FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Øst danske mesterskaber for ungdom 12+
 
Navn År Klasse Øvelse PR ønsker at deltage i stafet, sæt kryds Afbud/Ret
  
Aksel Kragh winther 2009 D 12-13 4 x 80 m    
Aksel Kragh Winther 2009 D 12-13 kuglestød    
Aksel Kragh Winther 2009 D 12-13 1000 m    
Amanda kjær Mackie 2009 P 12-13 80 m   
Amanda kjær Mackie 2009 P 12-13 kuglestød 7,4   
amanda kjær mackie 2009 P 12-13 højdespring 1,10   
Anders Jessen 2006 D 14-15 højdespring 1.50   
Anders Jessen 2006 D 14-15 200 m 26,81   
Anna Braad Olesen 2005 P 16-17 højdespring 1.46   
Anna Brandt Schultz 2009 P 12-13 1000 m    
Anna Johansson 2007 D 14-15 1500 m    
Anton Kyst 2008 D 12-13 80 m 11,48  
Anton Kyst 2008 D 12-13 længdespring 4,45   
Anton Kyst 2008 D 12-13 200 m 29,78   
Arthur Fogtmann Gibson 2009 D 12-13 spydkast   tilmeldt efter frist  
Arthur Fogtmann Gibson 2009 D 12-13 1000 m   tilmeldt efter frist  
Benjamin Klein 2002 D 18-19 spydkast 45.37   
Benjamin Klein 2002 D 18-19 diskoskast 35.28   
Daniel Smith Kjergaard 2003 D 16-17 1500 m    
Emma Brandt Schultz 2009 P 12-13 1000 m    
Hannah Damborg 2009 P 12-13 kuglestød 7.26  
Hannah Damborg 2009 P 12-13 spydkast 14.57  
Hannah Damborg 2009 P 12-13 80 m 12.90  
Hannah Damborg 2009 P 12-13 længdespring 4.0   
Hjalte Dalskov 2005 D 16-17 800 m 2.04.11   
Ida Caroline Mørck 2006 P 14-15 hammerkast 46.12   
Ida Hother le Fevre 2004 P 16-17 vægtkast    
Ida Hother le Fevre 2004 P 16-17 hammerkast 46,68   
Jasper Høeberg Jørgensen 2008 D 12-13 1000 m stafet  afbud  
Jasper Høeberg Jørgensen 2008 D 12-13 spydkast 17,9  
Jasper Høeberg Jørgensen 2008 D 12-13 kuglestød   afbud efter frist  
julius Klein 2004 D 16-17 vægtkast 13.11   
Julius Klein 2004 D 16-17 spydkast 43.13   
Julius Klein 2004 D 16-17 hammerkast 48.09   
Kasper Rasmussen 2006 D 14-15 100 m 13.1   
Kasper Rasmussen 2006 D 14-15 længdespring 4.80   
Katharina Zobel 2007 P 14-15 3000 m 11:19  afbud efter frist  
Katharina Zobel 2007 P 14-15 2000 m forhindring   afbud efter frist  
Linus Bangert 2005 D 16-17 kuglestød   afbud  
Linus Bangert 2005 D 16-17 vægtkast   afbud  
Linus Bangert 2005 D 16-17 hammerkast   afbud  
Linus Bangert 2005 D 16-17 diskoskast   afbud  
Linus Bangert 2005 D 16-17 spydkast   afbud  
Liva Johansson 2009 P 12-13 kuglestød 5.18   
Liva Johansson 2009 P 12-13 længdespring 3.40   
Liva Johansson 2009 P 12-13 600 m 2.23   
Rumle flindt-egebak 2006 D 14-15 100 m    
Sara Francisco Mouridsen 2006 P 14-15 længdespring    
Sara Francisco Mouridsen 2006 P 14-15 100 m 14.19   
Sarah Engsig-Karup 2006 P 14-15 200 m 26.94   
Sarah Engsig-Karup 2006 P 14-15 100 m 12.98   
Sarah Engsig-Karup 2006 P 14-15 200 m 26.94   
Sarah Engsig-Karup 2006 P 14-15 100 m 12.98   
Sophia Bosack 2006 P 14-15 længdespring 4.22   
Sophia Bosack 2006 P 14-15 200 m 30.22   
Sophia Bosack 2006 P 14-15 100 m 14.43   
Vilhelm Bak-Thomsen 2008 D 12-13 4 x 80 m  
Vilhelm Bak-Thomsen 2008 D 12-13 spydkast  
Vilhelm Bak-Thomsen 2008 D 12-13 højdespring  
Antal: 50 
Tilmelding   
Vis indbydelsen   
Hent som fil   
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
19/61/6Øst danske mesterskaber for ungd...
25-27/620/6Store DM i Odense
21-22/8DM i kastemangekamp på Bagsværd...
21-22/815/8Hjælpere søges til DM i kastema...
31/826/8Indkaldelse til generalforsamling...
Nyheder 
17/6 2 BAC-atleter udtaget til Landsholdet
30/5 Bube og Mia på 800m med 2 gange dans...
30/5 Joel løber 7. bedste tid af dansker ...
19/5 Mia sætter ny Dansk Årsbedste på 8...
16/5 Flere KR'er og PR'er ved TRACKS på B...
Medlemmerne