84, FIF
            2  741        24,57    Zia Juhl Lükten -84, Sparta
            3  645        24,33    Louise Elmkjær -85, Greve Atletik
            4  572        18,95    Mie Them Andersen -85, Bagsværd AC
            5  559        17,10    Lisa Kay -85, Amager AC
            6  558        14,80    Sabrina B. Christensen -84, Amager AC

               595  Kristine Soltauw              26,73  28,50      X  25,64      X  25,88
               741  Zia Juhl Lükten               23,71  23,94  24,57  23,64      X  23,66
               645  Louise Elmkjær                22,03  17,86  20,57  20,79  20,26  24,33
               572  Mie Them Andersen             17,90  16,81  15,51  18,95  16,65  17,93
               559  Lisa Kay                      15,45  15,47  15,30      X  17,10  15,13
               558  Sabrina B. Christensen            X  14,80  14,15      X  13,44      X

PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKAST - FINALE  ( 3 KG ) - LØRDAG  KL. 11.20
==================================================================
            1  595        29,74    Kristine Soltauw -84, FIF
            2  741        22,57    Zia Juhl Lükten -84, Sparta
            3  554        18,37    Nadia Arndt -84, AK Delta

               595  Kristine Soltauw              26,87      X  28,20      X  29,74  29,65
               741  Zia Juhl Lükten               19,75  21,73  20,82      X  22,57  22,18
               554  Nadia Arndt                       -      -  18,00  18,37      X  15,81

PIGER 14-15 ÅR - SPYDKAST - FINALE  ( 600 GRAM ) - LØRDAG  KL. 14.15
====================================================================
            1  645        26,69    Louise Elmkjær -85, Greve Atletik
            2  741        23,54    Zia Juhl Lükten -84, Sparta
            3  696        20,52    Maj Ibsen -84, KIF
            4  554        15,87    Nadia Arndt -84, AK Delta
               694        Afbud    Michelle Holk -85, KIF

               645  Louise Elmkjær                22,25  23,21  23,91  26,69  24,29  23,40
               741  Zia Juhl Lükten               21,25      X  23,54  22,74  20,30  21,85
               696  Maj Ibsen                     20,10      X  18,60      X  19,84  20,52
               554  Nadia Arndt                   12,77  14,11  15,87  15,28  15,11      X

PIGER 14-15 ÅR - 4 X 100 METER STAFET - FINALE - LØRDAG  KL. 15.30
==================================================================
            1  622        56,70    FIF-Hillerød, FIF Hillerød
            2  567        56,86    Amager AC, Amager AC
               710        Afbud    KIF, KIF

PIGER 14-15 ÅR - 1000 METER STAFET - FINALE - SØNDAG  KL. 14.55
===============================================================
            1  622      2.37,04    FIF-Hillerød, FIF Hillerød
            2  567      2.41,03    Amager AC, Amager AC

PIGER 16-17 ÅR - 100 METER - INDLEDENDE - LØRDAG  KL. 10.00
===========================================================
1   -1,9    1  671        13,44 F  Karina Johansen -83, HvAM
            2  744        13,74 F  Linda Gaisie -82, Sparta
            3  616        13,84 F  Fie Brisson -83, FIF
            4  624        14,47 F  Malene Hansen -82, FIF Hillerød

2   -3,2    1  747        12,98 F  Sille Søndergård -83, Sparta
            2  676        13,74 F  Ditte Larsen -83, HvAM
            3  759        14,13 F  Hanne Svenningsen -82, TIF
            4  641        14,62 F  Sara Andersen -83, Fremad Holbæk
            5  679        15,30    Signe Gadegård -82, HvAM

               745        Afbud    Tina Selmer -83, Sparta
               666        Afbud    Line Vibov -83, HvAM

PIGER 16-17 ÅR - 100 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 9.20
======================================================
  w:+0,1    1  747        12,46    Sille Søndergård -83, Sparta
            2  671        13,11    Karina Johansen -83, HvAM
            3  676        13,39    Ditte Larsen -83, HvAM
            4  616        13,78    Fie Brisson -83, FIF
            5  759        13,94    Hanne Svenningsen -82, TIF
            6  641        14,23    Sara Andersen -83, Fremad Holbæk
            7  624        14,30    Malene Hansen -82, FIF Hillerød
               744      Ej mødt    Linda Gaisie -82, Sparta

PIGER 16-17 ÅR - 200 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 10.30
=======================================================
            1  671        26,64    Karina Johansen -83, HvAM
            2  676        27,13    Ditte Larsen -83, HvAM
            3  616        28,04    Fie Brisson -83, FIF
            4  624        29,30    Malene Hansen -82, FIF Hillerød
               697        Afbud    Dorte Larsen -82, KIF
               744        Afbud    Linda Gaisie -82, Sparta
               745        Afbud    Tina Selmer -83, Sparta

PIGER 16-17 ÅR - 400 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 12.00
=======================================================
            1  676        59,57    Ditte Larsen -83, HvAM
            2  711        59,83    Louise Mørch -82, Korsør AM
            3  697        64,52    Dorte Larsen -82, KIF
            4  759        67,52    Hanne Svenningsen -82, TIF
               743      Ej mødt    Gitte Høj -82, Sparta

PIGER 16-17 ÅR - 800 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 12.50
=======================================================
            1  711      2.20,74    Louise Mørch -82, Korsør AM
               679      Ej mødt    Signe Gadegård -82, HvAM

PIGER 16-17 ÅR - 1500 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 12.20
========================================================
            1  712      4.59,68    Line Hermansen -82, Korsør AM
            2  767      5.11,16    Pia Folsing -82, Viking Atletik
            3  570      5.40,77    Charlotte Frost Andersen -82, Bagsværd AC

PIGER 16-17 ÅR - 3000 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 15.05
========================================================
            1  712     11.14,64    Line Hermansen -82, Korsør AM
            2  767     11.23,27    Pia Folsing -82, Viking Atletik
               557        Afbud    Bianca Petersen -83, AK Delta

PIGER 16-17 ÅR - 100 METER HÆK - FINALE  ( 76.2 CM ) - LØRDAG  KL. 14.15
========================================================================
            1  671        15,49    Karina Johansen -83, HvAM
            2  582        19,73    Tine Harlev -82, Ballerup Atletik KLub
               142        Afbud    Christina Bilitz -82, FIF Hillerød

PIGER 16-17 ÅR - 300 METER HÆK - FINALE  ( 76.2 CM ) - SØNDAG  KL. 13.35
========================================================================
            1  671        46,96    Karina Johansen -83, HvAM
            2  615        48,56    Pernille Lindholm -82, FIF
            3  743        49,30    Gitte Høj -82, Sparta
            4  569        57,64    Kamilla Kofod -83, Bagsværd AC
               142        Afbud    Christina Bilitz -82, FIF Hillerød

PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRING - FINALE - LØRDAG  KL. 11.20
=========================================================
            1  671         1,60    Karina Johansen -83, HvAM
            2  760         1,51    Cecilie Ytte Olsen -83, TIF
               674      Ej mødt    Mira Grönvall -83, HvAM

                                                1.40 1.45 1.48 1.51 1.54 1.60 
               671  Karina Johansen                       O    O    O    XO   
               760  Cecilie Ytte Olsen          O    O    O    O    XXX       

PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 9.00
========================================================
            1  666         2,10    Line Vibov -83, HvAM

                                                2.00 2.10 2.20 
               666  Line Vibov                  O    O    XXX  

PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 11.15
==========================================================
            1  671    5,04 -0,2    Karina Johansen -83, HvAM
            2  676    4,92 +0,2    Ditte Larsen -83, HvAM
            3  760    4,55 +0,2    Cecilie Ytte Olsen -83, TIF
            4  679    4,13 +5,0    Signe Gadegård -82, HvAM
               697        Afbud    Dorte Larsen -82, KIF
               674        Afbud    Mira Grönvall -83, HvAM

               671  Karina Johansen                4,31(-0,1)    5,04(-0,2)    5,02(+4,0)    5,02(+0,2)       X          4,94(+1,0) 
               676  Ditte Larsen                      X          4,65(+0,2)    4,92(+0,2)    4,85(+5,0)       X          4,92(+0,3) 
               760  Cecilie Ytte Olsen                X          4,55(+0,2)    4,45(+0,3)    4,19(+0,2)       X             X       
               679  Signe Gadegård                    X          4,13(+5,0)       X             X          4,06(+5,0)       X       

PIGER 16-17 ÅR - TRESPRING - FINALE - LØRDAG  KL. 12.45
=======================================================
            1  671   11,13 +3,7    Karina Johansen -83, HvAM
            2  624    9,46 +2,7    Malene Hansen -82, FIF Hillerød

               671  Karina Johansen               10,76(+3,2)   10,87(+1,7)   10,75(+1,8)   10,97(+2,8)   10,77(+2,2)   11,13(+3,7) 
               624  Malene Hansen                  9,46(+2,7)    9,07(+3,1)    9,12(+0,9)       -             -             -       

PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD - FINALE  ( 3.0 KG ) - LØRDAG  KL. 13.00
===================================================================
            1  713        12,38    Maria Sløk Hansen -83, Korsør AM
            2  678        11,29    Anja Olesen -83, HvAM

               713  Maria Sløk Hansen             11,93  12,02  12,08  12,38  12,05  11,42
               678  Anja Olesen                   10,13  11,21  10,75  11,29  10,69      X

PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKAST - FINALE  ( 1.0 KG ) - SØNDAG  KL. 12.00
====================================================================
            1  592        32,03    Vanessa Mortensen -82, FAK
            2  713        31,31    Maria Sløk Hansen -83, Korsør AM
            3  749        29,66    Helen Bogs -83, Sparta
            4  617        21,91    Sanne Birch -82, FIF
            5  678        21,36    Anja Olesen -83, HvAM
               768        Afbud    Karen Gregersen -82, Viking Atletik

               592  Vanessa Mortensen                 X  29,04  30,20  30,63  31,10  32,03
               713  Maria Sløk Hansen                 X  27,28  22,59  30,73  31,31  26,37
               749  Helen Bogs                        X  29,66      X      X      -      -
               617  Sanne Birch                   20,49      X  21,91  21,14  21,41  21,33
               678  Anja Olesen                       X  18,10  18,93  21,36  18,87  21,05

PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKAST - FINALE  ( 3 KG ) - LØRDAG  KL. 11.20
==================================================================
            1  592        56,20    Vanessa Mortensen -82, FAK
            2  713        39,50    Maria Sløk Hansen -83, Korsør AM
            3  617        32,78    Sanne Birch -82, FIF
            4  678        28,81    Anja Olesen -83, HvAM
               768        Afbud    Karen Gregersen -82, Viking Atletik

               592  Vanessa Mortensen             54,26      X  56,20      X  52,18  53,90
               713  Maria Sløk Hansen             34,67      X  30,76  33,75  36,15  39,50
               617  Sanne Birch                   29,74  32,42  31,06      X  31,31  32,78
               678  Anja Olesen                       -  27,83  27,44  28,81  22,19  28,02

PIGER 16-17 ÅR - SPYDKAST - FINALE  ( 600 GRAM ) - LØRDAG  KL. 14.15
====================================================================
            1  674        32,43    Mira Grönvall -83, HvAM
            2  678        28,03    Anja Olesen -83, HvAM
            3  617        24,59    Sanne Birch -82, FIF

               674  Mira Grönvall                 32,12  32,43  30,56      X  32,20  30,81
               678  Anja Olesen                       X      X  27,68  26,18  27,31  28,03
               617  Sanne Birch                   24,59  23,97  21,84  23,15  21,79  22,75

PIGER 16-17 ÅR - 4 X 100 METER STAFET - FINALE - LØRDAG  KL. 15.50
==================================================================
            1  681        55,07    HvAM, HvAM
               750        Afbud    Sparta, Sparta

PIGER 16-17 ÅR - 1000 METER STAFET - FINALE - SØNDAG  KL. 14.55
===============================================================
            1  681      2.35,37    HvAM, HvAM
               750        Afbud    Sparta, Sparta

KVINDER 18-19 ÅR - 100 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 9.40
========================================================
            1  663        12,59    Louise Højland -80, HvAM
            2  141        12,74    Rikke Sørensen -81, FIF Hillerød
            3  770        13,14    Lotte Thiesen -81, Viking Atletik
            4  619        13,47    Anja M. Snel -81, FIF
            5  769        13,60    Christine Juul Hansen -81, Viking Atletik
            6  675        13,75    Tine Sand -81, HvAM
               677        Afbud    Heidi Jensen -80, HvAM
               583        Afbud    Denice Sindlev -80, Ballerup Atletik KLub

KVINDER 18-19 ÅR - 200 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 10.50
=========================================================
            1  141        26,07    Rikke Sørensen -81, FIF Hillerød
            2  769        28,12    Christine Juul Hansen -81, Viking Atletik
               677        Afbud    Heidi Jensen -80, HvAM
               663        Afbud    Louise Højland -80, HvAM
               726        Afbud    Katrine Gribel Vorum -81, SIK

KVINDER 18-19 ÅR - 800 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 12.50
=========================================================
            1  753      2.19,31    Sara Kofoed -80, TIF
            2  754      2.32,63    Silla Dührkopf -81, TIF

KVINDER 18-19 ÅR - 1500 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 12.20
==========================================================
            1  643      4.47,00    Louise Brasen -81, Fremad Holbæk
            2  753      4.51,84    Sara Kofoed -80, TIF

KVINDER 18-19 ÅR - 3000 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 15.05
==========================================================
            1  643     10.32,03    Louise Brasen -81, Fremad Holbæk

KVINDER 18-19 ÅR - 100 METER HÆK - FINALE  ( 84.0 CM ) - LØRDAG  KL. 14.00
==========================================================================
            1  649        15,87    Annemette Fabricius -80, Greve Atletik
            2  683        17,85    Stine Vejlby -81, I.K Hellas
            3  675        18,08    Tine Sand -81, HvAM
            4  761        20,21    Karin Fredborg -81, TIF

KVINDER 18-19 ÅR - 400 METER HÆK - FINALE  ( 76.2 CM ) - SØNDAG  KL. 12.50
==========================================================================
            1  754        71,28    Silla Dührkopf -81, TIF
            2  682        79,67    Arafa Khatib -81, I.K Hellas
               663        Afbud    Louise Højland -80, HvAM

KVINDER 18-19 ÅR - HØJDESPRING - FINALE - LØRDAG  KL. 12.10
===========================================================
            1  780         1,55    Anne Christiansen -81, Århus 1900
            2  769         1,45    Christine Juul Hansen -81, Viking Atletik
            3  618         1,40    Sille L. Paulsen -81, FIF
            4  677         1,40    Heidi Jensen -80, HvAM

                                                1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
               780  Anne Christiansen                          O    O    XXX  
               769  Christine Juul Hansen            XO   XO   XXX            
               618  Sille L. Paulsen            O    O    XXX                 
               677  Heidi Jensen                O    XXO  XXX                 

KVINDER 18-19 ÅR - STANGSPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 9.00
==========================================================
            1  769         2,20    Christine Juul Hansen -81, Viking Atletik

                                                2.00 2.10 2.20 2.30 
               769  Christine Juul Hansen       XXO  XO   O    XXX  

KVINDER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 11.15
============================================================
            1  663    5,24 +0,4    Louise Højland -80, HvAM
            2  649    5,11 -1,3    Annemette Fabricius -80, Greve Atletik
            3  619    5,05 +0,4    Anja M. Snel -81, FIF
            4  770    5,05 +0,4    Lotte Thiesen -81, Viking Atletik
            5  140    4,75 +0,4    Mette Jensen -81, FIF Hillerød
            6  675    4,75 +0,7    Tine Sand -81, HvAM
            7  682    4,50 +0,2    Arafa Khatib -81, I.K Hellas
            8  677    4,23 +0,8    Heidi Jensen -80, HvAM

               663  Louise Højland                 5,11(-0,1)    5,24(+0,4)    5,15(+0,6)    4,95(+0,5)       X          4,93(+0,4) 
               649  Annemette Fabricius            5,10(+0,6)       X          5,11(-1,3)    5,04(+0,2)       X             X       
               619  Anja M. Snel                      X          4,93(+0,2)    5,05(+0,4)    5,05(+0,3)       X          5,00(x)    
               770  Lotte Thiesen                  5,02(-0,4)    5,05(+0,4)    4,94(-0,1)    4,97(+0,5)       X             X       
               140  Mette Jensen                   4,55(+0,2)    4,74(+0,4)    4,75(+0,4)    4,54(+0,3)    4,67(+0,3)       X       
               675  Tine Sand                      4,65(+0,5)    4,56(+0,2)    4,75(+0,7)    4,70(+0,5)    4,67(+0,1)    4,56(x)    
               682  Arafa Khatib                      X          4,50(+0,2)    4,30(-0,6) 
               677  Heidi Jensen                      X          3,68(+0,2)    4,23(+0,8) 

KVINDER 18-19 ÅR - TRESPRING - FINALE - LØRDAG  KL. 12.45
=========================================================
            1  770   11,05 +1,8    Lotte Thiesen -81, Viking Atletik
            2  663   10,27 +1,1    Louise Højland -80, HvAM
            3  675   10,23 +2,1    Tine Sand -81, HvAM

               770  Lotte Thiesen                 10,62(+1,5)   10,92(+2,9)   10,87(+3,1)   10,83(+1,5)   11,05(+1,8)   11,00(+2,6) 
               663  Louise Højland                    X          9,76(+2,8)   10,03(+2,5)   10,27(+1,1)       X          9,44(+1,7) 
               675  Tine Sand                      9,60(+2,1)   10,02(+3,3)    9,65(+2,5)   10,06(+2,7)   10,23(+2,1)   10,20(+2,2)       X       

KVINDER 18-19 ÅR - KUGLESTØD - FINALE  ( 4.0 KG ) - LØRDAG  KL. 13.00
=====================================================================
            1  702        10,91    Maiken Greve -80, KIF
            2  675         8,76    Tine Sand -81, HvAM

               702  Maiken Greve                      X   8,88  10,37  10,21  10,91  10,89
               675  Tine Sand                         X   8,15   8,76      X      X      X

KVINDER 18-19 ÅR - DISKOSKAST - FINALE  ( 1.0 KG ) - SØNDAG  KL. 12.00
======================================================================
            1  699        36,35    Nina Kristiansen -80, KIF
            2  651        27,22    Nina Pedersen -80, Greve Atletik
            3  702        25,71    Maiken Greve -80, KIF
            4  761        21,83    Karin Fredborg -81, TIF
               698        Afbud    Kirstine R. Jacobsen -81, KIF

               699  Nina Kristiansen              36,35  33,28      X  32,70      X      X
               651  Nina Pedersen                     X  25,59  25,94  26,14  27,22      X
               702  Maiken Greve                      X      X  20,58      X  25,71  25,50
               761  Karin Fredborg                    X      X      X  21,09  21,83      X

KVINDER 18-19 ÅR - HAMMERKAST - FINALE  ( 4 KG, 116.0-119.5CM ) - LØRDAG  KL. 11.20
===================================================================================
            1  702        44,30    Maiken Greve -80, KIF
            2  699        30,37    Nina Kristiansen -80, KIF
               698        Afbud    Kirstine R. Jacobsen -81, KIF

               702  Maiken Greve                      X      X      X      X      X  44,30
               699  Nina Kristiansen                  X  28,51      X      X      X  30,37

KVINDER 18-19 ÅR - SPYDKAST - FINALE  ( 600 GRAM ) - LØRDAG  KL. 14.15
======================================================================
            1  668        32,08    Heidi Antosz -80, HvAM
            2  675        29,18    Tine Sand -81, HvAM
               699        Afbud    Nina Kristiansen -80, KIF

               668  Heidi Antosz                  32,08  31,81  30,55  23,86  30,89  30,71
               675  Tine Sand                     26,11  29,18  26,54  27,82  26,76  28,33

KVINDER 18-19 ÅR - 4 X 100 METER STAFET - FINALE - LØRDAG  KL. 15.50
====================================================================
            1  687        57,21    I.K. Hellas, I.K Hellas
               681         Disk    HvAM, HvAM

KVINDER 18-19 ÅR - 4 X 400 METER STAFET - FINALE - SØNDAG  KL. 14.40
====================================================================
            1  681      5.38,59    HvAM, HvAM

KVINDER 20-22 ÅR - 100 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 9.40
========================================================
            1  782        12,72    Susse Malling -78, Sparta
            2  763        13,36    Ida harlev -79, TIF
               669        Afbud    Julie Eid -77, HvAM
               138        Afbud    Louise Sørensen -78, FIF Hillerød

KVINDER 20-22 ÅR - 200 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 10.50
=========================================================
            1  763        27,41    Ida harlev -79, TIF
               138        Afbud    Louise Sørensen -78, FIF Hillerød

KVINDER 20-22 ÅR - 1500 METER - FINALE - SØNDAG  KL. 12.20
==========================================================
            1  584      4.54,05    Trine Sierslev -79, Ballerup Atletik KLub

KVINDER 20-22 ÅR - 3000 METER - FINALE - LØRDAG  KL. 15.05
==========================================================
            1  584     10.54,83    Trine Sierslev -79, Ballerup Atletik KLub

KVINDER 20-22 ÅR - 100 METER HÆK - FINALE  ( 84.0 CM ) - LØRDAG  KL. 14.00
==========================================================================
            1  763        18,38    Ida harlev -79, TIF
               656      Ej mødt    Marie Louise Hansen -79, Helsingør Atletik

KVINDER 20-22 ÅR - HØJDESPRING - FINALE - LØRDAG  KL. 12.10
===========================================================
            1  653         1,50    Julie Müller -79, Gullfoss
            2  763         1,50    Ida harlev -79, TIF

                                                1.40 1.45 1.50 1.55 
               653  Julie Müller                O    O    XO   XXX  
               763  Ida harlev                       XO   XO   XXX  

KVINDER 20-22 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALE - SØNDAG  KL. 11.15
============================================================
            1  763    4,83 -0,8    Ida harlev -79, TIF
               669        Afbud    Julie Eid -77, HvAM

               763  Ida harlev                     4,78(+0,5)    4,80(+0,6)    4,83(-0,8)    4,83(+0,4)    4,70(+1,0)    4,60(+0,8) 

KVINDER 20-22 ÅR - KUGLESTØD - FINALE  ( 4.0 KG ) - LØRDAG  KL. 13.00
=====================================================================
            1  703         9,85    Karen Westergaard -78, KIF

               703  Karen Westergaard                 X      X   9,84   9,85      X      X

KVINDER 20-22 ÅR - DISKOSKAST - FINALE  ( 1.0 KG ) - SØNDAG  KL. 12.00
======================================================================
            1  703        30,90    Karen Westergaard -78, KIF

               703  Karen Westergaard             30,90      X      X      X      X      X

KVINDER 20-22 ÅR - HAMMERKAST - FINALE  ( 4 KG, 116.0-119.5CM ) - LØRDAG  KL. 11.20
===================================================================================
            1  703        34,42    Karen Westergaard -78, KIF

               703  Karen Westergaard             31,55      X      X  32,62  32,23  34,42

KVINDER 20-22 ÅR - SPYDKAST - FINALE  ( 600 GRAM ) - LØRDAG  KL. 14.15
======================================================================
            1  763        30,71    Ida harlev -79, TIF

               763  Ida harlev                    28,27  27,53  26,36  26,60  26,51  30,71