FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Galleri
 
2018
Træningssamling B2-1
2017
Joel Øst mester i Coss D15
Sølv og guld til BAC ved øst-DM i landevejsløb for ungdom
2016
Katarina tager sølvet ved DM mangekamp i pige15
Øst danske mesterskaber for ungdom
Østdanske Mesterskaber i kastemangekamp med stor success
2014
Mændenes præstationer ved DT i Ballerup
Pigernes præstationer ved DT i Ballerup.
VM Halvmaraton
DM 10km landevej, De Unge
Atleticumspelen
DM Kort Cross - de unge
ØDMUinde søndag
ØDMUinde Lørdag
2. runde af Øst Ungdom Vinterturnering
2013
DMU: 10 medaljer og 3xPR
Dansk Rekord og tangering af Nordisk Rekord + billeder
To 2. pladser ved Hareskovløbet
Glostrup Games Mellem/Lang
4. og sidste runde af Region Øst Vinterturnering.
DM 10km og 7. runde af Cross Challenge, Ungdom
3. runde af Region Øst's vinterturnering
Anden dagen af DMU-inde
Første dagen af DMU-inde
Sparta Junior indoor, dag 1
Anden dagen af ØDMU-inde
Lørdagsbilleder
2012
Ungdomspokaler og Klubrekorder 2012
Stafetbilleder fra ungdomsholdkampen
Endnu flere billeder fra ungdomsholdkampene
Flotte resultater af de unge ved afslutningsstævnet.
Flere billeder fra holdkampene for børn og unge
Holdkampe på Bagsværd Stadion
Billeder fra DN Galaen
Oooh what a night..........
De unge ved 5. runde af Baneturneringen
De unge fredag ved Etape Bornholm
De unge om onsdagen ved Etape Bornholm
Detaljer om de unge ved Etape Bornholm
14 Medaljer, 5 Klubrekorder og PR-regn ved Lyngby Games
Åbningsstævnet i Tårnby
De unge BACere ved DM Cross
Beretning fra DMU-inde
Kronborg Games 25 Feb. 2012
Flere billeder fra Øst-DMU
ØM for Ungdom - dag 2
ØM for Ungdom - masser af medaljer og klubrekorder
2011
"Årets xxx" i Ungdomsafdelingen
1 guld, 1 sølv, 1 bronze og 2 holdsølv ved ØDMU Cross
Flere billeder fra Afslutningsstævnet
De yngste til afslutningsstævnet
Flere flotte "damebilleder"
Løberne ved DMU
Supertider af de unge ved Baneturneringsfinalen
Flere billeder fra Världsungdomsspelen.
Billeder fra Världsungdomsspelen
Flotte resultater og KR ved 2. runde af Baneturneringen
Danmarksturneringen for kvinder
  
Pigernes præstationer ved DT i Ballerup.

Rose Cathrine Due vinder længdespring

Mette Møhncke på 5000 m

Josefine Bach Jensen Bang springer højde

Josefine Rytter har afleveret depechen til Sara S. Kristensen

Rose Cathrine Due på 100 m

Josefine Rytter på 800 m

Mia Helene Mørck på 400 m hæk

Emilie Fraisse på 100 mhæk

Sara S. Kristensen på 1500 m

Rose Cathrine Due på 200 m

Josefine Rytter på 400 m


Små   
 
Medium   
 
Store   
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
11/8BMW Havneløb
16/8TRACKS i Tårnby
20-21/85/8Øst DMU 2022
23/820/85000 & 1 Nats PB
26-28/86/8Danish Masters Open (DM for Masters)
Nyheder 
7/8 Joel nr. 6 ved U20 VM
4/8 Joel udtaget til EM 2022 i München
31/7 Joel Ibler Lillesø inden U20 VM
23/7 Joel Ibler Lillesø officielt udtaget...
27/6 3xDanmarksmester, 1 Sølv, 1 Bronze o...
Medlemmerne