FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Ungdoms stævne for 12-19 års i Ballerup
 
Navn År Klasse Øvelse PR Afbud/Ret
  
80 m
Amanda Rose Kjær Mackie 2009 P 12-13 80 m   
Annika Hassing 2008 D 12-13 80 m ukendt tilmeldt efter frist  
Annika Hassing 2008 D 12-13 80 m ukendt  
Anton Kyst 2008 D 12-13 80 m 11,48  
Hannah Damborg 2009 P 12-13 80 m   
Shawn Kiragga 2008 D 12-13 80 m   
Vilhelm Bak-Thomsen 2008 D 12-13 80 m  
Antal: 7 
100 m
Anders Jessen 2006 D 14-15 100 m   
Sara Francisco Mouridsen 2006 P 14-15 100 m 14.47 tilmeldt efter frist  
Sarah Engsig-Karup 2006 P 14-15 100 m 13.06  
Sophia Bosack 2006 P 14-15 100 m 14.43 tilmeldt efter frist  
Sophia Bosack 2006 P 14-15 100 m 14.43  
Antal: 5 
400 m
Aksel Kragh Winther 2009 D 12-13 400 m 1.12.00  
Frederikke Søndergaard 2008 P 12-13 400 m 01.16.46  
Liva Johansson 2009 P 12-13 400 m 1,29  
Antal: 3 
800 m
Emil Kundal 2008 D 12-13 800 m   
Antal: 1 
længdespring
Aksel Kragh Winther 2009 D 12-13 længdespring 3.55  
Amalie Thrane 2003 P 18-19 længdespring 5.18  
Amanda Rose Kjaer Mackie 2009 P 12-13 længdespring   
Anton Kyst 2008 D 12-13 længdespring 4,34  
Frederikke Søndergaard 2008 P 12-13 længdespring 3.18  
Hannah Damborg 2009 P 12-13 længdespring 3.86  
Liva Johansson 2009 P 12-13 længdespring 3,14  
Sara Francisco Mouridsen 2006 D 14-15 længdespring  tilmeldt efter frist  
Sarah Engsig-Karup 2006 P 14-15 længdespring 4.94  
Shawn Kiragga 2008 D 12-13 længdespring   
Sophia Bosack 2006 P 14-15 længdespring 4.22 tilmeldt efter frist  
Sophia Bosack 2006 P 14-15 længdespring 4.22  
Vilhelm Bak-Thomsen 2008 D 12-13 længdespring  
Antal: 13 
højdespring
Anders Jessen 2006 D 14-15 højdespring 150  
Annika Hassing 2008 D 12-13 højdespring Ukendt tilmeldt efter frist  
Annika Hassing 2008 D 12-13 højdespring Ukendt  
Emil Kundal 2008 D 12-13 højdespring 1,20  
Lia Palmberg Nordhald 2003 P 18-19 højdespring 1.57  
Antal: 5 
spydkast
Benjamin Klein 2002 D 18-19 spydkast 41,01  
Emil Kundal 2008 D 12-13 spydkast   
Ida Caroline Mørck 2006 P 14-15 spydkast 31.34  
Ida Hother Le Fevre 2004 P 16-17 spydkast   
Julius Klein 2004 D 16-17 spydkast 40,50  
Linus Bangert 2005 D 16-17 spydkast   
Magnus Munk 2007 D 14-15 spydkast   
Martine Markussen 2005 P 16-17 spydkast 28,38  
Antal: 8 
kuglestød
Aksel Kragh winther 2009 D 12-13 kuglestød 8.11  
Amanda Rose Kjaer Mackie 2009 P 12-13 kuglestød 6,91  
Annika Hassing 2008 D 12-13 kuglestød Ukendt tilmeldt efter frist  
Annika Hassing 2008 D 12-13 kuglestød Ukendt  
Anton Kyst 2008 D 12-13 kuglestød 6,08  
Benjamin Klein 2002 D 18-19 kuglestød 10,05  
Frederikke Søndergaard 2008 P 12-13 kuglestød 6.13  
Hannah Damborg 2009 P 12-13 kuglestød 6.03  
Ida Caroline Mørck 2006 P 14-15 kuglestød 9.66  
Ida Hother Le Fevre 2004 P 16-17 kuglestød   
Julius Klein 2004 D 16-17 kuglestød 9,97  
Linus Bangert 2005 D 16-17 kuglestød   
Liva Johansson 2009 P 12-13 kuglestød 5,15  
Magnus Munk 2007 D 14-15 kuglestød   
Martine Markussen 2005 P 16-17 kuglestød 9,40  
Vilhelm Bak-Thomsen 2008 D 12-13 kuglestød  
Antal: 16 
Tilmelding   
Vis indbydelsen   
Hent som fil   
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
19/61/6Øst danske mesterskaber for ungd...
25-27/620/6Store DM i Odense
21-22/8DM i kastemangekamp på Bagsværd...
21-22/815/8Hjælpere søges til DM i kastema...
31/826/8Indkaldelse til generalforsamling...
Nyheder 
17/6 2 BAC-atleter udtaget til Landsholdet
30/5 Bube og Mia på 800m med 2 gange dans...
30/5 Joel løber 7. bedste tid af dansker ...
19/5 Mia sætter ny Dansk Årsbedste på 8...
16/5 Flere KR'er og PR'er ved TRACKS på B...
Medlemmerne