FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Følg indlæg
 
12/11 - 2020 Anne Line Mørck
Vinterturnering ungdom    Skriv svar   Ret indlægget    Se flere billeder
Søndag d. 1. November blev tredie og sidste runde af de unges vinterturnering i Øst endelig afholdt. Afslutningen skulle have været 15. marts, men det satte Corona en stopper for.
Ballerup Atletik Klub havde læst på lektierne sammen med koordinatorerne på turneringen, og det blev en god og Corona sikke oplevelse.
Der er billeder fra løbet på Vinterturneringens facebook side. og så har vi billeder af alle de gæve medaljetagere fra klubben i dette og de opslag som kommer løbende de næste dage.
Vi starter med nogle af de individuelle medaljetagere.
Stort til lykke til Eva Damborg som tog sig godt af sølvet i P7, til Reinholdt Emil, som tog Guldet og Hugo Sølgaard som tog Bronze i D7 (billedet af Reinholdt Emil kommer i næste uge) og til Milo Boye som tog Bronze i D9
I næste uge tager vi hul på nogle af de fine hold-præstationer.

16/11 - 2020 Anne Line Mørck
Vinterturnering ungdom Fortsat med hold-piger    Skriv svar   Ret indlægget    Se flere billeder
Hermed fortsættelsen for de unges vinterturnering, hvor der også var flotte hold præstationer.
I P7 blev det til en flot guldmedalje til Eva Damborg, Nelle Ahle Jensen og Emilia Torpenholt Jørgensen.
I P9 blev det ligeledes til flot Bronze til Clara K Hermansen, Olivia Ostenfeld og Agnete Jensen
I P11 blev det til Individuel guld til Anna Brandt Schultz, og det blev til hold guld til Anna og Emma Brandt Schultz, Liva Johansson, Karoline Koch Juhl og Hanna Damborg. Brandt Schultz pigerne kan desværre ikke komme til træning om tirsdagen i denne tid, da de også har anden sport, så vi håber at få eftersendt et medaljebillede, når de har fået medaljerne hjem.

Drengene kommer på senere i ugen :)

30/11 - 2020 Anne Line Mørck
Vinterturnering ungdom Fortsat med hold-drenge    Skriv svar   Ret indlægget    Se flere billeder
Hos drengene var der også fine Hold-præstationer.
I Drenge op til 7 år tog Reinholdt Emil sammen med Hugo og Elliot Guldet hjem og i drenge 8-9 år blev det også til fine Guldmedaljer til Svend-Atle, Milo, Bertram, Philip og Gustav.
Desværre er det ikke lykkedes, at få billeder af Reinholdt Emil og Svend-Atle endnu.
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
1/12Bestyrelsesmøde d. 1. december k...
Nyheder 
24/10 Klub tøj bestilling
28/9 Seniorklubrekord og flere andre gode ...
20/9 Ungdoms M/L til DMU 14-15 årige
14/9 2. dag ved DMU 16-22 år: 3 x SØLV
12/9 1. dag ved DMU 16-22 år: Guld og Sølv
Medlemmerne